جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

نمای ساختمان آجری

نمای آجری از آن دسته نماهایی است که طرفدارانی خاص دارد و مانند برخی نماها به صورت روتین مورد استفاده قرار نمی گیرد. نمای آجری قدمت بسیار بالایی دارد و مدت زیادی است که در ساختمان ها به کار می رود. قیمت نمای آجری شاید در مقایسه با بسیاری از نماها کمتر نیز باشد اما همانطور که بیان شد این نما طرفداران خاصی دارد که باعث می شود کاربرد آنچنان زیادی را نداشته باشد.

امروزه با پیشرفت هایی که حاصل شده است آجر ها در انواع گوناگونی تولید و عرضه می شوند. قیمت نمای آجری در مرحله اول بستگی به نوع آجری است که در نما به کار رفته است.

خلاقیت در طراحی نمای ساختمان | نمای ساختمان
نمای ساختمان آجری مدرن

قیمت نمای آجری (آپدیت مهرماه 1401)

قیمت نمای آجری با توجه به پارامتر های مختلفی از جمله نوع آجر ( رنگ، ابعاد، نسوز بودن و…)، روش اجرا، اجرت اجرا، مصالح مورد نیاز و… مشخص می شود. قیمت آجرهای نما با توجه به نوع آن از حدود متری 150.000تومان شروع و تا متری حدود 250.000 تومان در بازار موجود است.

آجر ها با توجه به ضخامت و ابعادی که دارند به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. قیمت آجرهای نما نیز با توجه به همین ابعاد و اندازه ها و همچنین نوع آجر (نسوز بودن یا نبودن) متفاوت است و تغییر می کند.

 

نمای ساختمان آجری مدرن | نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان مسکونی

پارامترها و عوامل مهم در قیمت اجرای نمای آجری (آپدیت مهرماه 1401)

قیمت اجرا و تمام شده نمای ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای قیمت نمای آجری می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. قیمت متریال نما؛ همانطور که اشاره شده قیمت آجر نماهای موجود در بازار در حدود متری 150.000 تومان تا 250.000 تومان می باشد.
  2. اجرت اجرای نما؛ اجرت اجرای نمای آجری از متری 120 تومان تا 350.000 تومان می‌باشد.
  3. هزینه زیرسازی؛ برای هر متر مربع نمای آجری هزینه ای حدود 50هزار تومن برای زیرسازی نما در نظر گرفته می شود.
  4. سایر هزینه ها؛ سایر هزینه های نمای آجری نیز شامل پرت شدن مصالح، ابزارآلات و… حدود متری 20 هزار تومن در نظر گرفته می شود.

⊗ با توجه به قیمت آیتم های اشاره شده می توان قیمت اجرای نمای آجری را از متری 250 هزار تومن به بالا در نظر گرفت. ⊗

پنل جی اف ار سی gfrc ایناب طرح آجر

جی ار سی grc یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان در ایران می باشد که هیچگونه محدودیتی در طرح و ابعاد برای تولید و اجرا ندارد. در واقع جی ار سی grc بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که الیاف باعث بالا رفتن استحکام و مقاومت بتن در کشش می شود. یکی از پنل های جی اف ار سی gfrc ایناب از بیش از 45 پنل مختلف، پنل طرح آجر با ابعاد 83.5*99 می باشد. از این پنل می توانید جای آجر در نمای ساختمان خود استفاده کنید. 

از مزیت های پنل های جی ار سی grc نسبت به آجر، مقاومت بسیار بالاتر ، انعطاف پذیری بالا، اجرا سریع تر و آسان تر، بدون محدودیت در طرح و… می باشد.


اطلاعات جامع در مورد جی اف ار سی ⇐ جی اف ار سی چیست؟


مزایا پنل جی اف ار سی gfrc طرح اجر 

یکی از بهترین متریال های برای استفاده در نمای ساختمان، تایل های جی اف ار سی gfrc  هستند. این متریال با داشتن خاصیت شکل پذیری، توانسته تمامی انوع مختلف نما را پوشش دهد. با تایل های مشبک جی اف ار سی gfrc میتوان نمای های مدرن را به زیباترین شکل ممکن طراحی و اجرا کرد. همچنین با استفاده از این متریال میتوان در نماهای سنتی و اسلیمی هم طرح های خاص و بی نظیری را خلق کرد.

مزیت دیگر پنل جی اف ار سی gfrc سبک بودن و سرعت زیاد در اجرا است . در نمای آجری ساختمان علاوه بر وزن متریال نما، ملات و موادی که باعث چسبیدن متریال به نمای ساختمان می شوند نیز بار اضافی به ساختمان وارد میکنند. اما با خلاقیت و ترکیب نمای آجری با متریال جی اف ار سی gfrc ، میتوان همان نمای اسلیمی و زیبا را با وزن بسیار کمتر و با ماندگاری بالا تر اجرا کرد.

سرعت اجرا در متریال جی اف ار سیgfrc چندین برابر بیشتر از متریال های سنتی است . به همبن دلیل اکثر کارفرمایان و ساختمان سازان، جی ار سی را برای اجرای نمای ساختمان خود انتخاب می کنند.

نقش معماری مدرن در نمای آجری

نماهای آجری مدرن روز به روز در حال توسعه می باشند. روز به روز افراد بیشتری به سمت نماهای مدرن آجری کشده می شوند و اشتیاق اجرای این نما را دارند. با تلفیق معماری مدرن و آجر که خود به نوعی جزء مصالح سنتی به شمار می رود، نمایی بسیار زیبا و خارق العاده را ایجاد می کند. این نمای زیبا باعث جذب مخاطب می شود و روحیه ای خاص به ساختمان می بخشد. در ادامه تعدادی از طرح های نمای آجری مدرن را مشاهده می کنید.

طرح نمای آجری

 


ما را در اینستاگرام دنبال کنید…


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500
09158757300  تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *