نمای رستوران | اهمیت و جایگاه نمای رستوران در رستوران ها

رستورانها امروزه از مکان های پر رفت و آمد و شلوغ محسوب می شوند.  افراد بسیاری هستند که حداقل هفته ای یکی دو بار به رستورانها می روند و وقت خود را با خانواده، دوستان، همکاران و… در این مکانها می گذرانند.  حتی با وجود اینکه مشتریان زیادی وجود دارد اما کار رستورانها برای جذب مشتری بسیار سخت است.  رستورانهای زیادی را در سطح شهرها می بینیم که مشتریان بسیار کمتری نسبت به برخی رستورانهای دیگر دارند. به نظر شما دلیلش چه می تواند باشد؟ خب یکی از دلایل می تواند نمای رستوران باشد.

نمای ساختمان رستوران در شب
نمای تالا
پنل مشبک بتنی - جی ار سی grc
پنل مشبک جی ار سی – طرح تچرا ایناب

جذب مشتری رستوران ها

دلایل زیادی بر جذب مشتری رستورانها اثر گذار است. خب شاید بگویید که غذای خوب و با کیفیت مهم ترین عامل برای جذب مشتری رستورانها است.  آره درسته اما افرادی که هنوز وارد آن رستوران نشده اند نمی توانند حدس بزنند که غذای آن رستوران خوب است یا خیر. مرحله ی اول برای جذب و ارائه خدمات به مشتری، ظاهر و نمای رستوران جذاب و جذب کننده مشتری می باشد. همه ی ما قبل از وارد شدن به رستورانها و مشاهده کیفیت خدمات آن رستوران، با نمای رستوران مواجه هستیم.

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها

اهمیت نمای رستوران

نمای رستوران هویت، کلاس و ارزش یک رستوران را بیان می کند. همانطور که بیان شد قبل از وارد شدن به رستوران و اطلاع از سطح کیفیت خدمات آن رستوران، با ظاهر و نمای رستوران رو به رو هستیم. با توجه به نمای رستوران است که ما تصمیم می گیریم که از خدمات آن رستوران استفاده کنیم یا خیر. ممکن است برخی افراد حتی به خاطر ظاهر و نمای رستوران، وارد آن رستوران نشوند با وجود اینکه غذا و خدمات آن رستوران بسیار خوب و با کیفیت باشد. پس با توجه به همین نکته می توانیم اهمیت نما در رستوران را درک کنیم. رستوران‌داران عزیز بایستی علاوه بر اهمیت دادن به نمای‎‌داخلی و کیفیت خدمات به نمای‌بیرونی ساختمان نیز اهمیت ویژه ای دهند.

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها

طراحی نمای رستوران

بعد از پی بردن به اهمیت نمای رستوران بایستی طراحی آن به صورت دقیق انجام شود. رستورانها و ساختمان های زیادی در دنیا هستند که با نمای‌خود شهرت یافته اند. چرا رستوران شما یکی از آنها نباشد؟ طراحی نمای رستوران بایستی با توجه به مکان و نوع رستوران، دکوراسیون داخلی، خدمات و… انجام شود. به عنوان مثال برای نما در رستوران سنتی مسلماً بایستی از نما و متریال های سنتی استفاده کرد. طراحی رستورانهای کنار دریا، داخل شهر، کنارجاده و… بایستی با توجه موقعیت مکانی و شرایط اقلیمی که بر نما تأثیر گذار است انجام شود. به صورت کلی طراحی نمای رستوران بایستی جذاب، جذب کننده مشتری و منحصر به فرد باشد.

 

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها
پنل مشبک بتنی - جی ار سی ایناب
پنل مشبک بتنی grc ایناب

مصالح و متریال نمای رستوران

همانطور که طراحی نمای‌رستورانها با توجه به اقلیم و آب و هوا، نوع (سنتی، مدرن و…) و مکان رستوران و عواملی از این قبیل انجام می شود، متریال نمای رستوران نیز با توجه به همین عوامل انتخاب می شوند. به صورت کلی از متریال شیشه، سنگ، کامپوزیت، چوب و… می توان استفاده کرد. اما اینکه انتخاب این متریال چگونه است و چه متریالی در نمای رستوران ما استفاده می شود، بستگی به نظر طراح و تحقیقاتی دارد که طراح انجام داده است. به عنوان مثال در صورتی که رستوران دکوراسیون داخلی منحصر به فردی داشته باشد، میتوان از نمای‌شیشه ای برای آن استفاده کرد.

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها

جدیدترین متریال نما

جی اف ار سی جدیدترین نمای‌ساختمان می باشد که با ترکیب شدن با سایر نماهای ساختمان، نمایی خاص و منحصر به فرد را به وجود می آورد. متریال جی اف ار سی به صورت مشبک تولید و عرضه می شود و با نورپردازی که در این نما انجام می شود، در شب نمایی بسیار چشمگیر و جذب کننده دارد. یکی از نیاز های رستورانها نیز جذب مشتری است که یکی از راه های جذب مشتری نمای‌مناسب برای رستوران است.

 

پیشنهاد مطالعه: جی اف ار سی/gfrc چیست؟ – هر آنچه لازم است درباره نمای gfrc بدانید.

اجرای نمای رستوران خاطره عنبران طرقبه مشهد

اجرای پروژه سردر ورودی رستوران خاطره عنبران در طرقبه مشهد با استفاده از ورق کامپوزیت، پنل جی اف ار سی طرح سیرکل و طرح هورنو

برای مشاهده پنل های جی اف ار سی ایناب کلیک کنید

نمای کامپوزیت رستوران

 

نمای رستوران
رستوران برادران دهنوی نیشابور
نمای تالار | نمای رستوران
طراحی و اجرای نمای تالار میلاد نیشابور
نمای کامپوزیت رستوران
باشگاه پذیرایی تشریفات

طراحی سردر رستوران

سردر رستوران مهم ترین قسمت طراحی نمای‌خارجی رستوران است. می توان گفت سردر نقطه عطف و قوت نمای رستوران است. طراحی سردر به خصوص برای رستورانهای زنجیره ای از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. زیرا مشتریان این رستورانها به راحتی می توانند رستوران مورد نظر خود را شناسایی کنند و از خدمات آن استفاده کنند. سردر همچنین برای رستورانهای کنار جاده ای اهمیت بالایی دارد. چون افراد با سرعت بالایی در جاده ها در رفت و آمد هستند و یک سردر جذاب و جذب کننده می تواند باعث شود که افراد برای صرف غذا به آن رستوران سر بزنند.

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها

نورپردازی

بحث نورپردازی، چه در دکوراسیون داخلی و چه در نمای‌بیرونی از اهمیت بالایی برخوردار است. نور از جمله عواملی است که در جذب مشتری نقش پر رنگی دارد. نورپردازی به خصوص در شب باعث خاص شدن و منحصر به فرد شدن رستوران می شود. نورپردازی در رستورانهای مدرن و رستورانهای سنتی اهمیت بالایی دارد و تفاوتی در نوع رستورانها وجود ندارد.

نمای رستوران | نمای بیرونی رستوران
نمای بیرونی رستورانها

برای آشنایی با انواع  نمای‌ساختمان کلیک کنید…

 

برای اطلاع از قیمت انواع نمای ساختمان کلیک کنید…

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید…

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05191007707 و یا 09913367500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913367500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *