نمای کلاسیک چیست ؟ | نمای کلاسیک رومی

نمای ساختمان رومی | کلاسیک

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


آنچه در یک ساختمان در درجه­ی اول توجه عابران را به خود جلب می­کند، نمای آن است.  یکی از متداول­ترین این نما­ها که امروزه در ایران رواج زیادی پیداکرده است، نمای کلاسیک می­باشد.  در نمای کلاسیک از سنگ تراورتن، مرمر، گرانیت و حتی سیمان‌سفید نیز استفاده می­شود. دلیل استفاده زیاد زیبایی زیاد این سنگ­ ها امروزه علاقه ­مندان زیادی را به خود جذب کرده است.  در حقیقت نمای کلاسیک امروزه، تأثیر خود را از ساختمان­های دوره­ ی کلاسیک یونان باستان گرفته است. 

فهرست مطالب
نمای کلاسیک رومی | نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی

نمای ساختمان کلاسیک به‌عنوان یکی از انواع سبک ­های نمای ساختمان

چندین سبک معماری وجود دارد که می­توانید در هنگام طراحی نمای خانه خود از آن استفاده کنید. بسته به ترجیح و یا سبک زندگی ساکنان یک ملک مسکونی، می­توان سبک معماری یک خانه را تعیین کرد.سبک­ ها می­تواند یک سبک کلاسیک، سنتی یا یک سبک مدرن و مینیمالیستی باشد.

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

چرا نمای کلاسیک ؟

طراحی و معماری نمای کلاسیک سبک منحصربه‌فرد خود را دارد که کاملاً استادانه، زینتی و درعین‌حال با جزئیات پیچیده است. سبک­ های معماری رومی و یونانی همراه با تأثیر سبک نئوکلاسیک، نمونه ­های کاملی از طرح­ های معماری کلاسیک هستند.  انواع مختلفی از عناصر کلاسیک و هنری در این سبک باهم ادغام‌شده و آن را به شکلی عالی جلوه می­دهند. جالب است بدانید که حتی در زمان­ های کنونی؛ بسیاری از ویژگی­ های سبک کلاسیک در ساختمان­ها و سازه­های معاصر به‌ویژه در مناطق مختلف مسکونی ادغام‌شده­ است. 

نمای ساختمان کلاسیک در ترکیب با سبک معماری معمولی

نمایی که در زیر مشاهده می­کنید دارای عناصر معماری استعماری معمولی و سبک کلاسیک است که هیچ‌گاه قدیمی نمی­شود.  آنچه در این نما به سبک کلاسیک کمک می­کند استفاده از سایه ­های خنثی و ستون­ های کارشده به همراه تکنیک ­­های سازنده است که معمولاً در سازه­های مستعمره برزیل مشاهده می­شود.  سبک معماری قدیمی به‌طور کامل با کل تنظیمات موجود در نما آمیخته‌شده است. 

نمای ویلا | کلاسیک رومی
نمای ساختمان مسکونی

نمای Entablamento همراه با جزئیات نمای کلاسیک

سبک کلاسیک با مجموعه­ ای از جزئیات تعریف می­شود که توجه عموم را به خود جلب می­کند. یکی از این جزئیات تزیینات است که در حقیقت مجموعه خاصی از نقوش مورداستفاده در دکوراسیون نمای کلاسیک می­باشد. این جزئیات را می­ توان در پایه ستون، ستون ­ها و همچنین بر روی دیواره و گوشه ­های ساختمان مشاهده کرد.

نمای ویلا | کلاسیک رومی
نمای ویلایی | باغ ویلا

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

سبک نمای کلاسیک همیشه‌سبز

بهتر است که شما این نمای زیبا و شگفت‌انگیز را بررسی کنید. اگر این نما را در زمان ­های قدیم مشاهده می­کردید، حتماً جزئیات آن در سنگ نما حک‌شده بود؛ اما در ساخت‌وسازهای امروزی از گچ استفاده‌شده است تا جلوه­ های زیبا را برای شما به بهترین شکل به ارمغان آورد.

نمای ویلا | کلاسیک رومی
نمای ویلایی | باغ ویلا

معماری تمیز و نمای ساختمان کلاسیک

در شکل زیر یک نمای ساختمان کلاسیک را مشاهده می­کنید.  این نما ظاهری بسیار مرتب و تمیز دارد و اصلاً شلوغ به نظر نمی ­آید.  طراحی نمای کلاسیک در کل معنای جدیدی دارد زیرا هیچ تزئینی در سبک آن وجود ندارد.  در حقیقت همان‌طور که در سازه­ های کلاسیک معمول بوده که از مصالحی مانند گرانیت و سنگ مرمر استفاده شود، در این نما از این مصالح استفاده‌نشده است. گرچه این سبک نوعی نمای کلاسیک است اما به سمت معماری معاصر می­رود.

نمای ساختمان مسکونی | ویلایی کلاسیک
نمای ساختمان مسکونی رومی

نمای کلاسیک با تعادل کامل و قابل‌توجه

تعریف سبک کلاسیک کار دشواری است زیرا در بیشتر موارد منجر به محدود کردن ذات سبک می­شود. طراحی کلاسیک کامل زمانی است که تمام عناصر کاملاً متعادل در سازه قرار داشته باشند. این سازه زیر، نمونه­ ای عالی از این نوع سبک است که در آن نسبت ­ها و قسمت­ ها با سیالیت مطلق کار می­کنند.این سبک را به فرمول­های ریاضی مورداستفاده در هنگام طراحی سازه نسبت می­دهند. 

نمای ساختمان سنگ | کلاسیک رومی
نمای سنگی | رومی

نمای کلاسیک با یک ورودی زیبا به ملک

ظاهر اصلی سبک کلاسیک این است که باید تناسب­ مناسبی با دیگر اجزا داشته باشد. خطوط پیچیده، سازه­ ها را بسیار زیبا جلوه داده است.  برای این ساختمان که در زیر آمده است ورودی زیبا را بررسی کنید!  دو ستون وجود دارد که ورودی را مشخص می‌کند. همچنین در نمای کلاسیک آن یک جذابیت جالب وجود دارد.  علاوه بر این یک تقارن متمایز با کل وجود دارد که نه‌تنها دعوت‌کننده مخاطب است بلکه ازنظر بصری نیز چشمگیر می­باشد. 

نمای ساختمان سنگ | کلاسیک رومی
نمای سنگی ساختمان | رومی

ادغام سبک معماری معاصر و کلاسیک

بسیاری از مردم فکر می­کنند که دو سبک معماری را نمی­توان با یکدیگر ترکیب کرد، به‌ویژه هنگامی‌که آن­ها کاملاً متفاوت هستند اما این‌طور نیست.  این سازه زیر را بررسی کنید و ببینید که چگونه ترکیب کاملی از معاصر با کلاسیک در آن وجود دارد بدون اینکه به زیبایی آن به هر طریقی آسیب برساند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک معمار و طراح خوب برای طراحی چنین نمایی است.

نمای کلاسیک | نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی همکف

نمایی کلاسیک با یک ورودی باابهت

این بنا با تشکر از سرستون‌ها و پایه ستون آن، دارای ورودی شگفت‌انگیز و چشمگیری است.  فقط می­توانید ساعت­ ها به ساختار زیبای آن خیره شوید.  شما می­توانید یک طراح خوب را استخدام کرده تا به نمای موردنظر خود برسید.

نمای کلاسیک | نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی همکف

نمایی کلاسیک با استفاده از رنگ کاملاً سفید

اگر بررسی کنید می­فهمید که بیشتر ساختمان­ هایی که سبک معماری کلاسیک دارند، به سایه­ های نور به‌خصوص سفید تکیه‌دارند.  انواع مختلفی از سایه­ های جدید به وجود آمده است.  انواع مختلفی از طرح­ها و سازه­ ها نیز به وجود آمده است اما آنچه ثابت مانده است جذابیت رنگ سفید در ساختمان­های با سبک کلاسیک است.  زمانی بود که سنگ مرمر ماده اصلی مورداستفاده در این سبک بود.  اما اکنون از مواد دیگری نیز استفاده می‌شود، اما رنگ برای نمای کلاسیک، سفیدرنگ باقی می­ماند. 

نمای ساختمان رومی
نمای ساختمان مسکونی

سبک زندگی مدرن در یک ساختار معماری کلاسیک

اگر فردی هستید که سبک زندگی مدرن را پشت سر می­گذارد، هنوز هم می­توانید در مکانی با طراحی و سبک معماری کلاسیک زندگی کنید. این نمای زیر را بررسی کنید.  در این نما به‌وضوح می­توانید آنچه گفته می­شود را درک کنید. از طراحی­ ها مشخص است که داشتن نمای ظاهری کلاسیک با عناصر مدرن نیز امکان‌پذیر است. فقط مفهوم و طراحی باید کامل باشد. 

نمای کلاسیک | نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی

بعضی‌اوقات در نمای ساختمان مجسمه ­هایی مشاهده می­شود که به سبک رومی است. در برخی از این ساختمان­ ها از قانون خاصی پیروی نمی­شود و کاملاً به سلیقه، خواسته یا بودجه صاحب‌ملک بستگی دارد. این نما­ها ازنقطه‌نظر بیننده دارای ابهت و نشانه­ای از زندگی تجملاتی است.  درنتیجه کسانی که دنبال یک زندگی لاکچری هستند به این نما­ها تمایل پیدا می­کنند. 

اکنون، این مطالب 10 ایده برای نمای ساختمان کلاسیک بودند که نحوه ظاهر خانه شما را تغییر خواهند داد. کدام‌یک را پیاده‌سازی می­ کنید؟


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *