برای دیدن نمونه های بیشتر ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


بتن اکسپوز چیست؟

یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان بتن می باشد که با پیشرفت علم مواد و شیمی کاربردهای جدیدی از بتن به وجودآمده است. بتن اکسپوز به معنی بتن نما یا بتن نمایان نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. این بتن دارای سطحی صیقلی و صاف است، به گونه ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل کیفیت سطح نهایی این متریال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از اصلی ترین کاربردهای بتن نمایان یا بتن نما در نمای ساختمان می باشد. استفاده از این متریال در نمای ساختمان ، نمایی مدرن و زیبا را ایجاد می کند که زیبایی خاص خودش را دارد.

اکثر طراحان نمای ساختمان و ساختمان سازان در تلاش هستند به روز بودن ساختمان را با استفاده از جدیدترین متریال های نمای ساختمان به ببینده نشان دهند. در نتیجه پنل های بتن اکسپوز یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که با اجرای آن در نمای ساختمان جدید بودن و به روز بودن ساختمان را نشان می دهد.

بتن اکسپوز | نمای خارجی

تایل بتنی نما | پانل بتنی پیش ساخته

پنل های پیش ساخته اکسپوز نما | تولید بتن اکسپوز

پنل های بتن اکسپوز در کارگاه به صورت پیش ساخته تولید می شوند. تولید پنل های پیش ساخته در کارخانه این امکان را به ما می دهد که کیفیت این پنل ها را در تمام مراحل تولید کنترل کنیم.  این باعث می شود که پنل های بتنی اکسپوز نما با کیفیت بالا تولید شوند. تایل های بتنی اکسپوز نما با توجه به شرایط، روش های متفاوتی برای اجرا دارند. این پنل ها را هم می توان به صورت خشک و هم تر (باملات) اجرا کرد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز | بتن نمایان

تایل های بتن اکسپوز نما ایناب | بتن اکسپوز پیش ساخته

ایناب به عنوان تولید کننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، تولید پنل های پیش ساخته اکسپوز نما را شروع کرد. پنل های پیش ساخته ایناب در ابعاد و اندازه های دلخواه و سفارشی و در رنگ بندی های دلخواه تولید و عرضه می شود. سطح پنل های بتن نمای ایناب بنا به سفارش، به صورت کاملا صیقلی و یا به صورت متخلخل (شبیه به سطح بتن معمولی) تولید و عرضه می شود. 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

ابعاد پانل های بتنی (اکسپوز) نمای ایناب 

پانل های ایناب در حال حاضر در ابعاد 30*60، 60*120، 50*50، 50*90 و 60*60 موجود می باشد. این قالب های بتن اکسپوز آماده می باشد و نیازی به قالب سازی جدید ندارند. چنانچه هر ابعاد دیگری مورد نیاز کارفرما باشد، ایناب بدون هیچ محدودیتی توانایی تولید و عرضه را دارد. البته ناگفته نماند که ابعاد پنل ها باید به گونه ای باشد که توانایی باربری و مقاومت خود را از دست ندهد. به همین دلیل بایستی، درخواست و سفارشی که ارائه می شود توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز

تفاوت پنل های بتن اکسپوز مسلح وغیرمسلح ایناب

ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید می کند. پنل های مسلح به الیاف در جهت اجرا به صورت خشک تولید می شوند تا مقاومت و دوام کافی را در برابر شرایط مختلف اعم از ضربه، فشار، باد و… را داشته باشند. اما در صورت اجرا به روش تر یا همان با ملات نیازی به استفاده از پنل های مسلح نمی باشد. زیرا ملات پشت پنل مقاومت و پایداری لازم را برای پنل ها ایجاد می کند و در نتیجه نیازی به مقاوم سازی پنل ها در فرآیند تولید نمی باشد. پنل های مسلح به دلیل مقاوم سازی های انجام شده و تفاوت هایی در فرآیند تولید قیمت بالاتری نسبت به پنل های معمولی دارند.

بتن اکسپوز | داخلی

بتن نمایان | پانل بتنی پیش ساخته

نمایندگی های بتن اکسپوز ایناب در سراسر کشور 

در حال حاضر شرکت ایناب در حال همکاری با نماینده های مختلف در سراسر کشور می باشد. نماینده های تایید شده ایناب در حال حاضر در شهر های تهران ، اصفهان ، شیراز ، کرمان ، آبادان ، اهواز ، آزادشهر ، ارومیه ، بروجرد ، بیرجند ، بندرعباس ، همدان، اراک، کرج، دماوند ، کاشان، چالوس و یزد در حال فعالیت هستند. دفاتر فروش مرکزی شرکت ایناب هم در شهر های نیشابور و مشهد قرار دارد که می توانید جهت دیدن سمپل ها و نمونه های مختلف به صورت حضوری مراجعه نمایید. 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز | داخلی

پانل بتنی نما

نمای بتن اکسپوز مغازه

مغازه ها یکی از مکان هایی هستند که نمای خوب بر زیبایی آنها تأثیر بسیار زیادی دارد و در بسیاری از موارد باعث افزایش مشتری و افزایش فروش آنها می شود. پنل های اکسپوز یکی از متریال هایی هستند که با استفاده از آنها می توان نمایی خاص و منحصر به فرد را برای مغازه ها ایجاد کرد. با توجه به اینکه اکثر مغازه ها و فروشگاه ها از نمای کامپوزیت استفاده می کنند، استفاده از این نما جذابیت و خاص بودن بیشتری خواهد داشت.  

بتن اکسپوز | تابلو مغازه

تابلوی مغازه با استفاده از بتن اکسپوز

پنل بتنی اکسپوز در نمای داخلی و خارجی ساختمان

پانل های بتنی اکسپوز در نمای داخلی و همچنین خارجی ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که یه نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند، یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این پانل ها می باشند. در صورتی که از این پانل ها در نمای خارجی ساختمان استفاه شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند. همانطور که اشاره شد، طرح های ساده ی پنل های اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب می باشد.

 

بتن اکسپوز داخلی

بتن اکسپوز داخلی و پنل های بتنی اکسپوز در نمای داخلی ساختمان طرفداران زیادی دارد. افرادی که ساختمان های مدرن دارند معمولا از این متریال برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. زیرا علاوه بر اینکه متریال جدیدی هست، زیبایی خاصی نیز داشته و ساختمان را از سایر ساختمان ها متمایز می کند. پنل های بتن اکسپوز داخلی چون در شرایط محیطی خطرناک قرار نمی گیرند، نیاز آنچنانی به مقاوم سازی در برابر ضربه و شکست ندارد.

مزایای بتن اکسپوز | مزایای بتن اکسپوز ایناب

نماي بتن اكسپوز

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی نما

⇐ دوام و مقاومت بالا

 نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین آیتم های ساختمان همواره در برابر نور خورشید و شرایط سخت جوی  قراردارد که تعمیر و ترمیم آن نه تنها هزینه های بالایی برای مالکان خواهد داشت بلکه مشکلاتی فراوانی برای مالکان و مجاوران پیش خواهد آورد.

بتن اکسپوز یا بتن نمایان یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین متریال های نمای ساختمان می باشد.

سرعت اجرای بالا  یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب هر متریال سرعت اجرای آن می باشد.

تایل های بتن اکسپوز مسلح به صورت پیش ساخته بوده و در نصب آن نیازی به ملات نمی باشد. به همین دلیل با سرعت زیادی نصب آن انجام می پذیرد.

زیبایی منحصر به فرد

یکی از دلایلی که پنل ها و نمای بتن اکسپوز را همه نمی پسندند، این است که زیبایی خاصی دارد. زیبایی خاص نمای بتن اکسپوز باعث می شود که افراد خاص و با سلیقه خاص این محصول را بپسندند.  این محصول معمولا مورد توجه و مورد تایید افرادی است که به معماری و سبک مدرن علاقه دارند.

  مقاومت در سرما و یخبندان

بیشتر مناطق کشور ما سردسیر می باشد که در اجرای نما باید به مقاوم بودن آن در برابر یخبندان توجه کرد. بتن اکسپوز یا بتن نمایان چون سطحی صیقلی دارد، تقریبا می توان گفت جذب آبی نزدیک به صفر دارد. همانطور که می دانید ترکیدگی و پوکیدن مصالح ساختمانی در زمستان به دلیل یخ زدن و افزایش حجم آب داخل حفره های آنها می باشد. به همین دلیل چون بتن اکسپوز جذب آبی ندارد، در سرما و یخبندان کاملا مقاوم می باشد. 

 

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز

 بدون محدودیت در ابعاد 

پنل ها و تایل های بتن اکسپوز در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی توسط گروه ایناب تولید و عرضه می شود. کارفرکایان می توانند ابعاد تایل های بتن اکسپوز خود را سفارش دهند و در نمای خود به کار ببرند، بدون اینکه نگرانی از این بابت وجود داشته باشد.

 بدون محدودیت در رنگ بندی

ایناب پنل های بتنی نما را در رنگ های سفارشی و خاص نیز تولید و عرضه می نماید. رنگ بتن اکسپوز ایناب به صورت عمقی بوده و به هیچ عنوان پوسته پوسته نمی شود و مانند رنگ های معمولی از بین نمی رود. رنگ پنل های بتنی نما معمولا به صورت معمولی و هم رنگ با بتن سفارش داده می شود.

گروه ایناب با بیش از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان، پس از اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان تولید و اجرای نمای بتن اکسپوز را در دستور کار خود قرارداده است.

 

 

اجزای بتن اکسپوز | مواد تشکیل دهنده بتن‌های اکسپوز

اجزای بتن اکسپوز، همان اجزا و مواد تشکیل دهنده بتن معمولی هستند. تفاوت بتن‌های اکسپوز با بتنهای موجود در مواد افزودنی و مواد پرکننده ای است که در طرح اختلاط بتن های اکسپوز وجود دارد. در طرح اختلاط بتن‌های اکسپوز، مواد افزودنی و پرکننده برای کاهش تخلخل بتن و افزایش مقاومت آن به کار برده می شوند. همیچنین  این مواد باعث ایجاد سطح صیقلی و خاص برای پنل های بتن اکسپوز می شود. در نتیجه روش ساخت این بتن با بتن معمولی فرق آن چنان خاصی ندارد و تنها موادی که به طرح اختلاط آن اضافه می شود، باعث خاص و منحصر به فرد شدن بتن نما می شود. ویژگی هایی مثل جذب آب بسیار پایین، مقاومت بسیار بالا در برابر ساییدگی، سطح صاف و صیقلی و… پنل های اکسپوز را به محصولی خاص تبدیل می کند.

بتن اکسپوز

پانل بتنی نما | طراحی نمای داخلی

موارد کاربرد بتن اکسپوز

بتن‌های اکسپوز را در صورتی که در محل ریخته شود، می توان در کنار استخرها و مکانهایی که نیاز به سطح صیقلی دارند و همچنین در تماس با آب نیز هستند به کار برد. در صورتی که از پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز استفاده شود موارد کاربرد آن تفاوت دارد.  از این پنل ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. بیشتر برای نمای ساختمان هایی به کار برده می شود که طراحی به سبک مدرن دارند. به همین دلیل این پنل ها بسیار مناسب برای افرادی است که دوستدار سبک مدرن هستند.  از پنل های پیش ساخته نیز در طراحی محوطه و سطح دیوار ها می توان استفاده کرد.  پنل های پیش ساخته در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی کاملا مقاوم و پایدار هستند.

بتن اکسپوز

طراحی نمای داخلی

قیمت بتن اکسپوز

برای مشخص کردن قیمت نمای اکسپوز نمی توان به صورت دقیق قیمت مشخصی را عنوان کرد.  زیرا عوامل زیادی در مشخص کردن قیمت این محصول دخیل هستند. با بررسی همه این عوامل و اثر دادن آنها در قیمت کلی می توان قیمت هر مترمربع آن را به صورت تقریبی مشخص کرد.  برای مطالعه ی دقیق در مورد عوامل دخیل در قیمت گذاری بتن اکسپوز، می توانید مقاله ی مربوط به قیمت بتن اکسپوز را مطالعه فرمایید. اما به صورت کلی قیمت هر مترمربع پنلهای پیش ساخته اکسپوز ایناب حدود 85 تا 200 هزارتومن می باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز

پانل بتنی نما

تعدادی طرح و عکس نمونه از پنل های اکسپوز نما

دتایل اجرای پنل های بتن اکسپوز | دیتیل اجرایی اکسپوز 

پنل های بتن اکسپوز به صورت خشک و تر اجرا می شوند. اجرای پنل ها به صورت تر که مانند اجرای سنگ می باشد و نیازی دیتیل (دتایل) اجرایی ندارد. اجرای پنل ها به صورت خشک اما به روش های مختلف انجام می شود. در اینجا می توانید دیتیل های (دتایل) این دو روش  را دانلود و مشاهده کنید.

دتایل بتن اکسپوز با اسکوپ

دتایل اجرای بتن اکسپوز پیچ از رو

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز

روش اجرای بتن اکسپوز

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز

روش اجرای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز نما | بتن اکسپوز کف

بتن اکسپوز نما | بتن اکسپوز کف

بتن اکسپوز کف 

از دیگر محصولات ایناب بتن اکسپوز کف می باشد. این محصول می تواند جایگزین مناسب بسیاری کفپوش های آجری یا سنگی کم کیفیت باشد. بسیاری از کفپوش ها هستند که نه تنها دوام و زیبایی کمی دارند بلکه قیمت های بالایی نیز دارند. بتن اکسپوز کف ایناب در ابعاد و اندازه های سفارشی تولید می شود. این پنل ها دارای کیفیت و مقاومت بسیار خوبی هستند و در کاربری های مختلف به کار می روند. 

بتن اکسپوز کف | کفپوش بتنی

بتن اکسپوز کف | کفپوش بتنی

ویژگی های بتن اکسپوز کف 

  • مقاوم در برابر فشار 
  • مقاوم در برابر ضربه 
  • سطح ضد سایش 
  • دوام بالا 
  • مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی و جوی 
  • ابعاد و اندازه دلخواه 
  • رنگ سفارشی 
  • تولید در ضخامت های دلخواه

 

بتن اکسپوز کف

کفپوش بتنی اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز کف

پنل های بتن اکسپوز کف به صورت سفارشی تولید می شوند، به همین خاطر نمیتوان به صورت دقیق قیمت آن را قبل از سفارش تعیین کرد. در این راستا باید ابتدا سفارش مشتریان توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس قیمت نهایی به مشتریان عزیز اعلام شود. البته نا گفته نماند که ایناب تعدادی پنل به صورت آماده دارد که قیمت آنها مشخص می باشد. به عنوان مثال قیمت پنل های بتن اکسپور کف با ابعاد 60*30 با ضخامت 3 سانتی متر با سطح معمولی حدود متری 85 هزار تومن می باشد.

اجرای بتن اکسپوز کف

اجرای بتن کف

بتن اکسپوز پله و زیرپله

یکی دیگر از جدیدترین تولیدات ایناب سنگ پله اکسپوز می باشد. سنگ پله های اکسپوز علاوه بر زیبایی بیشتر دارای مقاومت و دوام بیشتری نسبت به سنگ های طبیعی هستند. این سنگ پله ها در ابعاد و اندازه های دلخواه و همچنین در رنگ های سفارشی تولید و عرضه می شوند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه ندارند. همچنین می توان بر روی این سنگ پله های اکسپوز طرح هایی نیز اضافه کرد که باعث زیبایی بیشتر آنها می شود.

قیمت بتن اکسپوز برای پله

پنل های بتنی پله با توجه به ابعاد درخواستی قیمت های متفاوتی دارند. به عنوان مثال کف پله با ابعاد 120*35 حدود متری 170 هزارتومن است. زیرپله با ابعاد 120*15 حدود متری 115 هزارتومن می باشد. برای پله ها و کف پله های با ابعاد سفارشی نیز باید سفارش ثبت و بررسی شود.

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.  با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع … ادامه مطلب

جی اف ار سی gfrc

جی اف ار سی gfrc

نمای جی اف ار سی gfrc

gfrc – grc

پیشنهاد میشه مقالات زیر را مطالعه کنید:

انواع  نمای ساختمان

 

قیمت انواع نمای ساختمان

 

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید…

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.