نما ساختمان 5طبقه

نما ساختمان 5طبقه

طراحی نما 5طبقه

طراحی نما 5طبقه

دیوار خارجی یک بنا از مهم‌ترین قسمت‌های ساختمان است که وظایف مهمی ازجمله کنترل جریان حرارت ، رطوبت ، تابش خورشید، انتقال صدا و تأمین زیبایی نمای ساختمان را بر عهده دارد. نمای ساختمان به‌عنوان جزئی از دیوار خارجی در تأمین بسیاری از این وظایف نقش بسزایی را ایفا می‌نماید. نما به‌عنوان چهره و نماد بیرونی نمود عینی ذهنیتی است که معمار با آن درگیر بوده و متأثر از عواملی همچون پاسخگویی به نیاز محیط، خواسته‌های کارفرما، مصالح و هزینه مصرفی هست.

در طراحی این نما از مصالح کامپوزیت،چوب و سنگ‌های جی اف ار سی gfrcاستفاده‌شده است.

قسمت همکف این ساختمان کاربری تجاری دارد و طبقات بالاتر کاربری مسکونی دارد.

طراح به‌منظور جدا کردن قسمت تجاری از قسمت مسکونی دوتا باکس در پایین و بالای ساختمان طراحی کرده است که علاوه بر اینکه جداسازی این کاربری‌ها تأمین‌شده فضای مناسبی به را تابلو تجاری و در قسمت بالا نام ساختمان فراهم‌شده است در قسمت تراس‌ها سمت چپ فضای نصب کولرهای گازی مي باشد برای همین این قسمت‌ها با کامپوزیت پوشش داده‌شده است .

در قسمت راست نما از سنگ‌های جی اف ار سی استفاده‌شده است که این فضاها را خاص‌تر کرده است و همچنین در داخل تراس‌ها از چوب استفاده‌شده است تا احساس امنیتی که چوب به انسان القا می‌کند مانع احساس ترس از ارتفاع شود.

 

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط