نرده تراس | نرده سنگی تراس

نرده تراس | سنگ مصنوعی

با ما در اینستاگرام همراه باشید

تراس، بالکن، پاسیو، حیاط خلوت و یا هر چیز دیگری که اسم آن را می گذارید، در بسیاری از ساختمان هایی که در حال حاضر ساخته می شوند وجود دارند. بسیاری از ساختمان هایی که در گذاشته ساخته شده اند نیز دارای تراس و بالکن می باشند. برای زیبایی و جذابیت تراس ها کار چندان زیادی نمی توان انجام داد. در بسیاری از موارد تراس ها به گونه ای قرار گرفته اند که تزئینات زیادی برای زیبایی آنها نمی توان انجام داد. یکی از بهترین روش هایی که می تواند باعث زیبایی بالاتر تراس ها شود، نرده تراس ( نرده بالکن) است. نرده به عنوان قسمتی از تراس که همواره در دید عموم است و جلوه گر تراس می باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نرده سنگی ایناب | نرده رویال
نرده ایناب | نرده رویال

البته نا گفته نماند که نرده تراس ( نرده بالکن)، علاوه بر زیبایی وظایف مهم دیگری نیز بر عهده دارد که مهمترین آنها محافظت از سقوط افراد و اشیاء از تراس می باشد. انتخاب نرده هایی متناسب و زیبا برای تراس می تواند علاوه بر تراس بر زیبایی نمای ساختمان نیز تأثیر زیادی بگذارد. نوع، طرح، شکل و… نرده تراس ( نرده بالکن) معمولا در طراحی نمای ساختمان، مشخص می شود. طراحان نمای ساختمان سعی می کنند نرده ای را برای تراس انتخاب کنند که بر زیبایی کلی ساختمان بیفزاید و در عین حال وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

نرده سنگی تراس
نرده سنگی

در ادامه انواع نرده که برای تراسها به کار می رود مورد بررسی قرار می گیرد. با مطالعه این بخش می توانید نرده ای مناسب و جذاب را متناسب را سلیقه و طرح نمای خود برای ساختمان خود انتخاب کنید.

انواع نرده تراس ( نرده بالکن)

 1.  نرده جی اف ار سی (مشبک) | پوشش مشبک تراس:

  جی اف ار سی، بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و شکست دارد. پنل های جی اف ار سی به صورت نصب و اجرا می شوند. یکی از کاربردهای آنها در نرده تراس ( نرده بالکن) می باشد. از آنجایی که این پنل ها محدودیتی در طرح، شکل، اندازه و رنگ ندارند، می توانند برای طراحی انواع نرده‌ها به کار روند. با استفاده از این پنل های می توانید هر طرحی را که مدنظر دارید به عنوان نرده بالکن به کار ببرید.این پنل ها با استفاده از پیچ بر روی زیرسازی نصب می شوند و به هیچ عنوان از نما جدا نمی شوند. کاملا در برابر شرایط آب و هوایی، تغییرات دما، ضربه، آتش سوزی و… پایدار و مقاوم هستند. همچنین با توجه به اینکه این نرده ها مشبک هستند می توان با نورپردازی آنها زیبایی آنها را دو چندان کرد.

  نرده سنگی تراس | پوشش مشبک تراس
  پنل جی اف ار سی طرح شمسه به عنوان پوشش مشبک در نما
 2. نرده سنگی کلاسیک (طبیعی):

  نرده های سنگی برای تراس ها می توان گفت که پرکاربرد ترین نرده ها در حال حاضر هستند. چون در بسیاری از ساختمان ها نمای ساختمان رومی تقریبا اجرا می شود، نرده های تراسها نیز نرده سنگی کلاسیک اجرا می شود تا با نمای ساختمان متناسب باشد.نرده سنگی های طبیعی با استفاده از دستگاه سی ان سی تولید می شوند. از آنجایی که این نرده ها سنگ طبیعی هستند و سنگ نیز دچار تغییرات قرار گرفته است، کمی شکننده هستند. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که این نرده ها دارند، شکستن این نرده ها در جابجایی ها و در نصب می باشد. همچنین این نرده ها نسبت به نرده های سنگی مصنوعی از قیمت بالاتری برخوردارند.

 3.  نرده سنگی کلاسیک (مصنوعی):

  نرده سنگی مصنوعی نیز کاربردهای نرده های سنگی طبیعی را دارد. این نرده ها با هدف پوشش دادن مشکلات و ضعف های نرده سنگی های طبیعی وارد بازار شدند. این نرده ها علاوه بر پوشش دادن مشکلات نرده های سنگی طبیعی ویژگی های خاص خودشان را نیز دارند. مهم ترین ویژگی این نرده این است که نسبت به نرده های سنگی طبیعی نشکن محسوب می شوند. قیمت پایین تری نیز دارند و در رنگ و ابعاد دلخواه تولید و عرضه می شوند.</

  نرده سنگی ایناب | نرده سنگی تراس
  نرده سنگی ایناب | طرح فانوس
  نرده سنگی | نرده رادین
  نرده رادین ایناب | طرح رادین
  نرده سنگی طرح دار
  نرده سنگی طرح چمین
  جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
  همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

   

 4. نرده تراس فلزی

  نرده های فلزی یکی دیگر از انواع نرده های تراس می باشند که به عنوان معمول ترین و متداول ترین نرده های تراس شناخته می شوند. نرده های فلزی را می توان با استفاده از انواع پروفیل های فلزی تولید کرد. مطلوب است که این نرده ها در ساختمان هایی که سبک صنعتی دارند مورد کاربرد قرار بگیرند. اما همانطور که در همه جا دیده می شود در ساختمان ها معمولی نیز به کار برده می شود و مانعی در این مورد وجود ندارد.

  نرده بالکن | نرده تراس | فلزی

 5. نرده تراس چوبی

  نرده های چوبی مانند نمای چوبی، جزء متریال های خاص می باشند. این نرده ها از زیبایی خاصی بر خوردارند و می توانند احساس خوبی را در مخاطب به وجود بیاورند. در نرده های چوبی تراسها از لوور های چوبی استفاده می شود که طراحی با توجه به طرح ساختمان نحوه چینش آنها را مشخص می کند.

  نرده بالکن | نرده تراس | چوبی

 6. فلاور باکس (گلدان به عنوان نرده)

  از روش هایی که می توان به نمای تراسها زیبایی دو چندان بخشید استفاده از فلاور باکس به عنوان نرده بالکن است. این نوع طراحی نرده زیبایی و جذابیتی منحصر به فرد دارند که در عین سادگی به تراسها ارزش می دهد. گل ها همیشه باعث شادابی و نشاط هستند و چه بهتر که آنها را همواره در تراس داشته باشیم. این باکس ها بر روحیه افراد آن واحد مسکونی نیز تأثیر مثبت گذاشته و باعث شادابی و نشاط آنها خواهد شد.

  نرده بالکن | نرده تراس | فلاور باکس | flower box
  نرده بالکن فلاور باکس | flower box
 7. نرده تراس کابلی

  در ساختمان ها با معماری مدرن مشاهده می شود که در نرده بالکن ها از کابل های پیش تنیده استفاده شده است. این روش طراحی نرده نیز روشی بسیار عالی و خاص می باشد که زیبایی خاص خودش را دارد.

  نرده بالکن | نرده تراس | کابلی

 8. نرده تراس شیشه ای

  نرده های شیشه ای نیز یکی دیگر از انواع نرده های تراس می باشند که بیشتر در ساختمان های با معماری مدرن به کار می روند. این نرده ها زیبا، جذاب و خاص می باشند. تراس های با نرده شیشه ای حس و حال خاص خودشان را دارند. معمولا در این تراس ها احساس می کنید که فضای بیشتری را اختیار دارید.

  نرده بالکن | نرده تراس | شیشه ای

 9. نرده تراس فرفورژه

  نرده های فرفورژه در یک دوره ای خیلی زیاد مورد استفاده قرار گرفتند. رفته رفته کاربرد این نرده ها کمتر شد اما همچنان این نرده ها دوستدران زیادی دارند. نرده فرفورژه در بیشتر موارد در ساختمان های کلاسیک استفاده می شوند. چون دارای مانند نمای کلاسیک تزئینات زیادی دارند.

نرده بالکن | نرده تراس | فرفورژه
نرده بالکن فرفورژه

ارتفاع استاندارد برای تراس با نرده سنگی

ارتفاع استاندارد برای نرده های تراس منازل و ویلاهایی که با نرده سنگی محافظت می گردند، نباید از ۹۰ سانتیمتر تجاوز کند. این نه سلیقه شخصی بلکه استاندارد سازمان اتش نشانی نیز می باشد. ارتفاع های متعددی برای نرده سنگی در بازار موجود می باشد اما بهترین ارتفاع، ۷۰ سانتیمتر می باشد. شما میتوانید با نصب قاب روی نرده به ارتفاع ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر به روی نرده سنگی (سنگ روی نرده سنگی)، ارتفاع آن را به ۹۰ سانتیمتر برسانید. همچنین تعبیه قرنیز به زیر ریل نرده سنگی، علاوه بر زیبایی و دوام تراس ویلا، به بالاتر رفتن ایمنی تراس منزلتان کمک خواهد کرد.

با این نرده سنگی، تراس خود را چند برابر زیباتر کنید

فرم و شکل نه نرده سنگی، بلکه هر نوع نرده که برای تراس و ایوان و راه پله منزل و ویلای شخصیتان استفاده میکنید، تاثیربسیاری در جلوه نمای ساختمان خواهد داشت. نرده سنگی راه پله و بالکن نیز این گونه هستند . علاوه بر خود نرده، سنگ روی نرده نیزتاثیر بسیاری در زیبایی تراس و بازشوهای ساختمان دارد.

نرده سنگی طرح دار | شاخص
نرده سنگی طرح دار
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
چرا-ایناب
چرا-ایناب
همکاری با ایناب
همکاری با ایناب

2 دیدگاه برای “نرده تراس | نرده سنگی تراس

 1. سوسن گفته:

  لطفا دفتر فروش خودتون رو بگید تا از نزدیک کاتالوگ هایی که در واتس اپ فرستادید ببینیم

  • فاطمه معقولی گفته:

   سلام وقت بخير بابت تاخير در پاسخ دهي عذرخواهيم
   آدرس جديد دفترمشهد ايناب:
   مشهد بین میدان معلم و معلم ۱۷
   پلاک۱۷۵ طبقه دوم واحد ۴
   051-36094107
   09913377500
   لطفا قيل از حضور هماهنگ بفرماييد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *