طراحی نمای ساختمان | طراحی نمای ساختمان رایگان

نمای ساختمان ترکیبی | جی اف ار سی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


آیا شما نیز به دنبال زیباترین و بی نظیرترین طراحی نمای ساختمان هستید؟ آیا می دانید که طراحی نمای ساختمان از چه اصولی برخوردار است؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مطالب پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات خوبی را در زمینه طراحی نمای ساختمان به دست بیاورید.

مواردی که در این مقاله مطالعه می کنید:

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان یکی از مهمترین مراحل یک ساخت و ساز می باشد به گونه ای که امروزه بسیاری از معماران و طراحان ساختمان، به دنبال طرحی مناسب برای نمای ساختمان هستند تا از این طریق قدرت تفکر و خلاقیت خود را به نمایش گذاشته و توجه بسیاری از کارفرمایان را به سوی خود جذب کند.

طراحی نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی و قیمت ساختمان به دنبال داشته باشد و بایستی به گونه ای باشد که از اصول ارائه شده در کمیته نما پیروی کرده و در عین زیبایی، بتواند عمر ساختمان را نیز افزایش داده و از اتلاف انرژی جلوگیری کند. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد اهمیت و انواع طراحی نمای ساختمان توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.


⇓ برای مشاهده همه طرح ها به انتهای مقاله مراجعه کنید ⇓


طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان

اهمیت طراحی نمای ساختمان

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک برای طراحی نمای ساختمان خود اقدام کنید، توصیه میکنیم که قبل از آن در مورد اهمیت طراحی نمای ساختمانی اطلاعاتی را در اختیار داشته باشد.

حس زیبا شناختی و گرایش بشر به زیباترین اجسام در جهان سبب شده است که معماران نیز به دنبال زیباترین طرح ها برای نمای ساختمان هستند تا از این طریق بتوانند به نیازهای ذاتی جامعه بشری پاسخ داده و از این راه نیز توانایی ها و قدرت تخیل خود را به نمایش بگذارد. اهمیت طراحی نمای ساختمان امروزه نه تنها در کشورهای مدرن و پیشرفته آشکار شده است بلکه شما می توانید در کشورهای جهان سومی و دور افتاده ترین نیز شاهد طراحی زیباترین و بی نظیرترین نماهای ساختمان نیز باشید.


قیمت طراحی نمای ساختمان، کلیک کنید


طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان

قیمت طراحی نما 

در طراحی نمای ساختمان قیمت و هزینه طراحی به موارد مختلفی بستگی دارد. مواردی که مربوط به پروژه است، مثل بزرگی و کوچکی پروژه، سبک درخواستی کارفرما جهت طراحی و… . به همین دلیل است که از هر شرکت طراحی نما مثل ایناب و یا افراد مستقل طراح نما استعلام قیمت طراحی نمای ساختمان میگیرید، آنها ابتدا اطلاعات پروژه شما را می خواهند. بعد از بررسی های لازم به شما قیمت و هزینه طراحی نما را اعلام می کنند. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه قیمت دهی طراحی نمای ساختمان پیشنهاد می کنم مقاله قیمت طراحی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی نما با جی اف ار سی

طراحی نمای ساختمان ارزان  

یکی از خدمات بسیار عالی ایناب برای ساختمان سازان و کارفرمایان طراحی نمای ارزان است. شرکت ایناب با توجه به سابقه ای طولانی مدت که در زمینه تولید، طراحی و اجرای نماهای نوین ساختمان دارد، طراحان کاربلد را در مجموعه خود در اختیار داشته و امر طراحی نمای ساختما را در اسرع وقت و با قیمتی بسیار مناسب و ارزان انجام می دهد. چنانچه قصد طراحی نمای ساختمان با هزینه ای پایین و نسبتا ارزان دارد، ایناب می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. توصیه می کنیم حتما قبل از بستن قرداد از چندین شرکت با تجربه دیگر نیز استعلام قیمت تهیه کنید.

طراحی نما رایگان 

شرکت ایناب شرایط خاصی را در قرارداد های طراحی نما دارد. یکی از مهم ترین این شرایط این است که برای شما طراحی نما را رایگان انجام می دهد. بله درست است رایگان!!! شرکت ایناب به عنوان تولیدکننده ، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، این بند را در قرارداد های طراحی نمای خود دارد که اگر کارفرما مایل باشد از محصولات فناور ایناب در نمای ساختمان خود استفاده کند، ایناب به عنوان شرکت طراح نما، هزینه طراحی از کارفرما دریافت نمی کند. اگر از قبل هزینه ای بابت طراحی نما دریافت شده باشد بعد از ارسال محصولات روی فاکتور فروش اعمال خواهد شد و از حساب کارفرما کسر خواهد شد.

طراحی نمای ساختمان مسکونی 

ساختمان های مسکونی به مراتب بسیار بیشتر از سایر ساختمان ها مثل تجاری، اداری، ورزشی، فرهنگی و… در سطح شهر ها هستند. به همین دلیل در بیشتر خیابان ها جلوه گر اصلی شهر هستند. طراحان نمای ساختمان بیشتر طراحی های خود را برای ساختمان های مسکونی انجام می دهند. همانطور که در سطح شهر ها مشاهده می کنید اکثر نماهای ساختمانی سنگ معمولی هستند. نمای سنگ با وجود اینکه بسیار پرکابرد و پر طرفدار است اما چنانچه طراحی آن با خلاقیت انجام نشود نمایی زیبا نخواهد شد.

یکی از روش هایی که میتوان نماها را از یکنواختی خارج کرد و نمایی خاص و زیبا را ایجاد کرد، استفاده از روش نمای ترکیبی است. همچنین یکی از بهترین و جدیدترین متریال هایی که نمایی بسیار جذاب را با ترکیب شدن با سنگ به وجود می آورند، سنگ های مشبک جی اف ار سی هستند.


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه ی نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

طراحی نمای ساختمان ویلایی | طراحی نمای ویلا

ساختمان های ویلایی در شهر های بزرگ، ساختمان هایی مجلل به شمار می روند از این رو نما برای این ساختمان ها بسیار با ارزش است. زیرا خود نما اعتبار و ارزشی بسیار بالا برای ساختمان دارد. طراحان نما بایستی با استفاده از متریال روز و خاص نمایی منحصر به فرد را برای ساختمان های ویلایی طراحی کنند.

طراحی نمای ساختمان رومی

نمای رومی، پرکاربرد ترین و پرطرفدارترین نمای ساختمان در ایران!!! چرا واقعا باید تعداد نماهای رومی زیاد باشه و مردم اینقدر این نما رو دوست داشته باشند؟! خب البته طراحان نما در سال های اخیر سعی بر خلاقیت به خرج دادن در طراحی این نما شده اند و نمای رومی را در ترکیب با سایر متریال های نما به کار می برند که اتفاقی خوشایند است. طراحی نماهای رومی چنانچه به دست طراحان کاربلد و متخصص انجام شود، بسیار بسیار عالی و خاص می شود. با ترکیب نماهای رومی با جدیدترین متریال های نما، نماهایی متمایز و منحصر به فرد برای ساختمان ها طراحی و اجرا می شود.

طراحی نمای ساختمان و کمیته نما

طراحی نمای ساختمان ها باید به گونه ای باشد که نمای شهری را به نمایی چشم نواز مبدل کند. به همین دلیل در شهرهایی مثل تهران و مشهد شهرداری کمیته نما را برای نظارت بر همین امر راه اندازی کرده است. کمیته نما با نظارتی که دارد طرح های نمای ساختمان ها را به طرح هایی خاص محدود می کند. طراحان باید به گونه ای طراحی های خود را انجام دهند که متناسب با ضوابط کمیته نما باشد.

کمیته نما | مدارک و ضوابط کمیته نما
کمیته نما | مدارک و ضوابط کمیته نما

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه ی  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

نقش نما در شهر

نمای خارجی یک ساختمان مخصوصا نمایی که در خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در زیبایی و جذابیت یک منطقه ایفا می کند. بنابراین نماها باید به گونه ای طراحی شوند که از مقیاس و ظاهری دلچسب و مصالح عالی برخوردار باشد. در طراحی ساختمان ها باید دقت و توجه به خرج داد تا ساختمان از نمای دور و نزدیک جلوه ی زیبایی داشته باشد.

طراحی نما برای ایجاد یک محیط جذاب

 1. درب و پنجره های زیاد،واندک فضای خالی در دیوارها.
 2. ساختمان هایی با بر باریک برای داشتن حالتی عمودی تر.
 3. استفاده از نماهای داخلی سرزنده که از بیرون قابل رویت باشند.
 4. ایجاد تورفتگی و پیش آمدگی با استفاده از پنجره های جلو آمده،بالکن و ایوان.
 5. استفاده از مصالح و جزییاتی که نشان دهنده توجه در طراحی است.
نمای ساختمان تجاری | پنل جی ار سی
نمای ساختمان تجاری | پنل جی ار سی
نمای ساختمان مسکونی مدرن | جی ار سی | grc
نمای ساختمان مسکونی مدرن | جی ار سی | grc

 

اصول طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان نیاز به یک سری از مهمترین اصول و نکات دارد که بایستی در نمای ساختمان خود آنها را مورد توجه قرار داد. از مهمترین اصول طراحی نمای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • استفاده از متریال های مناسب:

حتما به نوع و جنس متریال های مورد استفاده در طراحی نمای ساختمان توجه ویژه ای را داشته باشید به طوری که متریال مناسب می توانید میزان اهمیت کار و طراحی شما را مشخص کند. می توانید با مطالعه مقاله انواع متریال نمای ساختمان در انتخاب متریال مناسب برای نمای ساختمان خود تصمیم بهتری بگیرید.

نمای ساختمان مسکونی مدرن | دو طبقه
نمای ساختمان مسکونی مدرن
 • ترکیب رنگ:

استفاده از رنگ های بسیار مناسب و زیبا می تواند تاثیر فوق العاده ای را در کیفیت بصری به وجود آورده و زیبایی طراحی نمای ساختمان را دو چندان نماید.

 • به کارگیری یک ریتم مشخص:

تمام اجزای تشکیل دهنده نمای ساختمان بایستی از یک ریتم بی نظیر و مناسبی پیروی کند به گونه ای که چشم هر بیننده ای را نواخته و انسجام لازم میان عناصر ساختمان حفظ شده و رابطه ی بسیار عمیقی میان آنها وجود داشته باشد.

 • حفظ سادگی:

از دیگر مهمترین نکاتی که بایستی در طراحی نمای ساختمان مورد توجه قرار بگیرد، می توان به حفظ سادگی اشاره کرد. نماهای ساده زیبایی و جذابیت خاصی را به دنبال دارند به همین جهت حتما به این امر توجه ویژه ای شود.

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc
 • لحاظ قدرت مالی کارفرما:

معماران و طراحان نمای ساختمانی بایستی به بودجه و قدرت مالی کارفرما در طراحی نمای ساختمان توجه لازم را داشته باشند و قبل از اجرای پروژه حتما در مورد هزینه های احتمالی بر آوردی را داشته باشند و آن را به اطلاع کارفرما برسانند.

نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc

 

 • مطابق با شرایط اقلیمی آن منطقه:

لازم به ذکر است که کشورمان از شرایط آب و هوایی بسیار متنوعی برخوردار می باشد که با توجه به امر بایستی از مصالح و پلان های مختلفی برای ساختمان سازی و نمای ساختمان استفاده شود. برای مثال استفاده از پنجره های بزرگ در نما ساختمان های شهرهای شمالی بسیار مرسوم بوده در حالی که در مناطق کوهستانی این امر به ندرت قابل مشاهده است.

بایدها و نبایدها در طراحی نمای ساختمان

از مهمترین بایدها در طراحی نمای ساختمان می توان به رعایت اصول طراحی، استفاده از مرغوب ترین مصالح ساختمانی، برآورد هزینه های احتمالی، انتخاب شیک ترین متریال و غیره اشاره کرد. از مهمترین نبایدهای ممکن در طراحی نمای ساختمان نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح های تناقض دار و ضد اسلامی به کار نبرید.
 • مصالح خارجی را به داخلی ترجیح ندهید تا بتوانید از تولید ملی حمایت کنید.
 • از مصالح چوبی در مناطق کوهستانی استفاده نکنید.

طرح هایی که مورد توجه کمیته نما نمی باشد؟

در طراحی نمای ساختمان خود به این امر توجه داشته باشید که استفاده از برخی نقش و نقوش ها در طراحی نمای ساختمان مورد تایید کمیته نما نبوده و شما نیز بایستی در این خصوص حساسیت لازم را از خود نشان دهید. همچنین می توانید از شرکت معماری ما اطلاعات لازم را در خصوص طرح هایی که مورد توجه کمیته نما نمی باشد، اطلاعاتی را به دست بیاورید چرا که در صورت عدم توجه به این موارد اجرای پروژه شما با مشکل مواجه خواهد شد.

ویژگی ها و اهداف طراحی نما

 • نما به عنوان یک معرف:

طراحی یک نما می تواند معرف شخصیت و فرهنگ مالک باشد و یا معرف موقعیت مکانی و نوع کاربری ملک باشد.  از طرفی نما را می توان به عنوان چهره ساختمان دانست که در معرض دید عموم قرار می گیرد. علاوه بر اینکه نما معرف شخصیت ساکنان آن ملک و کیفیت آن ملک می باشد معرف شخصیت طراح خود نیز می باشد.

 

 • نما به عنوان معرف شرایط محیطی:

درنما در هر ساختمان بسته به محل قرارگیری آن،شرایط آب و هوایی منطقه،زلزله خیز بودن آن(نزدیکی به گسل)،باد و طوفان،آلودگی هوا،میزان آلاینده های موجود در هوا و همچنین مصالح آن می تواند از طراحی متفاوت برخوردار باشد. و در یک جمله مفهوم را می توان اینگونه رساند که، طراحی یک نما در منطقه ای گرمسیر با نمای یک ساختمان در منطقه ای صنعتی کاملا متفاوت است.

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه ی  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
 • استفاده از نما به عنوان یک رابط بین قسمت های داخلی و خارجی بنا:

نمای یک ساختمان باید بتواند رابطی بین محیط بیرون و داخل باشد همانطور که محافظی برای اجزای داخلی یک بنا در برابر محیط بیرون است.

 • استفاده از نما به عنوان عایق:

همانطور که می دانید ممکن است ساختمان مورد نظر در محیط شلوغی از شهر واقع شده باشد،مثلا در حاشیه بزرگراهی که محل عبورخودروهاست که قطعا مکانی پر سروصداست در نتیجه نما آن ساختمان می تواند عایقی برای آن ساختمان در برابر سر و صداهای شهری باشد.

نمای ساختمان آجری مدرن | نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان مسکونی

 

 • نما به عنوان عنصری از نمای مجموعه ی شهری:

با توجه به این موضوع که نما ساختمان یکی از نماهای موجود در شهر می باشد در نتیجه زشتی و زیبایی آن می تواند بر زیبایی و زشتی کل شهر تاثیر داشته باشد به همین دلیل هم طراحی نما از اهمیتی بالایی برخوردار است.

نمای ساختمان ترکیبی | چوب و سنگ
نمای ساختمان ترکیبی

شیوه ی طراحی بهتر نمای ساختمان

اغلب در مناطق مرکزی شهر،از نماهای ترکیبی استفاده شده است،به همین دلیل است که نمای آن ها نقش مهمی را در زیبایی خیابان ها و به کل شهر ایفا می کند. در واقع چندین مورد دست به دست هم می دهند تا در ایجا ظاهری برجسته، نقش داشته باشند،از جمله:

 • مصالح کیفیت بالا
 • پنجره ها و بالکن های بیرون زده و فرورفته
 • نور

به منظور فراهم آوردن و تامین نور طبیعی باید در طراحی از ویژگی هایی مانند سایبان،سکوهای انعکاس نورو پنجره های جلو آمده استفاده کرد. روش دیگر ایجاد بالکن های بیرون آمده و تو رفته برای کنترل نور خورشید مناسب است که هم نقش سایبان را ایفا می کنند و هم در زیبایی نما تاثیر چشم گیر دارند.

در طراحی نما باید به بالکن ها و پنجره ها توجه ویژه ای کرد

می توان برای وصل کردن نماها و بهبود مراقبت انفعالی از بالکن ها و همچنین پنجره های گوشه ای و پنجره های جلو آمده استفاده کرد.

بالکن های تو رفته

و همچنین در جاهایی که امکان استفاده ازبالکن های تو رفته وجود دارد می توان ازآن استفاده کرد،زیرا بالکن های تو رفته به نسبت بالکن های بیرون آمده از حریم خصوصی بهتر،حفاظت بهتر در برابر آب و هوا و ظاهر متناسب تری برخوردار است.

بالکن های شیشه ای

این بالکن ها متناسب با مکان های خاص هستند،مخصوصا در جاهای که بادهای شدید و سروصدا مشکل زا باشند،بالکن ها باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. بالکن ها باید بخشی از منطقه نشیمن داخلی باشند.
 2. پوشش کف باید در برابر آب و هوا مقاوم باشند.
 3. باید بالکن از فضای کافی برای گذاشتن میز و صندلی برخوردار باشند.
 4. اکثر شیشه ها باید کشویی باشند تا امکان بازتر شدن فضا فراهم شود.

  نمای مدرن | نمای ساختمان مسکونی
  نمای ساختمان مدرن | مسکونی

درختکاری

موارد دیگری نیز وجود دارد که در طراحی نما نقش بسزایی دارند،از جمله ایجاد فضاهایی در نمای ساختمان برای درختکاری،درختکاری روی دیوارهای خارجی، سبزی و نشاط را به سطوح سخت ساختمان القا می کند.

خلاقیت در طراحی نمای ساختمان
ایده نمای ساختمان

قسمت پشتی ساختمان

به قسمت پشتی ساختمان نیز باید توجه کرد،مخصوصا زمانی که ارتفاع ساختمان از ساختمان ها اطراف بلندتر باشد در نتیجه قسمت پشتی ساختمان نیز در معرض دید می باشد. فضای بین بالکن ها که در قسمت پشتی ساختمان وجود دارند باید به گونه ای متناسب تعیین شود که مشکلی بابت اشراف بین آپارتمان ها وجود نداشته باشد. طراحی توری و نرده می تواند به بهبود حریم شخصی کمک کند.

نمونه طراحی نمای ساختمان 

طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طرح نمای ساختمان ترکیبی
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طرح نمای ساختمان جی ار سی و کامپوزیت
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طرح نمای ساختمان جی ار سی و سنگ
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طرح ترکیبی نمای کامپوزیت و آجر
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نما ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نما
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طرح نمای ساختمان
کلینیک طب ماهان
طرح نمای ساختمان ترکیبی | جی اف ار سی
نمای ساختمان اداری | جی اف ار سی
طرح نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای ساختمان مسکونی | gfrc
طرح نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc
طرح نمای جی اف ار سی | gfrc
نمای جی اف ار سی | gfrc
طرح نمای مشبک | جی اف ار سی gfrc
نمای مشبک | جی اف ار سی gfrc
طرح نمای ساختمان مسکونی مدرن
نمای مدرن | مسکونی
طرح نمای مدرن | نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان مدرن | مسکونی
طرح نمای ساختمان مسکونی مدرن | دو طبقه
نمای ساختمان مسکونی مدرن
طرح نمای ساختمان مدرن | نمای ترکیبی چوب و سنگ مشبک
نمای مجتمع مسکونی | نمای ترکیبی مدرن
طرح نمای ساختمان مدرن | اداری | تجاری
نمای ساختمان مدرن
طرح نما | نمای مشبک
نمای ساختمان مسکونی مدرن
نمای مدرن | نمای ترکیبی جی اف ار سی و چوب
نمای ترکیبی جی اف ار سی و چوب
نمای ساختمان مدرن | نمای ساختمان مسکونی مدرن
نمای ترکیبی جی ار سی و سنگ | نمای مسکونی
نمای ساختمان مدرن | نمای ترکیبی سنگ و جی اف ار سی
نمای ترکیبی سنگ و جی اف ار سی
نمای مجتمع تجاری | نمای جی ار سی
نمای جی ار سی
اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه ی  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه در واتساپ
سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم