تابلو چلنیوم مشهد | چلنیوم چیست؟

تابلوی چلنیوم

تابلو چلنیوم مشهد

چه چیزی بیشتر از تابلو چلنیوم می تواند توجه و نگاه مشتری ها و اطرافیان را به خود جذب کند؟ به راستی اهمیت تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلوی چلنیوم چرا تا به این اندازه زیاد و کلیشه ای شده است. با ما همراه باشید تا هر آنچه که لازم است را در مورد تابلوهای چلنیوم به شما بگوییم.  صرف سفارش و ساختن یک تابلوی تبلیغاتی کافی نیست. شما باید حتما تابلوی کاملا هماهنگ و مخصوص به حرفه خود را به کار ببرید. در شهری به بزرگی مشهد تبلیغات و اهمیت تبلیغات بسیار بالاتر از شهر های کوچک تر است. به همین دلیل بایستی به تابلو چلنیوم در مشهد اهمیت بیشتری داده شود.

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

تابلو چلنیوم چیست ؟  انواع آن کدام است؟

یکی از پرکاربردترین انواع تابلوهای تبلیغاتی، تابلو چلنیوم است. این نوع تابلوها از دو بخش تشکیل شده اند. بخشی تابلو کامپوزیت است و بخش دیگر حروفی است که برجسته گونه است و چلنیوم نام دارد. در این تابلو، نورپردازی اهمیت زیادی دارد. برای این کار از لامپ های LED استفاده می شود. از این نوع تابلو در شهر مشهد به وفور دیده می شود و مغازه ها و فروشگاه های بسیاری هستند که از این تابلو استفاده کرده اند.

تابلوی چلنیوم
تابلوی تبلیغاتی

 نکته ی مهم در مورد این تابلوها این است که طراحی آنها در داخل برنامه کورل انجام می شود.  این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید ایده های  جدید و بسیار کاربردی را در مرحله ی طراحی تابلو به کار ببرید. حروف برجسته را در این برنامه طراحی می کنند، سپس بر روی ورقه های پلکسی گلاس آنها را در اندازه ها و رنگ های مختلف لیزر می کنند و در می آورند. شاید بپرسید خب این تابلو چه تفاوتی با دیگر تابلوهای تبلیغاتی دارد. 

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

قیمت تابلو چلنیوم

چلنیوم انواع مختلفی دارد که باعث تنوع در قیمت ها می شود.  تابلو چلنیوم های ساده و معمولی در حال حاضر زیاد استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد. بسیاری از تابلو چلنیوم هایی که در سراسر شهر ها از جمله مشهد مشاهده می شود از این نوع می باشد. قیمت این تابلو ها که در رنگ های ثابت زرد، قرمز، سفید، مشکی و… موجود هستند حدود 120 هزار تومن می باشد.

ممکن است به چلنیوم ساده متریال های مختلف اضافه شود، از جمله پانچ شدن، پشت نور بودن، دوبل بودن، لبه پانچ بودن و… که به قیمت های فوق برای هر کدام از متریال ها 5 تا 10 هزار تومن اضافه می شود.

حروف های استیل و فلز مدل های دیگری از حروف برجسته هستند که قیمت هر متر از 210 هزار تومن شروع می شود.

لازم به ذکر است که هزینه های داربست و ترانس و… بر عهده کارفرما می باشد.  فقط هزینه های مربوط به اجرای تابلو چلنیوم را پیمانکارارن بر عهده دارند. گارانتی تابلوهای چلنیوم با توجه به نوع چلنیومی که به کار رفته است از 2 سال شروع می شود.

برای قیمت گذاری نهایی تابلوچلنیوم (چنلیوم ) عوامل گوناگونی در نظر گرفته می شودبه عنوان مثال :

• کیفیت ابزار از موارد مهم شیب قیمت است به این معنا که با افزایش کیفیت اجناس مصرفی ( چلنیوم – پلکسی – اس ام دی SMD) قیمت تابلو نیزبیشترمی شود.

• اگر رویه ی حروف از یک لایه پلکسی گلاس بوجود آید نسبت به رویه های چند لایه مطمئنا قیمت کمتری خواهد داشت .

• چنلیوم ستاره دار نسبت به چنلیوم معمولی قیمت بیشتری دارد .

• به هر اندازه که متراژ محیطی حروف برجسته بیشتر باشد امکان تخفیف نیز بیشتر امکان پذیرتر می باشد.

• ریموت دار بودن تابلو در افزایش قیمت تابلو تاثیر گذار می باشد.

• نور اندریک بودن یا خاموشی کار در قیمت تمام شده اثر گذار خواهد بود .

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

قیمت چلنیوم ارزان مشهد

قیمت های تابلوهای چلنیوم معمولی در قسمت قبل توضیح داده شد. این قیمت ها برای تابلوهای با کیفیت معمولی و ساده می باشد. در بازار چلنیوم های با قیمت ارزان تر نیز موجود می باشد. چلنیوم ارزان مشکلات خاص خودش را دارد. مشکلاتی مثل قطع شدگی برق، پریدگی نور، افت نور و… مسلما در تابلوهای ارزان قیمت وجود خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد میشود در مرحله اول با کمی هزینه بیشتر تابلوهایی با کیفیت مطلوب استفاده کنید که بعد از مدتی به مشکل بر نخورید.

تابلوی چلنیوم
تابلوی تبلیغاتی

نقش چلنیوم در تبلیغات

هدف از تبلیغات همیشه دیده شدن است. تابلوی چلنیوم بهترین راه برای دیدن شدن از فاصله های دور است. داشتن عمق در این تابلوها، نگاه را به خود جذب می کند و مخاطب سعی می کند آنچه می بیند را بخواند برای همین چند بار آن را مرور می کند و این کمک می کند برند و نام خدمات شما در ذهن او بماند. شاید برای خود شما نیز بارها اتفاق افتاده باشد که جذب تابلو چلنیوم یک شرکت، مغازه و یا فروشگاه خاص شده باشید.

تابلوی چلنیوم
تابلوی تبلیغاتی

مزیت های تابلو چلنیوم

یکی مزیت های مهم تابلو چلنیوم این است که این تابلوها زمان زیادی از ظهورشان نمی گذرد. شما می توانید جزو اولین کسانی باشید که برای کسب و کار خود این نوع تابلو را به کار می برند. تابلوی چلنیوم سبک است. این نوع تابلو زنگ نمی زند. امکان نورپردازی برای هر حرف وجود دارد. در ضمن اگر تابلو چلنیوم یکی از حروفش خراب شود، لازم نیست کل مجموعه را تعمیر کنید، چرا که هر تکه جدا می باشد. زیبایی و دوام تابلو چلنیوم بالاست و باید حتما شما از جنس های مرغوب آن در بازار استفاده کنید. 

تابلو چلنیوم چطور ساخته می شود

نسل جدید تابلو چلنیوم چطور ساخته می شود. تابلوی چلنیوم جدیدترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است که طرفداران آن روز به روز در حال افزایش است. دو روش برای ساخت این نوع تابلو وجود دارد. روش دستی که در آن حرفه ای ها و استادان تابلو سازی به کار ساخت آن با دست و ابزارآلات خاص می پردازند. شما می توانید انواع فونت ها و طرح ها را سفارش دهید.

دیگر اینکه به روش ماشینی. قطعا ظرافت نوع دستی مقداری بالاتر است و جای مانور زیاد دارد اما یک کار ماشینی نیز تمیز و یک دست از آب درمی آید. لایه ی رویه ی تابلو و قسمتی که نور از آن گذر می کند، مهم است و باید بسیار ظریف بر روی این قسمت ها کار شود. در قسمت های رویی از پلکسی گلاس و برای زیرسازی از نوعی پلاستیک فشرده pvc استفاده می کنند.

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

در هنگام سفارش دادن تابلو چلنیوم بهتر است به چند مورد دقت داشته باشید:

  • اندازه ی تابلو چلنیوم بسیار مهم است. سعی کنید، فاصله ی میان قاب و حروف شما و فاصله حروف تان با یکدیگر یک فاصله ی مناسب و زیبا باشد.
  • نوع نورپردازی: نورپردازی از آن جهت بسیار اهمیت دارد که در شب تمام حواس و نظرها را به خود جذب میکند. برای همین بسیار مهم است از نورهای شاد و مرتبط استفاده کنید. اگر نور تابلو چلنیوم به صورت رندوم تغییر کند که چه بهتر!
  • همیشه ایده های جدید را دنبال کنید. حتما لزوم ندارد شما مانند دوست و رقیب خود تابلو خریداری کنید. به این فکر کنید که چند قدم جلوتر بروید و از ایده های جدید این نوع تابلوها بهره بگیرید.
  • فونت نوشته و تابلو چلنیوم بسیار مهم است. بسته به نوع خدمات شما می توان از فونت های رسمی و غیر رسمی استفاده کرد. فونت ها باید در هر حالت خوانا باشد. مقداری پیچیده بودن خوب است چرا که مخاطب را سر لج می آورد که آن را بخواند اما همیشه جای کشف کردن را برای فونت تابلو چلنیوم باز بگذارید.
  • تابلوی چلنیوم می تواند با تصاویر مچ شود. به این ایده فکر کنید، که در تابلو چلنیوم خود از تصاویر نیز مانند لوگوها و علامت ها استفاده کنید. 
تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

چکار باید کرد

اگر اهل کسب و کار هستید و می خواهید در کسب و کار خود رونق و تنوع ایجاد کنید، باید به دنبال به روز کردن تبلیغات باشید.  متخصصان کسب و کار و بازاریابی بر این باور هستند، تابلو چلنیوم می تواند تا ده برابر از تابلوهای عادی برای شما تبلیغات انجام دهد. برای همین شما برندها و شرکت های مشهور را می بینید که از این نوع تابلو در جای جای کسب و کار خود استفاده می کنند. برای همین شما نیز می توانید حتی در کسب و کارهای ساده نیز از این نوع تابلوهای تبلیغاتی بهره ببرید.

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

قبل از تهیه چلنیوم

برای سفارش دادن این نوع تابلو اول خوب فکر کنید و طرح هایی که مد نظر دارید را با مشاوران ما در میان بگذارید. یک راه ارزان و بدون هزینه برای تبلیغات همین تابلوهای تبلیغاتی چلنیوم است. شما مشغول کسب و کار خود هستید و این تابلو مدام در حال جلب توجه است. تابلوهای عادی در طول شب خاصیت تبلیغاتی بودن خود را از دست می دهند مگر اینکه نورپردازی های الحاقی به آنها اضافه شود که بعضا با این وجود هم دیده نمی شوند. در مشهد به دلیل زیاد بودن کسب و کار ها و همچنین پیمانکارانی که کار تابلو چلنیوم انجام می دهند باید دقت بیشتری در انتخاب آن به خرج داد. تابلو چلنیوم در مشهد از روش های تبلیغاتی پرکاربرد است و افراد زیادی هستند که با قیمت ها و خدمات مختلف این کار را در مشهد انجام می دهند.

تابلوی تبلیغاتی
تابلوی تبلیغاتی

نمونه تابلو چلنیوم اجرا شده در مشهد و نیشابور 

 

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *