نرده سنگی | نرده سنگی طرح دار | نرده سنگی تراس

نرده سنگی طرح دار | شاخص

با ما در اینستاگرام همراه باشید

نرده سنگی و ساخت آن با استفاده از سنگ طبیعی یا مصنوعی

هر کدام از سنگ های طبیعی و مصنوعی به کار رفته در ساخت نرده سنگی دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند.  به عنوان نمونه؛ سنگ های مصنوعی قابلیت فرم دهی و مسلح کردن نسبت به سنگ های طبیعی دارند. و همچنین نسبت به آنها مقاوم تر هستند. همچنین مناسب تر است از نرده های ساخته شده از سنگ مصنوعی بیشتر در نماهای خارجی ساختمان استفاده شود. نرده های طبیعی مقاومت و طول عمر کمتری نسبت به نرده های مصنوعی دارند.

مقاومت سنگ های مصنوعی بسیار بالا است و چند برابر بتن در مقابل فشار و خمیدگی مقاومت دارد. بهتر است نرده تراس و یا نرده هایی که در فضای بیرون ساخته می شوند، از انواع نرده های مصنوعی باشند. چون بیشتر در معرض تابش مستقیم نور خورشید، برف و باران های اسیدی می باشد. سنگ های طبیعی و مصنوعی به لحاظ ظاهری بسیار مشابه همدیگر بوده و تفکیک آنها  کار ساده ای نیست.

 نرده سنگی جی اف ار سی (مشبک) | پوشش مشبک تراس

جی اف ار سی، بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و شکست دارد. پنل های جی اف ار سی به صورت نصب و اجرا می شوند. یکی از کاربردهای آنها در نرده تراس ( نرده بالکن ) می باشد. از آنجایی که این پنل ها محدودیتی در طرح، شکل، اندازه و رنگ ندارند، می توانند برای طراحی انواع نرده ها به کار روند. با استفاده از این پنل های می توانید هر طرحی را که مدنظر دارید به عنوان نرده سنگی تراس ( نرده سنگی بالکن) به کار ببرید.

نرده سنگی تراس
نرده تراس
نرده سنگی تراس
نرده تراس

این پنل ها با استفاده از پیچ بر روی زیرسازی نصب می شوند و به هیچ عنوان از نما جدا نمی شوند. کاملا در برابر شرایط آب و هوایی، تغییرات دما، ضربه، آتش سوزی و… پایدار و مقاوم هستند. همچنین با توجه به اینکه این نرده های سنگی مشبک هستند می توان با نورپردازی آنها زیبایی آنها را دو چندان کرد.

 نرده سنگی مصنوعی (کلاسیک) | نرده طرح دار

نرده سنگی مصنوعی نیز کاربردهای نرده‌های سنگی طبیعی را دارد. این نرده ها با هدف پوشش دادن مشکلات و ضعف های نرده‌های سنگی طبیعی وارد بازار شدند. این نرده ها علاوه بر پوشش دادن مشکلات نرده های سنگی طبیعی ویژگی های خاص خودشان را نیز دارند. مهم ترین ویژگی این نرده این است که نسبت به نرده های سنگی طبیعی نشکن محسوب می شوند. قیمت پایین تری نیز دارند و در رنگ و ابعاد دلخواه تولید و عرضه می شوند.

نرده تراس | سنگ مصنوعی
نرده طرح دار ایناب طرح رویال
نرده سنگی طرح دار
نرده طرح دار ایناب طرح چمین
نرده سنگی طرح دار
نرده طرح دار ایناب طرح رادین
نرده سنگی ایناب | نرده سنگی تراس
نرده طرح دار ایناب طرح فانوس

مزایای نرده های سنگی مصنوعی نسبت به طبیعی

 • قیمت پایینتر نسبت به نوع مشابه طبیعی
  نرده‌های سنگی مصنوعی با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارند اما قیمت پایین تری نسبت به نرده های سنگی طبیعی دارند. البته نرده‌های سنگی طبیعی ارزان قیمت نیز در بازار موجود هستند. اما استفاده از این نرده ها به دلیل کیفیت پایینی که دارند توصیه می شود. 
 • مقاومت بسیار بالا در برابر شکست
  در مواد اولیه و ساخت نرده های مصنوعی از یکسری الیاف و مواد افزودنی استفاده می شود که باعث بالا رفتن بسیار زیاد مقاومت نرده ها در برابر شکست و ضربه می شود.
 • قابل تولید درهر رنگ و ابعاد و طرحی
  این نرده ها را می توان با قیمت پایین تر نسبت به مشابه طبیعی در هر ابعاد و طرح و رنگی تولید کرد و محدودیتی در این زمینه ندارد.
 • جابجایی و حمل و نقل راحت تر
  مقاومت بسیار بالای این نرده ها و به عبارتی می توان گفت نشکن بودن این نرده ها حمل و نقل جابجایی آنها را آسان تر کرده است. به راحتی و با کمترین نگرانی می توان این نرده ها را جابجا کرد. درصورتی که یکی از ضرر هایی که نرده های طبیعی به ما می رسانند هرینه پرت شدن و شکستن انها در جابجایی هاست.

قیمت نرده سنگی صنعتی ایناب| نرده طرح دار ( آپدیت خرداد 1402)

قیمت نرده ها با توجه به طرح و رنگ و ابعادی که دارند متفاوت است. به صورت کلی چنانچه بدون سفارش دادن طرح خاص و رنگ دلخواهی قیمت نرده های آماده حدود 150 تا 300 هزار توماناست. می باشد. در صورت سفارش طرح خاصی نیز بعد از برآوردهای لازم قیمت نهایی به شما اعلام می گردد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت این نرده می توانید مقاله قیمت نرده های سنگی را مطالعه فرمایید.

نرده سنگی ایناب | نرده رویال
نرده ایناب | نرده رویال
نرده سنگی ایناب | نرده رویال
نرده ایناب | نرده رویال
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

 نرده سنگی کلاسیک (طبیعی)

نرده‌های سنگی برای تراس ها می توان گفت که پرکاربرد ترین نرده ها در حال حاضر هستند. چون در بسیاری از ساختمان ها نمای ساختمان رومی تقریبا اجرا می شود، نرده های تراس ها نیز نرده سنگی کلاسیک اجرا می شود تا با نمای ساختمان متناسب باشد.

نردههای سنگی طبیعی با استفاده از دستگاه سی ان سی تولید می شوند. از آنجایی که این نرده ها سنگ طبیعی هستند و سنگ نیز دچار تغییرات قرار گرفته است، کمی شکننده هستند. یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که این نرده ها دارند، شکستن این نرده ها در جابجایی ها و در نصب می باشد. همچنین این نرده ها نسبت به نرده های صنعتی از قیمت بالاتری برخوردارند.

نمای ساختمان سرخس
نرده تراس | بالکن

خرید نرده سنگی

برای خرید نرده سنگی باید دقت زیادی داشت. زیرا نرده های سنگی در کیفیت ها و انواع متنوعی در بازار موجود هستند. برای خرید نرده متناسب با نیاز بایستی از مراکز معتبر و سابقه دار اقدام به خرید نمایید. برای خرید نرده های سنگی صنعتی نیز به همین ترتیب بایستی حتما از شرکت هایی خرید کنید که سابقه و روزمه کاری خوبی داشته باشند. اینگونه از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می شود.

نرده سنگی تراس
نرده صراحی
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

نرده سنگی و زیبایی ساختمان

 پس از ایجاد نماهای سنگی و کاربردی شدن آن برای همخوانی هر چه بیشتر نماهای سنگی با نرده تراس استفاده از نرده سنگی رواج پیدا کرد. برای درست کردن نرده های سنگی از انواع سنگ طبیعی مثل: سنگ مرمر، تراماربل و…  همچنین انواع سنگ مصنوعی مثل: آهک، بتن فراوری شده و… استفاده می شود. و از آنجایی که انواع سنگ ها قابلیت تراش و فرم دهی را دارند.

با کمک آنها می توان شکل ها و طرح های مختلف نرده سنگی همچون: چهارگوش، رومی، دایره ای، چند ضلعی، کلاسیک و… را طراحی و اجرا کرد هر کدام از سنگ های طبیعی و مصنوعی رنگ های متنوع و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. که با توجه به نیاز و سلیقه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت نمای رومی
نمای رومی

ضوابط اجرای نرده

نرده ها جدای از زیبایی با هدف بالاتر حفظ امنیت جانی و ایمنی طراحی و تولید می شوند. بنابراین استفاده از نرده ها ضوابط و قوانین اجرای خاص خود را دارند. که برای حفظ ایمنی هرچه بیشتر حتما باید مورد توجه قرار گرفته و اجرا شوند. یکی از این ضوابط ارتفاع نرده ها می باشد. حداقل ارتفاع مناسب نرده تراس طبق مقررات ملی و کنترل ساختمان  110 سانتیمتر است. و این ارتفاع در راه پله ها از 80 الی 110 سانتیمتر متغیر می باشد. با کمک انواع نرده‌های سنگی به راحتی می توان انواع ارتفاع تعین شده از سوی قوانین ملی ساختمان را رعایت و عملی کرد.

یکی دیگر از ضوابط وضع شده رعایت فاصله میان نرده های عمودی می باشد. به عبارتی فاصله میان نرده های عمودی نباید بیشتر از 10 سانتیمتر باشد تا هیچ جسم و یا جانداری از میان نرده ها عبور داده نشود. با کمک نرده سنگی به راحتی رعایت فاصله ی 10 سانتیمتری میان نرده های عمودی میسر و ممکن می شود.

ضوابط نرده سنگی
نرده

استاندارد های استفاده از نرده در ساختمان

همانطور که مطلع هستید، وظیفه ی انواع نرده جلوگیری از بروز حادثه های ناگهانی و حفظ جان افراد است. بنابراین مقاومت در مقابل فشار و ضربه همچنین پایداری در مقابل تحمل وزن بالا و نیروی وارده از مولفه های اصلی یک نرده ی استاندارد و مورد اطمینان است. خوشبختانه انواع نرده‌های سنگی چه آنها که با متریال طبیعی ساخته می شوند و چه آنها که با متریال مصنوعی تولید می شوند. این نیاز از ساختمان سازی را به خوبی مرتفع کرده و در کنار زیبایی و آراستگی صد در صد ایمن و مقاوم هستند.   

نرده سنگی تراس
نرده تراس

نرده سنگی، شرایط و محدودیت های استفاده از آن 

لازم است بدانید، که نرده سنگی نسبت به سایر اجناس نرده فضاهای بیشتری را جهت طراحی و اجرا می خواهد. بنابراین نرده‌های سنگی باید در مکان هایی استفاده شوند،که به اندازه ی کافی فضا وجود داشته باشد و خللی در رفت و آمد و یا عرض تراس، بالکن، راه پله و یا دیگر مکان های به کار رفته ایجاد نکند. بر این اساس در شرایطی که فضای کافی در اختیار نباشد، محدودیت استفاده از نرده سنگی وجود خواهد داشت. و بهتر است از مدل های دیگر نرده استفاده شود.

پنل جی ار سی | نمای مشبک | نرده تراس
پنل جی ار سی

مزیت های نرده‌های سنگی

نرده سنگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این نرده ها نه تنها در انواع طرح های کلاسیک، مدرن، ساده و… قابل اجرا می باشند، بلکه وجود تنوع رنگ بی شمار امکان ست کردن آنها را با هر نمایی فراهم کرده است. به سادگی قابل شستشو می باشند. و به هنگام آتش سوزی مشتعل نخواهند شد. در مقابل سرما و گرما مقاوم بوده و دچار انقباض و یا انبساط و در پی آن ترک خوردگی نمی شوند. همچنین به کار بردن انواع نرده از جنس سنگ را می توان آمیخته ای از معماری ارگانیک و تکنولوژی دانست.

زیرا این نرده ها نه تنها خالق حس اصالت، شکوه و قدرت در بیننده می شوند، بلکه عنصر اصلی خود را از دل طبیعت وام گرفته اند. و بدین وسیله بکارگیری آنها القا کننده زندگی و زنده نمایی به ساختمان ها و ساخت و ساز ها خواهد شد. چنانچه شما هم خواهان ایجاد ساختمانی هستید، که زیبا، اصیل و مدرن باشد. نباید از نرده سنگی و تاثیری که در چشمگیری نمای ساختمان ها دارد غافل شوید. زیرا بکارگیری این نرده ها دو مزیت اساسی مقاومت و امنیت را در کنار زیبایی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

4 دیدگاه برای “نرده سنگی | نرده سنگی طرح دار | نرده سنگی تراس

 1. محسن گفته:

  سلام و عرض ادب
  مطالب عالی و مفید بود
  در مورد بعضی مطالب مشاوره میخواستم ممنون میشم راهنمایی کنید ۰۹۱۳۵۱۳۲۰۳۲

 2. مهسا گفته:

  سلام.نرده سنگی با یه میلگرد کوتاه و چسب سنگ برای تراس در ارتفاع میتونه نرده خوبی باشه؟ اگر کسی که وزنش کمی زیاد باشه تکیه بده امکان جدا شدن نرده نیست؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   درود

   نرده سنگی طبیعی مقاومت خیلی خوبی ندارند در صورتی که در ارتفاع نصب میکنید حتما از مهارهای بهتر و ایمن تری استفاده کنید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری بشه

   امکان جدا شدن نرده ها پایین هست اما بازم بهتره ایمن تر و دقیق تر نصب نرده انجام بشه و از اعمال بارهای اضافی روی نرده خودداری بشه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *