بازسازی خانه | بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

بازسازی خانه

بازسازی خانه امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و به دلیل اهمیت ویژه ای که این مورد دارد امروزه افراد بسیاری اقدام به بازسازی منزل خود نموده اند. باید توجه داشته باشید که در بازسازی منزل باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید که از جمله مهمترین آنها می توان به انتخاب درست متریال ها برای بازسازی اشاره کرد چرا که در این صورت می توانید بهترین نتیجه را از بازسازی شاهد باشید. قبل از بازسازی خانه و هرگونه اقدامی باید با نکاتی آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته و خانه ای جدید برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است که میزان هزینه ها برای بازسازی منزل به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت و به هیچ وجه کیفیت را فدای قیمت نکرده و از بهترین متریال ها برای بازسازی استفاده نمایید چرا که در این صورت می توانید به مدت طولانی تری یک خانه تازه داشته باشید.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

انواع بازسازی خانه

ابتدا باید بدانید که برای بازسازی خانه خود چه طرح و ایده ای مناسب خواهد.  بود چرا که طرح کلی ساختمان می تواند بر زیبایی هرچه تمام تر آن تاثیر بگذارد و به همین دلیل انتخاب بهترین طرح برای بازسازی حائز اهمیت خواهد بود.  طرح های بازسازی را در حالت کلی می توان به دو نوع سنتی و مدرن دسته بندی نمود که برای بازسازی با هر یک از این روش ها باید متریال ها و متد های خاصی را در نظر داشته باشید.

بازسازی خانه به روش سنتی

در صورتی که تمایل به بازسازی منزل خود به صورت سنتی داشته باشید بهتر است از لوازمی استفاده نمایید که جنبه سنتی دارد و در این صورت خانه ای سنتی خواهید داشت و طراحی داخلی و حیاط منزل باید به گونه ای باشد که جلوه ای سنتی داشته باشد.

بازسازی خانه به روش مدرن

در صورت انتخاب روش مدرن نیز راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و امروزه این شیوه بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به همین منظور متریال های مختلفی را می توانید در بازار مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که بهتر است قبل از شروع به کار از یک متخصص در این زمینه مشورت بگیرید و عکس های اتمام شده بازسازی را نیز مورد بررسی قرار داده و بهترین مورد را برای منزل خود انتخاب نمایید.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

بازسازی خانه های کوچک

بازسازی برای خانه های بزرگ و کوچک با یکدیگر تفاوت هایی خواهد داشت. بی شک در صورتی که خانه شما کوچک باشد باید تمامی مرحله های بازسازی را به گونه ای انجام دهید که مناسب برای خانه های کوچک باشد. برای مثال برای آشپزخانه خانه های کوچک می توانید از کمد هایی استفاده نمایید که جاهای بیشتری داشته و فضای کمتری اشغال خواهند کرد.

برای این نوع خانه ها نور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که در صورت مناسب بودن نور منزل، خانه به گونه ای جلوه خواهد کرد که گویی فضای بیشتری دارد. به همین دلیل بهتر است نورپردازی را در این خانه ها در نظر داشته باشید.  رنگ دیوار ها و سایر بخش های منزل نیز می تواند در بزرگ جلوه کردن منزل تاثیر داشته باشد.  به همین منظور بهتر است از رنگ های روش استفاده نمایید و رنگ سفید بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

چیدمان و قرار دادن لوازم منزل نیز باید به گونه ای باشد که فضای کمتری را اشغال نماید و به همین منظور مبلمان و میز های کوچک و لوکس فراوانی را می توانید در بازار مشاهده نمایید. در ادامه توضیحات جامع تری در این خصوص ارائه شده است.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتما

در و پنجره های در بازسازی خانه

توجه کردن به در و پنجره ها در بازسازی خانه بسیار حائز اهمیت می باشد.  چرا که این بخش از خانه بیشتر در معرض نابودی قرار می گیرد و باید حتما نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید. به همین منظور می توانید از در و پنجره های جدید و مدرن کمک بگیرید که اغلب از جنس آلومینیوم بوده و امکان خرابی آنها به دلیل ضد زنگ بودن وجود نخواهد داشت.

اما امروزه از در و پنجره های کمتری نسبت به خانه های قدیمی استفاده می شود و به همین دلیل بهتر است برخی از پنجره ها را حذف نمایید و به جای آنها می توانید از دیوار های کناف استفاده نمایید.  چرا که هم هزینه کمتری داشته و هم نصب آنها ساده و سریع خواهد بود.

در انتخاب پنجره ها نیز باید نهایت دقت را داشته باشید چرا که پنجره ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و قابل استفاده در مراکز مختلف خانه خواهند بود.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

تغییر وسایل در بازسازی خانه

بی شک در بازسازی خانه تغییر دادن وسایل و تجهیزات نقش بسزایی خواهد داشت. به همین منظور تغییر دادن مبلمان و فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. باید توجه داشته باشید که تغییر وسایل در بازسازی خانه هزینه بالاتری خواهد داشت. به دلیل اینکه به هزینه بیشتری نیاز دارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد و در کمتر مواردی شاهد تغییر این وسایل هستیم. توجه داشته باشید که مبلمان و فرش منزل خود را باید به گونه ای انتخاب نمایید که مناسب با طرح و مدل انتخابی شما باشد.

چرا که برای خانه های سنتی بهتر است از وسایلی استفاده شود که جلوه ای سنتی داشته باشد و برای خانه های مدرن باید از تجهیزاتی استفاده شود که به صورت مدرن جلوه نمایند. توجه داشته باشید که برای مبلمان بهتر است از طرح های ساده استفاده نمایید چرا که در این صورت جلوه زیباتری را از آن شاهد خواهیم بود. فرش های منزل نیز امروزه رنگ های روشن تری دارند و برای مدرن سازی منزل بهتر است از فرش های روشن استفاده نمایید.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

بازسازی کف خانه، بازسازی خانه

انتخاب بهترین کفپوش برای منزل می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و بی شک می توانید از کف های متفاوتی برای منزل خود انتخاب نمایید. امکان کف سازی ساختمان با استفاده از ملات و سیمان وجود خواهد داشت اما امروزه پارکت ها توانسته اند جایگاه ویژه ای را برای کف داشته باشند و انتخاب رنگ کف نیز حائز اهمیت می باشد. انتخاب بهترین مدل برای کف می تواند زیبایی منزل شما را تضمین نماید و می توانید با انتخاب بهترین کفپوش، زیبایی فضای داخلی منزل خود را تضمین نمایید.

بازسازی آشپزخانه، بازسازی خانه

یکی از مهمترین بخش های خانه را می توان آشپزخانه دانست و به دلیل دود و روغنی که در این بخش از خانه وجود دارد امکان آسیب دیدن آن بیش از سایر بخش های منزل خواهد بود. توجه داشته باشید که این بخش از خانه بیشترین وقت بانوان ایرانی را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل زیبایی آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود. امروزه آشپزخانه ها به صورت اپن هستند و به دلیل اینکه بیشتر در معرض دید قرار می گیرد باید به زیبایی آن اهمیت ویژه ای دهید.

بازسازی خانه برای آشپزخانه شامل تعویض کابینت ها، تخریب کردن آرک های قدیمی، تخریب کردن دیوار ها، جابجایی لوله کشی ها و تازه سازی آنها و… خواهد بود. توجه داشته باشید که می توانید سایر بخش های آشپزخانه و یا وسایل مصرفی آن را نیز جایگزین نمایید که در این صورت باید هزینه های بیشتری صرف نمایید.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام، بازسازی خانه

توجه داشته باشید که سرویس های بهداشتی و حمام به دلیل اینکه آب بسیاری در آنها استفاده می شود بیشتر در معرض خرابی قرار می گیرند و به همین دلیل باید نسبت به بازسازی آنها نمایید. در بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام باید به وضعیت شیرآلات دقت داشته باشید چرا که در صورت خراب بودن وضعیت آن باید حتما نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید. توجه داشته باشید که کاشی کاری های این بخش ها در بازسازی خانه حائز اهمیت خواهد بود و می توانید کاشی های این بخش را در رنگ های مورد نظر خود خریداری نمایید.

بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان
بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

اتاق در بازسازی خانه

یکی دیگر از بخش هایی که در بازسازی خانه باید به آن توجه داشته باشید اتاق ها می باشند و حتما باید بدانید که انتخاب رنگ در بازسازی اتاق حائز اهمیت می باشد و بهتر است رنگ روشن را برای اتاق ها در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که در اتاق ها شاهد استفاده از کمد های دیواری هستیم و به دلیل اینکه کمد های دیواری قدیمی فضای بیشتری را اشغال می کنند کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و می توانید کمد دیواری های ام دی اق را جایگزین نمایید.

نکات قابل توجه در بازسازی خانه

در بازسازی خانه باید حتما به نکاتی توجه داشته باشید و از حمله مهمترین نکات حائز اهمیت می توان به مجوز بازسازی اشاره کرد چرا که در صورت نگرفتن مجوز از سازمان های مربوطه امکان متوقف کردن کار بازسازی وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که بهتر است قبل از بازسازی خانه اقدام به تهیه طرح و نقشه بازسازی نمایید و طبق آن اقدام نمایید. توجه داشته باشید که میزان هزینه های بازسازی خانه نیز باید برآورد شود و در صورت داشتن تمکن مالی نسبت به بازسازی خانه های قدیمی استفاده نمایید.

 بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان نیز مانند بازسازی منزل و خانه برای جلوگیری از افزایش زیاد هزینه ها انجام می شود. بازسازی نمای ساختمان بایستی با متریالی استفاده شود که به صورت خشک نصب و اجرا می شوند. زیرا در صورتی که بخواهیم از متریالی که به صورت تر یا با ملات اجرا می شوند، استفاده کنیم، بایستی نمای قبلی را کاملا از بین برده و یا سطحی ایجاد کنیم که ملات با نما درگیری کافی داشته باشد که کاری بسیار سخت و هزینه بر می باشد.

در نتیجه توصیه می شود که از متریال با روش اجرای خشک استفاده شود. از بهترین متریال ها برای بازسازی نماهای ساختمان، کامپوزیت و سنگ جی اف ار سی gfrc هستند. نمونه پروژه ی بازسازی شده با این متریال را در زیر مشاهده می کنید.

 

اطلاعات کامل در مورد بازسازی نمای ساختمان

جی اف ار سی جدیدترین های نمای ساختمان 

همه چیز در مورد نمای کامپوزیت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و یا واتساپ با همین شماره در ارتباط باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

2 دیدگاه برای “بازسازی خانه | بازسازی منزل | بازسازی آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *