نمای کامپوزیت مغازه | نمای کامپوزیت فروشگاه

نمای کامپوزیت مغازه

چه نمایی برای مغازه مناسب است

اینکه چه نمایی برای مغازه مناسب است، بستگی به نظر شخص دارد. اما باید به این نکته توجه کرد که آیا نمایی که ما انتخاب می کنیم، جذاب است و می تواند باعث جذب مشتری شود؟  متریال های زیادی در نمای ساختمان ها و سازه ها استفاده می شوند.  برای نمای مغازه بایستی متریالی انتخاب کرد که بتواند جذابیت بالایی برای مغازه ایجاد کند.  با اینکه امکان اجرای متریال های زیادی در نمای مغازه وجود دارد اما در همه جا دیده می شود که نمای کامپوزیت در مغازه ها، بیشتر استفاده شده است.

نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

نمای کامپوزیت مغازه

مغازه ها و فروشگاه ها مکان هایی هستند که زیبایی ظاهری آنها، در مقدار در آمد و جذب مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است. در جایی که شما غریب هستید و قصد خرید دارید، مسلماً برای خرید ترجیح می دهید به مغازه و فروشگاهی رجوع کنید که ظاهر و نمای خوبی هم داشته باشد.  زیرا شما هنوز از کیفیت اجناس آن مغازه و فروشگاه اطلاعی ندارید و فقط از روی نمای مغازه ترجیح می دهید از آن مغازه خرید کنید.  نمای کامپوزیت در مغازه می تواند باعث جذب مشتری و افزایش فروش شود.  این است که باعث شده است نمای کامپوزیت در مغازه ها زیاد استفاده شود.

نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

چرا نمای کامپوزیت برای مغازه مناسب است

دلیل این استفاده زیاد از کامپوزیت، مزایایی است که کامپوزیت دارد و باعث جذابیت آن می شود.  نمای کامپوزیت انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان طرح ها و نقش های مختلفی با استفاده از آن ایجاد نمود. علاوه بر طرح ورق های کامپوزیت در رنگ های مختلف هم ارائه می شوند.  این باعث می شود که نما جذاب، زیبا و منحصر به فرد شود. نمای جذاب هم باعث جذب مشتری و افزایش فروش خواهد شد. از طرفی سبکی و قیمت نسبتا پایین کامپوزیت هم در این اجرای نمای کامپوزیت مغازه بی تأثیر نمی باشد.


اطلاعات جامع در مورد نمای کامپوزیت، کلیک کنید


نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

نمای بتن اکسپوز برای مغازه 

یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان پنل بتن اکسپوز می باشد. این پنل ها برای انواع نماها مناسب است. یکی از این نماها نمای مغازه است. پنل های بتن اکسپوز در ابعاد و اندازه های دلخواه و در رنگ بندی های مختلف تولید می شوند که زیبایی و خاص بودن منحصر به فردی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نمای بتن اکسپوز | مغازه
نمای بتن اکسپوز
نمای بتن اکسپوز | مغازه
نمای بتن اکسپوز

اهمیت اجرای نما برای مغازه

همانطور که اشاره شد اساس کار مغازه ها جذب مشتری و فروش بیشتر است.  فروش بیشتر مغازه ها به عواملی همچون داشتن اجناس خوب، رفتار خوب با مشتری، گذاشتن حق انتخاب زیاد برای مشتری و… بستگی دارد. با توجه به اینها مغازه ای در بین این همه مغازه و فروشگاه می تواند فروش و مشتری بیشتری داشته باشد که علاوه بر همه ی آن عوامل و فاکتورها، نما و ظاهر خوب و مشتری پسندی هم داشته باشد.

 

نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

ورق کامپوزیت چیست؟

ورق کامپوزیت پنل، Aluminum Composite Panel (ACP)، از دو لایه آلومینیوم و پلی اتیلن یا مواد معدنی تشکیل شده است.  تنوع در طرح و رنگ، سبک بودن، شکل پذیری، قیمت نسبتاً پایین و سرعت نصب و اجرای بالا از ویژگی های ورق کامپوزیت می باشد.  اساسی ترین مزیت و ویژگی که ورق کامپویت دارد که باعث شده است توجه زیادی به ورق کامپوزیت شود، سبک بودن آن است. به طوری که وزن هر متر مربع آن تقریبا 6 تا 8 کیلو گرم می باشد.


اطلاعات جامع ورق کامپوزیت، کلیک کنید


 

نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

مزایای ورق کامپوزیت

 • سرعت اجرای بالا
 • مقاومت بالا در برابر فرسایش
 • سبکی
 • قابلیت برشکاری
 • تنوع در طرح و رنگ
 • عایق صوت

انواع ورق کامپوزیت از نظر نوع پوشش سطح

ورق کامپوزیت خش دار

پوشش سطح این ورق ها به صورت خشدار می باشد.  از ورق های خشدار، به دلیل زیبایی و مقاومت زیادی که در برابر خوردگی دارند می توان در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان ها استفاده کرد.

ورق طرح چوب

این نوع ورق برای افرادی مناسب است که می خواهند نما و طرحی مانند چوب داشته باشند. پوشش سطحی این نوع ورق کاملا شبیه چوب است.

ورق آینه ای

ورق های آینه ای تقریبا مانند آینه عمل می کنند. پوشش سطحی این ورق ها دقیقا شبیه آینه و استیل است. ورق آینه ای طلایی پر کاربرد ترین نوع این ورق می باشد.

ورق رنگی

این ورق ها همانطور که از اسم پیداست در رنگ های مختلف ارائه می شوند. در هر رنگی که مد نظر مشتریان باشد.

ورق طرح سنگ

این نوع ورق برای استفاده در نمای ساختمان بسیار مناسب هستند.  پوشش سطحی و طرح این ورق ها تقریبا شبیه سنگ طبیعی است.  برای افرادی مناسب است که دوست دارند نمای مانند سنگی اما سبک داشته باشند.

ورق نانو

سطح این نوع ورق کاملا براق و صیقلی است.  در پوشش و رنگ این ورق ها از مواد نانویی استفاده شده است و این باعث می شود ورق کثیف نشده و آلایندگی و آلودگی را به خود جذب نکند.

نمای کامپوزیت مغازه
نمای کامپوزیت مغازه

مشخصات فنی ورق های کامپوزیت

 • ابعاد معمولی ورق های کامپوزیت 125*320 سانتی متر است اما، برخی شرکت ها توانایی تولید ورق با ابعاد دلخواه مشتریان را دارند.
 • ضخامت لایه محافظ روی ورق های کامپوزیت 6 تا 8 میکرون است.
 • ضخامت استاندارد هر یک از لایه های ورق کامپوزیت حدود نیم میلی متر می باشد. هر چند ضخامت های پایین تر هم در بازار موجود است.
 • ضخامت کل ورق کامپوزیت (همه لایه ها) معمولا 4 میلی متر است.
 • ضخامت پوشش رنگی ورق های کامپوزیت با توجه به نوع پوشش از 20 تا 35 میکرون است.
نمای کامپوزیت مغازه | فروشگاه
نمای کامپوزیت مغازه | فروشگاه

موارد مهم در انتخاب ورق کامپوزیت

ضخامت لایه های آلومینیوم

از اساسی ترین و مهم ترین عوامل انتخاب ورق کامپوزیت است. در شروع تولید ورق کامپوزیت، لایه های آلومینیوم با ضخامت 5 دهم میلی متر تولید می شد. با گذشت زمان و رقابتی شدن کار و همچنین تقاضای محصول با قیمت پایین تر ضخامت لایه های آلومینیوم کاهش یافت. برخی از شرکت ها با توجه به درخواست مشتریان، لایه های آلومینیوم را با ضخامت های مختلف تولید می کنند.

مواد بین لایه های آلومینیوم

در اوایل شروع تولید و عرضه ورق های کامپوزیت، مواد بین لایه های آلومینیوم از مواد مرغوب استفاده می شد. این مواد باعث ضدحریق شدن ورق های کامپوزیت است. با گذشت زمان و بالارفتن تقاضای ورق کامپوزیت، افرادی از شرایط سوءاستفاده کردند و ورق های با مواد نامرغوب را روانه بازار کردند. این عمل باعث به بار آمدن فاجعه هایی همچون آتش سوزی های اخیر بود.

روش های اجرای نمای کامپوزیت

هنگ (ریلی)

زیرسازی نمای کامپوزیت در این روش با استفاده از پروفیل های آلومینیوم صورت می گیرد. بعد از زیرسازی ورق های کامپوزیت به صورت ریلی روی آن نصب می شود. این روش استاندارد ترین روش اجرای نمای کامپوزیت است که سرعت اجرای بالایی هم دارد. البته هزینه های اجرای این روش بسیار بالا می باشد.

اجرای نمای کامپوزیت کارخانه
اجرای نمای کامپوزیت

فیکس (ثابت)

زیرسازی نمای کامپوزیت در این روش با استفاده از قوطی های آهنی انجام می شود. سپس ورق های کامپوزیت با پیچ به قوطی های زیرسازی متصل می گردند. مزیت و ویژگی این روش، امکان تعویض جداگانه هر قطعه از ورق کامپوزیت می باشد. با استفاده از این روش هزینه تمام شده نمای کامپوزیت کمتر از روش ریلی می باشد.

روش زیوار یا H L

زیرسازی این روش هم مانند روش فیکس توسط قوطی های آهنی انجام می شود. بعداز زیر سازی ورق های کامپوزیت بدون اورلب، توسط زیوارهای آلومینومی روی قوطی های آهنی نصب می شود. این روش فقط در ایران اجرا می گردد و استاندارد نیست. همچنین مورد تایید شرکت های مشاور و بسیاری از مهندسین نمی باشد.

نمای کامپوزیت مغازه | فروشگاه
نمای کامپوزیت مغازه | فروشگاه

اهمیت اجرای نمای کامپوزیت

علاوه بر سبک بودن ورق کامپوزیت و نمای کامپوزیت، زیبایی از دیگر خصوصیاتی است که باعث استفاده گسترده از این محصول شد. زیبایی نمای کامپوزیت تنها زمانی نمایان است که به صورت اصولی و صحیح اجرا شود. بر خلاف تصور خیلی از افراد، اجرای نمای کامپوزیت کاری بسیار تخصصی است. در صورتی که اجرای نمای کامپوزیت به صورت تخصصی و صحیح اجرت نشود، باعث به هدر رفتن سرمایه و وقت ما خواهد شد.

 

شرکت ایناب با سابقه ی بیش از 12 سال اجرای نمای کامپوزیت و اجرای بیش از 1000 پروژه در سراسر کشور، آمادگی خود را برای اجرای هر گونه پروژه ای را در سراسر کشور اعلام می دارد. ما به اجرای این همه پروژه افتخار نمی کنیم، بلکه به داشتن این همه مشتری راضی و خوشحال افتخار می کنیم.

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود. نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

برای آشنایی با انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

پیج اینستاگرام  ایناب


 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *