نمای فروشگاهی | انواع متریال نمای فروشگاه | اهمیت نمای فروشگاه

نمای فروشگاهی | انواع متریال نمای فروشگاه | اهمیت نمای فروشگاه

فروشگاه ها ساختمان هایی هستند که کسب و کار موجود در آنها (هر کسب و کاری که باشد) بر پایه جذب مشتری می چرخد. حال این جذب مشتری چه روش هایی دارد و چه کارهایی باید انجام دهیم تا مشتری بیشتری جذب کنیم به صورت کامل در این مقاله نمی گنجد. در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از مهم ترین روش های جذب مشتری در فرووشگاه ها صحبت کنیم؛ نمای فروشگاه.

https://www.instagram.com/inabco1/

تابلوی مغازه

نمای فروشگاه

نما برای فروشگاه یکی از اساسی ترین قسمت ها می باشد. همانطور که برای همه ما اتفاق افتاده است و در هنگام سفر یا جابجایی در شهر ساختمان هایی را دیده ایم که ما را به خودشان جذب کرده اند.  نمای فروشگاه به صورت کاملا ساده کار جذب افراد انجام می دهد. اولین مرحله برای فروش بیشتر جذب مشتری است. نما این کار را برای ما انجام می دهد و افراد را به مشتری های احتمالی تبدیل می کند. از آن به بعد دیگر به هنر فروشندگان بستگی دارد که افراد را به مشتری تبدیل کنند یا خیر.

اهمیت نما برای فروشگاه

همانطور که اشاره شد نما می تواند افراد را جذب فروشگاه ما بکند. این افراد به چه دلیل از بین این همه فروشگاه، فروشگاه ما را انتخاب کرده اند؟  خب مسلما یکی از مهم ترین عوامل آن نمای فروشگاه است. بین فروشگاهی که نمایی جذاب و خاص دارد و فروشگاهی که هیچ گونه اهمیتی به نمای خود نداده است، تفاوت هایی وجود دارد. اگر این چنین نبود و نما در این گونه مسائل تأثیری نداشت، مفهموم نماسازی به کل بی معنی می شد. در نتیجه سعی کنید برای فروشگاه خود نمایی شیک و مدرن طراحی و اجرا کنید. 

متریال مناسب برای نمای فروشگاه

این که دقیقا بگوییم کدام متریال برای کدام فروشگاه ها مناسب است، امکان ندارد. اما می توان با توجه به نوع فروشگاه و کسب و کار موجود در آن فروشگاه یکسری متریال ها را پیشنهاد داد. کارفرمایان و مالکان با توجه به سلیقه و نظر خودشان متریال مناسب را انتخاب می کنند. به عنوان مثال متریال های مناسب برای نمای فروشگاه تجاری با فروشگاه کفش و یا فروشگاه پوشاک و لباس متفاوت است.

انواع متریال مناسب برای نمای فروشگاهی

جی اف ار سی

جی اف ار سی جدیدترین متریال نمای ساختمان می باشد که در سراسر دنیا در حال استفاده است. با جی اف ار سی می توان نماهایی را ایجاد کرد که در هیچ جای شهر وجود ندارد. می توان نمای فروشگاه را به نمای خاص و جذاب تبدیل کرد که افراد را جذب خود کند.

نمای جی اف ار سی | نمای تجاری

نمای جی اف ار سی

ورق کامپوزیت

ورق های کامپوزیت جزء انعطاف پذیرترین متریال های نمای ساختمان هستند. با این ورق ها می توان نماهایی خلاقانه و خاص ایجاد کرد. طراحان نمای ساختمان به راحتی می توانند طرح های خلاقانه خود را با استفاده از ورق های کامپویت و نمای کامپوزیت به اجرا در بیاورند. مهم ترین ورق هایی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، ورق پرمیوم باند، آلومکس، آلکواستون و آلکووست و… می باشند.

تابلوی فروشگاه | نمای کامپوزیت فروشگاه

نمای کامپوزیت فروشگاه

چوب

چوب متریالی است که زیبایی و جذابیت خاص خودش را دارد و برای هر فروشگاهی مناسب نیست. این متریال بیشتر مناسب فروشگاه هایی مثل فروشگاه لباس و فروشگاه پوشاک به کار برد. البته گران بودن چوب در اجرای آن محدودیت ایجاد کرده است و باعث شده است نماهای چوبی را کمتر ببینیم. البته می توان به جای چوب از سنگ های طرح چوب استفاده کرد که زیبایی و جذابیت چوب را تا حدودی دارند و  همچنین مقاومت و دوام بالاتر و قیمت بسیار بسیار پایین تری نسبت به چوب دارند.

سنگ

سنگ متریالی است که برای نماهای مختلف، تجاری، مسکونی، اداری، فروشگاه، مغازه و… کاربرد دارد. سنگ یک متریال بسیار دوست داشتنی در زمینه نمای ساختمان به شمار می رود و در اکثر نماهای ساختمانی در سراسر کشور می تونیم نماهای سنگی را مشاهده کنیم. طراحی نمای سنگی چنانچه متناسب با کاربری ساختمان انجام شود می تواند نمایی بسیار جذاب و خاص باشد.

آجر

می توان گفت افرادی که از آجر در نمای ساختمان یا فروشگاه خود استفاده می کنند، افرادی خاص هستند.  زیرا نمای آجر و متریال آجر خاص است. آجر همواره در ساختمان کاربرد داشته است و حس سنتی بودن نمای آجر جذابیت خاصی را به نما می دهد. البته امروز نمای آجری را با سبک های معماری مدرن طراحی می کنند که باعث ایجاد نماهایی بسیار جذاب شده است.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 


محمد اسلام دوست

کارشناس عمران. مدیر تولید محتوای وب سایت ایناب. تلاش می کنم محتوایی ارزشمند و مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت ایناب تهیه و تولید نمایم. از شما تقاضا دارم برای بهبود محتوا نظراتتان را پایین هر مطلب برام ارسال کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

کلیدواژه خود را وارد کنید