نمای فروشگاهی | انواع متریال نمای فروشگاه | اهمیت نمای فروشگاه

نمای کامپوزیت مغازه | قیمت کامپوزیت

فروشگاه ها ساختمان هایی هستند که کسب و کار موجود در آنها (هر کسب و کاری که باشد) بر پایه جذب مشتری می چرخد. حال این جذب مشتری چه روش هایی دارد و چه کارهایی باید انجام دهیم تا مشتری بیشتری جذب کنیم به صورت کامل در این مقاله نمی گنجد. در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از مهم ترین روش های جذب مشتری در فرووشگاه ها صحبت کنیم؛ نمای فروشگاه.

https://www.instagram.com/inabco1/
تابلوی مغازه

نمای فروشگاه

نما برای فروشگاه یکی از اساسی ترین قسمت ها می باشد. همانطور که برای همه ما اتفاق افتاده است و در هنگام سفر یا جابجایی در شهر ساختمان هایی را دیده ایم که ما را به خودشان جذب کرده اند.  نمای فروشگاه به صورت کاملا ساده کار جذب افراد انجام می دهد. اولین مرحله برای فروش بیشتر جذب مشتری است. نما این کار را برای ما انجام می دهد و افراد را به مشتری های احتمالی تبدیل می کند. از آن به بعد دیگر به هنر فروشندگان بستگی دارد که افراد را به مشتری تبدیل کنند یا خیر.

اهمیت نما برای فروشگاه

همانطور که اشاره شد نما می تواند افراد را جذب فروشگاه ما بکند. این افراد به چه دلیل از بین این همه فروشگاه، فروشگاه ما را انتخاب کرده اند؟  خب مسلما یکی از مهم ترین عوامل آن نمای فروشگاه است. بین فروشگاهی که نمایی جذاب و خاص دارد و فروشگاهی که هیچ گونه اهمیتی به نمای خود نداده است، تفاوت هایی وجود دارد. اگر این چنین نبود و نما در این گونه مسائل تأثیری نداشت، مفهموم نماسازی به کل بی معنی می شد. در نتیجه سعی کنید برای فروشگاه خود نمایی شیک و مدرن طراحی و اجرا کنید.

متریال مناسب برای نمای فروشگاه

این که دقیقا بگوییم کدام متریال برای کدام فروشگاه ها مناسب است، امکان ندارد. اما می توان با توجه به نوع فروشگاه و کسب و کار موجود در آن فروشگاه یکسری متریال ها را پیشنهاد داد. کارفرمایان و مالکان با توجه به سلیقه و نظر خودشان متریال مناسب را انتخاب می کنند. به عنوان مثال متریال های مناسب برای نمای فروشگاه تجاری با فروشگاه کفش و یا فروشگاه پوشاک و لباس متفاوت است.

انواع متریال مناسب برای نمای فروشگاهی

نمای جی اف ار سی gfrc

جی اف ار سی جدیدترین متریال نمای ساختمان می باشد که در سراسر دنیا در حال استفاده است. با جی اف ار سی می توان نماهایی را ایجاد کرد که در هیچ جای شهر وجود ندارد. می توان نمای فروشگاه را به نمای خاص و جذاب تبدیل کرد که افراد را جذب خود کند.

طراحی تابلو مغازه | جی ار سی grc + کامپوزیت
طراحی تابلو مغازه | جی ار سی grc + کامپوزیت
نمای جی اف ار سی | نمای تجاری
نمای جی اف ار سی

نمای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که هم برای نمای بیرونی ساختمان و هم برای نمای داخلی ساختمان مورد استفاده می گیرد. تابلوی مغازه نیز از دیگر کاربرد های بی نظیر بتن اکسپوز می باشد که نمایی خاص را ایجاد می کند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد بتن اکسپوز کلیک کنید.

بتن اکسپوز |مشهد ، قاسم آباد ، چهارراه ورزش
تابلوی مغازه با استفاده از بتن اکسپوز | مشهد چهارراه ورزش
کافه راش - نمای کافه - نمای سردرب مغازه - نمای بتن اکسپوز - اکسپوز
اجرای پنل های بتن اکسپوز در سردرب کافه راش – نیشابور

نمای کامپوزیت

ورق های کامپوزیت جزء انعطاف پذیرترین متریال های نمای ساختمان هستند. با این ورق ها می توان نماهایی خلاقانه و خاص ایجاد کرد. طراحان نمای ساختمان به راحتی می توانند طرح های خلاقانه خود را با استفاده از ورق های کامپویت و نمای کامپوزیت به اجرا در بیاورند. مهم ترین ورق هایی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، ورق پرمیوم باند، آلومکس، آلکواستون و آلکووست و… می باشند.

تابلوی مغازه | نمای کامپوزیت مغازه
تابلوی مغازه | نمای کامپوزیت مغازه
قیمت نمای کامپوزیت مغازه
قیمت نمای کامپوزیت مغازه

نمای چوب

چوب متریالی است که زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد و برای هر فروشگاهی مناسب نیست. این متریال بیشتر مناسب فروشگاه هایی مثل فروشگاه لباس و فروشگاه پوشاک به کار برد. البته گران بودن چوب در اجرای آن محدودیت ایجاد کرده است و باعث شده است نماهای چوبی را کمتر ببینیم. البته می توان به جای چوب از سنگ های طرح چوب استفاده کرد که زیبایی و جذابیت چوب را تا حدودی دارند و  همچنین مقاومت و دوام بالاتر و قیمت بسیار بسیار پایین تری نسبت به چوب دارند.

نمای مغازه | تابلوی مغازه | کامپوزیت
نمای مغازه | تابلوی مغازه

نمای سنگ

سنگ متریالی است که برای نماهای مختلف، تجاری، مسکونی، اداری، فروشگاه، مغازه و… کاربرد دارد. سنگ یک متریال بسیار دوست داشتنی در زمینه نمای ساختمان به شمار می رود و در اکثر نماهای ساختمانی در سراسر کشور می تونیم نماهای سنگی را مشاهده کنیم. طراحی نمای سنگی چنانچه متناسب با کاربری ساختمان انجام شود می تواند نمایی بسیار جذاب و خاص باشد.

نمای آجر

می توان گفت افرادی که از آجر در نمای ساختمان یا فروشگاه خود استفاده می کنند، افرادی خاص هستند.  زیرا نمای آجر و متریال آجر خاص است. آجر همواره در ساختمان کاربرد داشته است و حس سنتی بودن نمای آجر جذابیت خاصی را به نما می دهد. البته امروز نمای آجری را با سبک های معماری مدرن طراحی می کنند که باعث ایجاد نماهایی بسیار جذاب شده است.


ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *