پنجره دوجداره upvc | انواع پنجره دوجداره | قیمت پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره | پنجره upvc

قبل از اینکه شروع به خواندن مقاله کنید پیشنهاد میکنم حتما به وب سایت مناقصه گر وب سایت مناقصه گر سر بزنید. مناقصه گر سامانه برگزاری مناقصات ساختمانی است که فاز اول کار خود را با پنجره شروع کرده است. اگر قصد خرید پنجره برای پروژه خود را دارید با برگزاری مناقصه در این سامانه می توانید بهترین پیمانکار را برای پروژه خود انتخاب نمایید. 

جهت ورود به سایت مناقصه گر اینجا کلیک کنید و مقاله را جهت آشنایی بیشتر با این وبسایت مطالعه نمایید.


از طراحی تا مراحل نهایی ساخت یا حتی نوسازی منزل، پنجره‌ ها از اهمیت بالای برخوردار هستند. اگر دیوار ها ما را از فضای بیرونی جدا کرده و خانه را تشکیل می‌دهند، پنجره ‌ها نیز وظیفه دارند تا ما را از حبس دنیای مدرن رهایی بخشیده، و با نور و هوای تازه راضی نگه‌دارند. اما جدای از نحوه قرارگیری پنجره ‌ها در پلان، نکته دیگری که در این بین اهمیت دارد، نوع پنجره‌ای است که برای نصب در یک نقطه انتخاب می‌کنیم. با ما همراه باشید تا ضمن معرفی انواع پنجره ها و پنجره های دوجداره ، شما را برای انتخابی مطلوب یاری کنیم.

پنجره دو جداره | پنجره یو پی وی سی
پنجره یو پی وی سی upvc

پیش از آشنایی و انتخاب پنجره

مهم است تا پیش از انتخاب، انتظارات و نیازهای خود را از یک نسبت به یک پنجره تنظیم کنیم.  ابتدا بررسی کنید فضایی که پنجره شما رو به آن گشوده می‌شود چگونه است.  اگر شلوغ است و در مرکز شهر هستید، باید بدانید که به یک مدل با عایق قوی صدا نیاز دارید.  برخلاف چیزی که فکر می‌کنید، زندگی در یک مرکز شهر با وجود صدای بوق ماشین‌ها و جمعیت کار ساده‌ای نیست.  نکته بعدی موقعیت جغرافیایی است که در آن به ساختمان‌سازی می‌پردازید؛ اگر در جغرافیایی با آب و هوای متعادل، بدون زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های بسیار گرم، خانه‌سازی می‌کنید ممکن است حتی نیازی به استفاده از پنجره ‌های پیشرفته‌تری مثل انواع دوجداره نداشته باشید.

پنجره دو جداره | upvc
پنجره دو جداره | upvc

اما اگر در یک منطقه سردسیر با زمستان‌های طاقت‌فرسا خانه می‌سازید شاید حتی نیاز باشد که نصب پنجره سه‌جداره را در دستور کار قرار دهید.  موضوع دیگری که اهمیت دارد ابعاد شکافی است که در پلان منزله برای پنجره تعبیه شده است. با متراژ دقیق تعیین کنید که به چند مترمربع پنجره نیاز است. با اطلاع از این نکته می‌توانید قیمت نهایی محصول خود را تخمین بزنید و در مورد نصب یا عدم نصب آن تصمیم بگیرید. پس مهم است تا پیش از انتخاب و خرید، سطح نیازهای خود را شناسایی و با دقت تعیین کنید.

پنجره دوجداره | upvc
پنجره یو پی وی سی upvc

انواع مختلف پنجره بر اساس جنس بدنه

کاربرد پنجره در ساختمان‌سازی منحصر به ساختمان‌های مدرن نیست بلکه از دیرباز، این وسیله جز اصلی تمام ساختمان‌هایی که بتوان نام آن‌ها را مسکن گذاشت، بوده است. برهمین مبنا در طول زمان‌های متفاوتی بسته به عناصر و مواد اولیه موجود در هر دوره نوع خاصی از مواد برای تولید پنجره استفاده شده است.

پنجره چوبی

گونه‌های چوبی بیش از سایر انواع پنجره قدمت دارند. چوب احتمالاً ابتدایی‌ترین ماده اولیه‌ای بوده است که برای ساخت پنجره کاربرد داشته است اما با این حال همچنان در مقیاس وسیعی مشتریان و کاربران خاص خود را دارد. مدل‌های چوبی مزایای متفاوتی مثل جذابیت ظاهری بالای، عایق بودن و انعطاف‌پذیری مناسب را دارند اما نمی‌توان از معایب مهم آن‌ها چشم‌پوشی کرد. معایبی مثل آسیب‌پذیری بالا در برابر حریق، مقاومت کم در برابر ضربه، نفوذپذیری در برابر رطوبت و نیاز به نگهداری مداوم را نمی‌توان نادیده گرفت.

استفاده از ترمووود به عنوان پروفیل درب و پنجره در بیرون ساختمان باعث زیبایی ساختمان می شود همچنین با توجه به ساختار درونی ترمووود بسیار مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی است. مشخصات فنی ترمووودمشخص می کند که  این پنجره یکی از مناسب ترین گزینه های ساخت درب و پنجره چوبی می باشد.هنگامی که صحبت از بیرون ساختمان می شود مشخص است که در مورد داخل ساختمان که شرایط عجیب و سخت آب و هوایی را تجربه نخواهد کرد نیز اشاره دارد.

استفاده ترکیبی از چوب کوره ای و ترمووود در ساخت انواع درب و پنجره نیز امکان پذیر می باشد.درباره پروفیل چوبی درب و پنجره، می توان از ۲ پروفیل چوبی درب و پنجره ترمووود در طرفین و چوب خام کوره ای را دربخش وسطی استفاده کرد.در ساخت انواع درب ورودی ساختمان،‌درب بالکن و تراس و سونا این مورد استفاده زیادی دارد.درب سرویس های بهداشتی و حمام که اکثرا در برخورد با آب بوده و یا باد می کنند و باید نگهدای دائم داشته و در هر صورت در مدت کمی دچار پوسیدگی می شوند.

پنجره دو جداره چوبی
پنجره چوبی

پنجره آهنی

گونه ‌های آهنی اما، برخلاف انواع چوبی با وجود سابقه طولانی‌تر، تا حد زیادی جایگاه خود را در بازار از دست داده‌اند. برخی معایب جدی زمینه‌ساز حذف این نوع پنجره در بسیاری ساختمان‌ها شده است. برخی از این معایب شامل وزن بسیار زیاد، عایق نبودن در برابر آب و حرارت و صدا و زنگ‌زدگی در صورت نقص در رنگ‌آمیزی می‌شود. با وجود این تعداد معایب در مجموع استفاده از پنجره آهنی فاقد توجیه منطقی است؛ مخصوصاً اگر متوجه قیمت بالای آهن شوید، بهتر این موضوع را درک خواهید کرد.

مزایا:

 • در برابر ضربه مقاوم هستند و تغییر شکل نمی‌دهند.
 • امکان رنگ‌پذیری دارند.

پنجره آلومینیومی

پس از اشراف ساختمان‌سازان نسبت به معایب جدی پنجره ‌های آهنی، این مدل‌های آلومینیومی بودند که به صدر لیست تقاضا آمدند. این نوع در کنار قیمت تمام شده کمتر، تقریباً هیچ عیب جدی به جز رسانایی بالای حرارت ندارد. اگر در منزل در یا پنجره آلومینیومی داشته باشید حتماً خودتان متوجه این موضوع خواهید شد که همواره این تجهیزات آلومینیومی دمای متفاوتی با دمای غالب محیط دارند و علت این امر رسانایی گرمایی بالای آن‎هاست. گونه ‌های آلومینیوم تا پیش از ظهور مواد کامپوزیت، بیشترین مصرف را در تولید پنجره ‌ها داشتند اما با این حال با ظهور موادی مانند PVC و UPVC، این نوع پنجره ‌ها نیز رو به افول رفتند.

پنجره آلومینیومی | پنجره دوجداره
پنجره آلومینیومی

مزایا پنجره آلومینیومی :

۱-بسیار ظریف، زیبا و شیک و محکم

۲- قیمت مناسب

۳-نصب سریع وآسان

۴-وزن سبک و مقاومت در برابر شرایط جوی

۵-مقاوم در برابر آتش سوزی

۶-تنوع در شکل ورنگ

۷-قابلیت نصب شیشه ۱، ۲ یا ۳ جداره

۸-قابلیت بازیافت

پنجره کامپوزیتی

بهتر است ابتدا با این پرسش شروع کنیم که کامپوزیت چیست؟  به بیانی ساده کامپوزیت‌ها متریال‌هایی چند بخشی هستند که با ترکیب مواد مختلفی ایجاد می‌شوند. این کمک می‌کند تا این مواد همزمان با داشتن مقاومت بالا، عایق قدرتمندی نیز باشند. دو کامپوزیتی که در ساخت در و پنجره کاربرد وسیعی دارند کامپوزیت‌های پی وی سی PVC و یو پی وی سی UPVC هستند. پی وی سی PVC متریال سبک‌تر اما در عین حال نرم‌تری است و به قدر یو پی وی سی  UPVC مقاومت و کاربرد ندارد. به همین علت یو پی وی سی UPVC برای ساخت، ماده مطلوب‌تری است.

پنجره یو پی وی سی upvc | پنجره دو جداره
پنجره یو پی وی سی upvc

میزان مقاومت یو پی وی سی UPVC تا حدی بالاست که ممکن است توسط افراد نامطلع با فلز اشتباه گرفته شود. پنجره ‌هایی که با این متریال ساخته می‌شوند بهترین عایق در برابر آب، صدا و حرارت بوده و بدون هیچ خوردگی یا ضعفی در برابر عوامل محیطی، بیشترین طول عمر، دوام و ماندگاری را دارند. این در حالی است که با وجود این مقاومت بالا، وزن آن بسیار کم است.

پنجره یو پی وی سی upvc | پنجره دو جداره
پنجره یو پی وی سی upvc

یک ایده جدید

اما جدیداً نوع خاصی به لیست انواع پنجره‌های پرمتقاضی این محصول اضافه شده‌اند؛ مدل ‌های ترکیبی. یکی از انواعی که در این شاخه کاربرد زیادی دارد پنجره ‌هایی هستند که با ترکیب چوب و آلومینیوم ساخته می‌شوند. در این روش لایه داخلی به منظور جذابیت بیشتر و عایق بودن با چوب ساخته شده اما لایه بیرونی با آلومینیوم تکمیل خواهد شد. این کمک می‌کند تا پنجره در بخش داخلی عایق گرمای خوبی باشد و در عین حال زیبا باشد و در لایه بیرونی در برابر رطوبت و حشرات موذی که قاتل چوب هستند عایق بماند. البته این تنها مثالی از این نوع ترکیبی است؛ برخی تولیدکنندگان ایده‌های متفاوتی در مورد تلفیق سایر متریال‌ها دارند که بسیاری از آن‌ها کاربردی و مفید هستند.

پنجره دو جداره
پنجره دو جداره

اما در نهایت باید گفت که تنها بر اساس متریال نمی‌توان در مورد خرید به شکل مناسب تصمیم گرفت بلکه موضوعات دیگری مثل جنس یراق، طراحی، تعداد جداره‌های آن و سبک نصب آن نیز مؤثر هستند. اگر شما نیز یکی از متقاضیان خرید پنجره هستید، پس بهتر است هرچه زودتر کار را شروع کنید و با یک تماس از مشاوره افراد خبره و مجرب در این زمینه بهره‌مند شوید.

پنجره دو جداره
پنجره دو جداره

پنجره دوجداره؛ بایدها و نبایدها

گاهی برخی وسایل و تجهیزات، در یک حرفه خاص بدون دانش و ادله کافی، تبدیل به ترند می‌شوند؛ به بیانی دیگر پرطرفدار و پرمخاطب می‌شوند. در امر ساختمان‌سازی نیز پنجره دوجداره یکی از این ترند هاست که گاهاً بدون دانش کافی، به شکل مداوم در گفتمان ساختمان‌سازان تکرار شده و تقریباً در قریب به اتفاق ساختمان‌های نوساز به کار می‌روند. اما آیا شما نیز مانند بسیاری افراد با این پرسش مهم روبرو شده‌اید که پنجره دوجداره واقعاً به شکل محسوسی کاربرد بهتری دارد؟ و نحوه عملکرد پنجره دوجداره به چه شکل است؟ خب اگر شما نیز با چنین پرسش‌هایی روبرو شده‌اید، ما قصد داریم تا به شکلی مستدل و مستند، به این سوالات شما پاسخ دهیم.

پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره یو پی وی سی upvc

پنجره دوجداره به چه پنجره‌ای گفته می‌شود؟

در اساس همان طور که از نام آن پیداست، به هر پنجره‌ای که به جای یک لایه شیشه، دو لایه شیشه جدا از هم داشته باشد، پنجره دو جداره می‌گویند. اما این فقط یک تعریف کلی است و نیاز است تا بیشتر با خصوصیات یک پنجره دو جداره آشنا شویم. بدنه یا همان قاب پنجره دوجداره از پروفیل ساخته می‌شود. ضخامت چهارچوب باید به شکلی باشد که هم مجموع ضخامت دو شیشه را پوشش دهد و هم این امکان را فراهم کند که بتوان دو شیشه را با فاصله از هم نصب کرد.

خصوصیت اصلی پنجره‌های دو جداره، عایق حرارتی و صوتی بودن آنها می باشد.زمانی که می گوییم پنجره‌ای دو جداره است، اولین خواسته ما  این می باشد که از لحاظ حرارتی عایق باشد

برای عایق بودن پنجره باید جزئیات خاصی داشته باشد.به طور مثال این پنجره ها دارای دو یا سه لایه‌ی شیشه ای هستند (بله درسته شاید پنجره ای سه جداره هم باشد امابه طور کلی این نوع پنجره ها به پنجره‌ی دو جداره معروف شدند). این جداره ها (شیشه‌های پنجره) روی قابی از جنس‌های مختلف سوار میشود و فاصله‌ی بین جداره ها هم با گاز مخصوصی پر میشود تا نسبت به حرارت عایق باشد.

پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دوجداره
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دوجداره

پس از نصب دو لایه شیشه با فاصله از هم حالا نوبت به اصلاح فضای بین این دو می‌رسد. ابتدا به کمک کمپرسور تا حد امکان بدون آسیب دیدن شیشه هوای بین دو لایه وکیوم(خالی) شده و سپس به جای آن با گاز مخصوصی با رسانایی گرمایی اندک پر خواهد شد. پس از این بسیار مهم است تا نقاط مختلف پنجره با نوار پلاستیکی درزگیر پوشش داده شود؛ هر قدر در طراحی و قالب‌گیری دقت بالا بوده باشد، باز هم نیاز است تا با درزگیر، درزهای جزئی پوشش داده شوند.

پنجره دوجداره
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

فواید پنجره دوجداره

هدف اصلی در نصب یک پنجره دوجداره ایجاد عایق است؛ عایق حرارت و صوت. یک پنجره دو جداره با داشتن دو لایه تفکیک شده، تماس بین هوای محیط و هوای بیرون را بسیار ضعیف‌تر خواهد کرد. هوای بیرون پشت یکی از لایه‌های شیشه ایستاده و هوای خانه پشت لایه دیگر، سپس لایه میانی پنجره دوجداره که نوعی گاز با رسانایی گرمایی اندک پر شده است. آنچنان که مشخص است به جای تماس مستقیم هوای بیرون و هوای داخل ساختمان، هرکدام جداگانه با این گاز میانی در تماس هستند. این باعث می‌شود تا حرارت هوای گرم محیط داخل با هوای سرد فضای بیرون تماس پیدا نکرده و شاهد کاهش دما نباشیم.

پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

به علاوه همانطور که می‌دانید، صدا به کمک ذرات هوا منتقل خواهد شد. حتی در پنجره‌های معمولی نیز با بستن پنجره صدای بیرون کمتر به گوش می‌رسد چون با این کار هوای بیرون که صوت در آن ایجاد شده است را تا حدی از هوای درون به وسیله یک لایه شیشه جدا می‎کنیم. حال فرض کنید با دو لایه شدن شیشه‌ها و قرارگیری یک لایه گاز در بین این دو لایه، میزان انتقال صدا تا چه حد کمتر خواهد شد. حصول این دو هدف اصلی اما، مزایای جانبی دیگری را برای ساختمان‌سازان به همراه دارد که به شرح زیر است:

 • کاهش هزینه‌های مصرف انرژی در ساختمان
 • افزایش نسبی امنیت ساختمان
 • افزایش آرامش منزل با کاهش حدود هفتاد درصد از شدت صدای تولیدی محیط اطراف منزل
 • عمر طولانی‌تر مبلمان و وسایل منزل به واسطه کاهش نفوذ گرد و خاک و سایر ذرات معلق هوا
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

کدام پنجره دوجداره مرغوب‌تر است؟

وجود برخی صفات و ویژگی‌های باعث می‌شود تا بتوان میزان کیفیت یک پنجره دوجداره را تشخیص داد. با دقت در وجود این ویژگی‌های می‌توانید به راحتی در مورد خرید یا عدم خرید پنجره تصمیم بگیرید. در ادامه لیستی از این ویژگی‌ها را مطالعه می‌کنید.

گاز موجود در لایه میانی

واقعیت این است که چون دسترسی به فرآیند وکیوم امن برای بسیاری شرکت‌ها ممکن نیست، برخی تولیدکنندگان هوای معمولی محبوس بین دو لایه شیشه را خالی نکرده و با همان هوای معمولی، پنجره را به بازار عرضه می‌کنند. این در حالی است همانطور که در بالاتر گفته شد، الزامی است تا هوای معمولی تخلیه و جای آن را یک گاز ویژه را با رسانایی گرمایی کم پر کند. پنجره دوجداره ‌ای که لایه میانی آن با هوا پر شده باشد عایق خوبی برای گرما و صوت نیست.

پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

تفاوت ضخامت دو لایه شیشه

این نکته در بین فعالین حوزه ساختمان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد اما تفاوت ضخامت دو لایه شیشه‌ای نقش بسیار مهمی در عایق صوتی پنجره دوجداره دارد. اگر ضخامت دو لایه متفاوت باشد، بر اساس قوانین علم فیزیک، صوت برای گذر از چندین محیط متفاوت دچار اختلال بیشتری شده و میزان صدای کمتری از بیرون به فضای داخلی راه پیدا می‌کند.

پنجره فلزی
پنجره دو جداره

جنس بدنه و چارچوب

در پنجره دوجداره بیشتر تمرکز صرف عایق بندی شیشه‌ها می‌شود اما این بدان معنی نیست که بدنه هیچ سهمی در انتقال حرارت و صوت ندارد. بخش مهمی از صوت و حرارت توسط خود بدنه منتقل خواهد شد پس ساخت بدنه نیز مؤثر است. در ساخت بدنه از طیف وسیعی از مواد اولیه استفاده می‌شود اما امروزه UPVC بیش از سایر مواد در صدر درخواست کاربران است. این ماده از نظر عایق حرارت و صوت وضعیت مطلوبی دارد.

پنجره دوجداره
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

طراحی پنجره

برای این که بتوانید از طراحی پنجره مطمئن شوید، بسیار مهم است تا مدل‌هایی با برش مقطعی از پنجره را در دسترس داشته باشید. در یک نمای کناری از مقطع پنجره دوجداره ، بسیار مهم است تا بدنه پنجره توخالی و متخلخل باشد؛ بدون نقص و بی‌نظمی در تخلخل. نکته دیگر طراحی بخش میانی است که باید فاصله بین دو لایه کم نباشد.

پنجره چوبی | دوجداره
پنجره دوجداره | پنجره چوبی

درزگیر ها

مهم تا تمام درزهای احتمالی با نوار پلاستیکی پوشش داده شده باشد. در کنار طراحی قوی، این لاستیک درزگیر به نوعی یک پشتیبان برای هر درز یا نقص احتمالی است که وجود آن الزامی است. باید این نکته را که درگیرها دارای خوردگی یا ناقصی نباشند را به دقت بررسی کنید.

پنجره دوجداره | پنجره آلومینیومی
پنجره دوجداره | پنجره آلومینیومی

برای متقاضیان خرید پنجره دوجداره

اگر شما برای تکمیل ساختمان خود نیازمند پنجره هستید، با توجه به نوسان زیاد قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی هر چه زودتر وارد عمل شوید. مطالعه مطالب فوق نقش بسزایی در تصمیم‌گیری بهتر دارد اما با این حال همچنان پیشنهاد می‌شود تا مشاوره یک فرد یا مؤسسه با تجربه را نقطه اتکای تصمیم خود قرار دهید. همیشه آغاز کار سخت است چون در مورد ابعاد مختلف آن اطلاعات میدانی کافی ندارید. پس تلفن را بردارید و  با چند تماس، اطلاعات بیشتری در مورد قیمت پنجره دوجداره بدست آورید.

پنجره چوبی | پنجره دوجداره
پنجره چوبی | دوجداره

قیمت گذاری انواع پنجره ها

قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی (UPVC)

قیمت هر کالا و خدماتی که ارائه می شود یکی از اصلی ترین فاکتورهای مشتریان برای خرید و استفاده از آن خدمات و کالا ها می باشد. خیلی از کالاها قیمت های ثابتی دارند که در مدل های مشخص تولید و عرضه می شوند. اما برای کالایی مثل پنجره های دوجداره یو پی وی سی (UPVC) نمی توان همچین چیزی را بیان کرد. پنجره های دوجداره یو پی وی سی (UPVC) در انواع مختلف و بسیار متفاوتی تولید و عرضه می شوند. تنوع های زیاد باعث می شود که نتوان قیمت دقیقی را برای این کالا عنوان کرد. به صورت کلی جهت آشنایی شما عزیزان به موارد مهم در قیمت گذاری این نوع پنجره اشاره می شود.

لازم به ذکر است که جهت اطلاع از قیمت دقیق پنجره دوجداره یو پی وی سی (UPVC) مدنظر خود حتما بایستی با مراکز معتبر در زمینه تماس بگیرید و با دادن اطلاعات دقیق سفارش خود از قیمت نهایی آن مطلع شوید.

پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

عوامل مهم در قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی (UPVC)

 • ابعاد و اندازه پنجره
 • نقشه و طرح مورد نظر برای پنجره
 • نوع پروفیل یو پی وی سی upvc مصرفی
 • مقدار پروفیل مصرفی
 • داشتن یا نداشتن بازشو
 • دوجداره یو پی وی سی (UPVC) بودن یا چند جداره بودن
 • نوع شیشه مورد استفاده و رنگ آن
 • گالوانیزه های مورد استفاده در داخل بدنه پنجره
 • نوع رنگ مورد استفاده در رنگ آمیزی پنجره
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc
پنجره دو جداره | یو پی وی سی upvc

قیمت پنجره آهنی

پنجره های آهنی با وجود پنجره های آلومینیومی و یو پی وی سی در بازار به دلیل ارزان بودن و ویژگی هایی که دارند همچنان مورد استفاده برخی از سازندگان و کارفرمایان هستند. از مهم ترین عواملی که باعث شده است که همچنان این پنجره ها در ساختمان ها به کار روند، قیمت مناسب می باشد. عوامل مختلفی در قیمت گذاری نهایی پنجره های فلزی دخیل هستند که در زیر به آنها اشاره شده است.

پنجره فلزی
پنجره فلزی

عوامل مهم در قیمت گذاری پنجره های آهنی

 • ابعاد و اندازه پنجره
 • تعداد و متراژ کار
 • نقشه و طرح پنجره
 • مقدار پروفیل مصرفی
 • رنگ به کار رفته در رنگ آمیزی
 • تزئینات و یراق آلات به کار رفته در پنجره
 • نوع شیشه
پنجره فلزی | پنجره دوجداره
پنجره فلزی

قیمت پنجره های چوبی

در ساخت پنجره های چوبی به جهت دوام و مقاومت در شرایط مختلف از چوب های ترمو استفاده می شود. چوب های ترمو بعد از گذراندن فرآیند های خاص به مقاومت بالایی رسیده اند که آنها را جهت مصارف مختلف مناسب می کند. پنجره های چوبی به دلیل زیبایی و خاص بودنی که دارند مورد توجه سازندگان قرار می گیرند. البته چوب طرفداران خاص خودش را دارد و متریالی عمومی به شمار نمی رود.

عوامل مهم در قیمت گذاری پنجره چوبی

 • ابعاد و اندازه پنجره
 • طرح مورد نظر برای پنجره
 • رنگ استفاده شده در ترمووود ها
 • یراق آلات مختلف
 • تعداد بازشو های پنجره
پنجره چوبی | پنجره دوجداره
پنجره چوبی | دوجداره
برای کسب اطلاعات بیشتر و  مشاوره  رایگان،  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

2 دیدگاه برای “پنجره دوجداره upvc | انواع پنجره دوجداره | قیمت پنجره دوجداره upvc

 1. رسول شکری گفته:

  سلام و عرض ادب
  شکری هستم کارشناس فناوری اطلاعات
  بنده به صورت اتفاقی وارد وبسایت تون شدم و از محیط وبسایت و کسب و کارتون در مجموع لذت بردم. لذا ترغیب شدم ازتون جویا بشم که آیا امکان همکاری با یک تیم تولید محتوا که بتونه بخش محتوایی شما رو پوشش بده دارید؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر خیر اما شما لطف بفرمایید اطلاعات رو به این شماره در واتساپ ارسال بفرمایید برای آینده
   09154467100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *