قیمت نرده سنگی | نرده سنگی طبیعی | نرده سنگی مصنوعی

قیمت نرده سنگی | نرده سنگی طبیعی | نرده سنگی مصنوعی

نرده های سنگی یکی از اساسی ترین بخش ها در طراحی نمای ساختمان به سبک هایی مثل کلاسیک، رومی و… محسوب می شوند. از نرده های سنگی در بالکن ها و تراس ها و همچنین در جلوی پنجره های با ارتفاع کم از کف استفاده می کنند. در این مقاله توضیحاتی در مورد انواع نرده های سنگی و قیمت نرده های سنگی ارائه می شود که امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

انواع نرده سنگی

نرده های سنگی از نظر جنس و مصالح به دو دسته طبیعی و مصنوعی دسته بندی می شوند. نرده های سنگی طبیعی طراحی می شوند و طرح آنها با استفاده از سی ان سی ها ایجاد می شود. نرده های سنگی مصنوعی به صورت پیش ساخته تولید می شوند.  به این معنی که قالب مربوط به هر طرح طراحی و ساخته می شود و بعد از آن قالب ریزی می شوند.

نمای ساختمان دو طبقه

نرده سنگی


نرده سنگی تراس

نرده سنگی تراس

مشکلات نرده‌های سنگی طبیعی

از مشکلات اساسی نرده های سنگی حساسیت بالای آنها در برابر شکست می باشد. این نرده ها به دلیل اینکه سی ان سی رو آنها کارکرده است مقاومت و کیفیت خود را مقداری از دست داده اند. حساسیت بالای در مقابل شکست باعث می شود که این نرده ها در حمل و نقل جابجایی پرت شدگی زیادی داشته باشند.  یا به عبارتی زیاد بشکنند که این شکستن هزینه های اصافی را در پی خواهد داشت. این نرده ها علاوه بر این که امکان شکسته شدن در حمل و نقل را دارند، در اجرا و نصب نیز نیازمند دقت و مهارت بیشتری هستند.  در هنگام اجرا نیز ممکن است با کوچک ترین ضربه و یا اشتباه نرده شکسته و غیر قابل استفاده شود.

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

نمای ساختمان سنگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره  رایگان   با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

دلیل کاربرد زیاد

علی رغم اینکه نرده های سنگی طبیعی مشکلاتی را دارند اما بازهم بسیار پرکاربرد هستند.  زیبایی خاص سنگ های طبیعی و حس طبیعی بودن سنگ خصوصیات خاص خودش را دارد که افراد که وادار می کند بدون توجه به مشکلاتی که وجود دارد از این نرده ها استفاده کنند.  سنگ طبیعی همواه طرفداران خودش را داشته است و کاربرد فراوانی نیز در حال حاضر دارد.

نمای ساختمان سنگ

نمای ساختمان سنگ

قیمت نرده های سنگی طبیعی

نرده های سنگی طبیعی مانند سنگ های نمای ساختمان قیمت های مختلف و متعددی دارند.  نرده ها با توجه به طرحی که روی آنها اجرا شده است و کیفیت و مشخصات سنگ نرده قیمت گذاری می شوند.  به صورت کلی قیمت نرده های سنگی طبیعی موجود در بازار از حدود 40 هزار تومن تا 100 هزار تومن می باشد.  خی مسلما نرده های با قیمت 40 هزار تومن کیفیت لازم را ندارند و استفاده از آنها توصیه نمی شود.

نرده های سنگی مصنوعی

نرده های سنگی طبیعی همانطور که اشاره شد به صورت پیش ساخته تولید می شوند. طرح های که توسط طراحان ایجاد شده است تبدیل به قالب می شوند. از این قالب ها برای تولید نرده های سنگی مصنوعی (صنعتی) استفاده می کنند. بنابراین نرده های سنگی مصنوعی محدودیتی در طرح و اندازه و رنگ های سفارشی ندارند. این بدون محدودیت بودن یکی از ویژگی های اصلی نرده های مصنوعی می باشد.

نرده سنگی مصنوعی

نرده سنگی مصنوعی

مزایای نرده‌های سنگی مصنوعی نسبت به نرده های طبیعی

  • قیمت پایینتر؛ نرده های سنگی مصنوعی به مراتب قیمت کمتری نسبت به نرده های طبیعی دارند. نرده های سنگی طبیعی به خاطر طبیعی بودنشان قیمت بالایی دارند.
  • نشکن بودن؛ در ترکیبات نرده های مصنوعی از الیاف و مواد خاصی استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت و دوام این نرده ها می شود. مقاومت این نرده ها نسبت به نرده های طبیعی آنقدر بالاست که می توان به این نرده ها نشکن گفت.
  • عدم محدودیت در طرح و اندازه و رنگ؛ این نرده ها همانطور که اشاره شد به صورت پیش ساخته تولید می شوند. این یعنی می توانیم هر طرح، شکل، اندازه و رنگی که مدنظر داریم را سفارش دهیم. رنگ در این نرده ها به صورت عمقی استفاده می شود و به هیچ عنوان بعد از مدتی رنگ خود را از دست نمی دهد.
  • حمل و نقل آسانتر؛ نشکن بودن نرده های مصنوعی باعث می شود که بتوانیم با خیالی آسوده آنها را جابجا کنیم. یکی از عواملی که افزایش هزینه ها را در پی دارد پرت شدن مصالح است. با این نرده ها می توانیم پرت شدن مصالح را در زمینه نرده های مصنوعی به حداقل برسانیم.
نرده تراس | سنگ مصنوعی

نرده تراس | سنگ مصنوعی

قیمت نرده های سنگی مصنوعی

نرده های سنگی مصنوعی آماده قیمت بسیار بسیار مناسب دارند.  این نرده ها علی رغم اینکه مقاومت و کیفیت بهتری در اجرا، نسبت به نرده های دیگر داشته اما قیمت کمتری دارند. قیمت نرده سنگی مصنوعی حدود 45 هزار تومن می باشد. با این قیمت حتی بی کیفیت ترین نرده های سنگی طبیعی هم فروخته نمی شود. لازم به ذکر است که نرده سنگی های مصنوعی در  هر طرح و شکلی نیز به صورت سفارشی تولید می شوند.

شرکت ایناب با بیش از 12 سال تجربه در طراحی و تولید سنگ های صنعتی، نرده های سنگی را با بالاترین کیفیت ممکن تولید و عرضه می کند. نرده هایی با کیفیت و دوام بالا و قیمت بسیار مناسب.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 


محمد اسلام دوست

کارشناس عمران. مدیر تولید محتوای وب سایت ایناب. تلاش می کنم محتوایی ارزشمند و مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت ایناب تهیه و تولید نمایم. از شما تقاضا دارم برای بهبود محتوا نظراتتان را پایین هر مطلب برام ارسال کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

کلیدواژه خود را وارد کنید