نمای ساختمان مدرن | طراحی نمای ساختمان مسکونی مدرن

نمای مدرن | نمای ساختمان مسکونی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


نمای ساختمان به یکی از مهم ترین قسمت های هر ساختمان تبدیل شده است. نما به ساختمان اعتبار و ارزش می بخشد. نماهای مدرن می توانند این اعتبار و ارزش را به ساختمان بدهند. نمای مدرن از نماهای بسیار زیبا و جذاب و منحصر به فرد است. در این مقاله در مورد نمای مدرن توضیحاتی ارائه شده است که امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

 

طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان

نما چیست؟

نما از نظر لغوی چیزی است که در معرض دید است و برای همه قابل مشاهده است.

منظور از نمای ساختمان، آن قسمت از ساختمان است که رو به بیرون ساختمان است در معرض دید افراد قرار می گیرد. از چند وجه ساختمان، معمولا آن قسمت از ساختمان را به عنوان نما در نظر می گیرند که بیشتر جنبه عمومی دارد و رو به کوچه یا خیابان است. بنابرایننمای ساختمان عضوی از مجموعه شهری است.

نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که افراد را تحت تأثیر قرار دهد و در ذهن افراد باقی بماند. نما برای ساختمان مانند لباس تن انسان ها است. همانطور که انسان ها سعی می کنند با پوشیدن لباس های خوب و زیبا بقیه را تحت تأثیر قرار دهند، نمایساختمان نیز باید به گونه ای باشد که افراد را تحت تأثیر قرارا دهد.

 


مقاله مرتبط: همه چیز در مورد نمای ساختمان


 

نمای ساختمان خدماتی
ایده نمای ساختمان

اهمیت نمای ساختمان

با گسترس شهرها و اهمیت پیداکردن شهرسازی و فضای شهری توجه بیشتری به نماهای ساختمان شد و نماها باید یک سری فاکتورها و عوامل را، برای اینکه در فضای شهری جای داشته باشند، دارا بوده و طبق آنها طراحی و اجرا شوند. از طرفی نمای ساختمان معرف و بیانگر اعتقادات، فرهنگ، منش، اخلاق و شخصت مالک یا طراح است. پس باید دقت زیادی در انتخاب نمای ساختمان و طراحی آن شود.

مردمی که ساختمان و نمای آن را می بینند، از داخل ساختمان و نمای داخلی آن خبر ندارند و فقط و فقط با دیدن نمای ساختمان  حرف می زنند، قضاوت می کنند، تصمیم می گیرند و… . از طرفی بسیاری از مالکان و سازندگان سعی در فروش ساختمان خود را دارند. در بحث فروش ساختمان هم نما از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا ممکن است بسیاری از خریداران با دیدن نمایساختمان از خریدن آن ساختمان منصرف شوند و یا ممکن از با دیدن نمایساختمان برای خرید آن مصمم‌تر شوند.

 

"<yoastmark

نمای مدرن چیست؟

نمای مدرن توسط معماران سبک مدرن طراحی می شود و تابع قوانین و مقررات معماری مدرن است. نمای مدرن، سادگی در طراحی و اجرای فرم نما با استفاده از خلاقیت و ایده های جدید است. در نمای مدرن برخلاف نماهای کلاسیک به جای استفاده از یک متریال، معمولاً از چند متریال به صورت ترکیبی استفاده می شود. در نمای مدرن، پیچیدگی و تزئینات و جزئیات بیش از حد نماهای کلاسیک حذف می شود. به صورت کلی نماهای مدرن در عین سادگی بسیار جذاب و زیبا هستند.

"<yoastmark

مصالح و متریال

در نمای مدرن از مصالح و متریال های گوناگونی استفاده می کنند. نمای مدرن می تواند از متریال های مختلف به صورت تک و یا ترکیبی از آنها تشکیل شود. در نمای مدرن سعی می شود با استفاده از خطوط افقی و قائم و ایجاد شکل های منظم نمایی زیبا و جذاب ایجاد شود.

نمای ساختمان تجاری مدرن
نمای ساختمان تجاری

نمای بتن اکسپوز 

بتن اکسپوز از متریال هایی جدید و به روز می باشد که خوراک و ساخته شده برای نما و معماری مدرن است. سبک بتن اکسپوز، شکل بتن اکسپوز و در کل ماهیت بتن اکسپوز برای نمای مدرن بی نظیر است. از این متریال هم می توان در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان استفاده کرد و فضایی بی نظیر و خاص را ایجاد کرد. پنل های بتن اکسپور در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بتن نمایان | پانل بتنی مسلح
طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی
https://www.instagram.com/inabco_ir/
طراحی نمای داخلی با پنل های بتنی نما

عوامل موثر در ایجاد و طراحی نمای ساختمان های مدرن

  • شیوه ای که در ساخت و احداث ساختمان به کار رفته است.
  • میزان دسترسی کارفرما به مصالح ساختمانی
  • کاربری ساختمان
  • رعایت ضوابط و اصول مجموعه شهری و زیبایی شهری و توجه به هماهنگی ساختمان با سایر ساختمان های مجموعه شهری
  • شرایط و وضعیت آب و هوایی و اقلیمی منطقه
  • اطلاع از وضعیت زمین شناسی منطقه
  • در نظر گرفتن و توجه به میزان بودجه در دسترس

"<yoastmark

با ورود متریال و مصالح جدیدتر و مدرن تر به صنعت ساختمان و نمای ساختمان، نمای ساختمان ها نیز مدرن تر و جدیدتر می شود. نمای ساختمانی مدرن است که هم از نظر متریال و هم از نظر طراحی مدرن باشد.

30 طرح نمای مدرن 

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است. در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود. نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… ادامه مطلب

 

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc

نمای جی اف ار سی | پنل gfrc
نمای جی اف ار سی | پنل gfrc


انواع  نمای ساختمان

قیمت انواع نمای ساختمان


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.