بتن اکسپوز چیست | مزایای بتن اکسپوز | پانل بتنی نما | بتن نما | کاربرد – روش های اجرا

نمای بتن اکسپوز

 ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


مواردی که در این مقاله مطالعه می کنید:

بتن اکسپوز چیست؟

یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان بتن می باشد که با پیشرفت علم مواد و شیمی کاربردهای جدیدی از بتن به وجودآمده است. بتن اکسپوز به معنی بتن نما یا بتن نمایان نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. این بتن دارای سطحی صیقلی و صاف است، به گونه ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل کیفیت سطح نهایی بتن اکسپوز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از اصلی ترین کاربردهای بتن نمایان یا بتن نما در نمای ساختمان می باشد. استفاده از این متریال در نمای ساختمان ، نمایی مدرن و زیبا را ایجاد می کند که زیبایی خاص خودش را دارد.

بتن اکسپوز رانوعی جدید از نماهای ساختمان می دانند که مورد استقبال زیاد سازندگان و مهندسان بسیاری واقع شده است و کسانی که به دنبال نمایی خاص، متفاوت و مدرن هستند قطعا بتن اکسپوز را به عنوان یکی از اولین گزینه های انتخاب خود دارند.

طراحی نما و سردر با جی اف ار سی و بتن اکسپوز
طراحی نما و سردر ساختمان یک طبقه

اکثر طراحان نمای ساختمان و ساختمان سازان در تلاش هستند به روز بودن ساختمان را با استفاده از جدیدترین متریال های نمای ساختمان به ببینده نشان دهند. در نتیجه پنل های بتن اکسپوز یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که با اجرای آن در نمای ساختمان جدید بودن و به روز بودن ساختمان را نشان می دهد.

بتن اکسپوز بسیار جذاب است زیرا می تواند در طرح های گوناگون طراحی شود و همچنین خاصیت این راداردکه بتواند برای نظرها و سلیقه هایی که متفاوت است جذاب باشد ، در نتیجه مشتری می تواند بتن اکسپوزی را خریداری یا سفارش دهد که با سلیقه خودش هماهنگی داشته باشد وهمچنین باآن ساختمان مطابقت داشته باشد.

بتن اکسپوز به دلیل رنگ وسطحی که دارد مشتریان خاص خود ردا دارد وسلیقه خاص پسندان می باشد. این متریال بسیار شیک ومدرن می باشد  و چون رنگ سردی دارداحساس سادگی و مینیمال را به بینندگان وافرادی  که با آن درارتباط هستند انتقال می دهد.

طراحی دیوار محوطه با بتن اکسپوز
طراحی دیوار محوطه با بتن اکسپوز

افرادی که می خواهند بتن اکسپوز را استفاده کنند حتما نباید از رنگ بتن استفاده کنند .یکی از مواردی که نام برده می شود  این می باشد که تایل های بتن اکسپوز را در کنار عناصر و متریال هایی که  رنگ هایی گرم  دارند  و یا جنس آن ها نوعی است که محیط گرم را بوجود می آورد استفاده کرد،  مثلا میکس بتن اکسپوز با آجر دکوراتیو در نمای داخلی یک ساختمان می تواند محیطی  زیبا وخاص که جذاب باشد را بوجود آورد. 

یکی دیگر از روش های  که رنگ  بتن اکسپوز که خنثی است را از بین می برداین می باشد  که از تایل هایی استفاده کنیم که از قبل در کارخانه به رنگی که ما انتخاب کرده ایم تولید شود و همچنین با توجه به قابلیت بتن اکسپوز می توانیم بعد از نصب در محل آن ها را در جایی که میخواهیم نصب کنیم با رنگی که انتخاب کرده ایم، رنگ آمیزی کنیم. و اطمینان داشته باشیم که این محصول می تواند رنگ را ثابت و دائم نگه دارد. 

اما با این وجود بسیاری از مشتریان که می خواهند طرحی مدرن را برای نمای ساختمان خود داشته باشند خواستار آن هستند که از رنگ اصلی تایل های بتن اکسپوز استفاده کنند. در نظر داشته باشید که رنگ اصلی بتن یکسان نیست و می تواند طیف گوناگون داشته باشد که همین امر باعث می شود که شما بتوانید به راحتی نوع بتن اکسپوز را انتخاب کنید.

تاریخچه بتن اکسپوز

تاریخچه استفاده از بتن برای اولین بار به حدود سال 1945 در آمریکا بر می گردد. برای اولین بار در این سال ها بود که بتن اکسپوز در نمای ساختمان به کار رفت. در دهه 50 میلادی نیز استفاده از این نوع بتن ها در کشور بلژیک رواج پیدا کرد. کم کم به گذشت زمان این بتن بیشتر کاربرد معماری پیدا کرد و هم در خارج و هم در داخل ساختمان مورد استفاده قرار گرفت.

در حدود سال های 1965 تا 1970 اولین کاتالوگ فنی در رابطه با پنل های اکسپوز و بتن های تزئینی برای مصرف در دکوراسیون ساختمان به چاپ رسید. در دهه 70 پیشنهادات زیادی در مورد فرمول ها و ترکیبات بتن اکسپوز ارائه شد. نتیجه مقاومت بالا و ماندگاری بالای پنل ها بتنی نما، باعث شد که معماران در سال های 1970 تا 1975 بخش های زیادی از ساختمان را با این پنل ها طراحی و اجرا کنند. مصرف و کاربرد بالای این پنل ها باعث شد که در سال 1975 حدود 31 تولیدکننده قطعات پیش ساخته بتنی در این زمینه فعالیت کنند.

کاربردهای متنوع و گوناگون بتن اکسپوز

مواد طبیعی به کار رفته در بتن اکسپوز باعث می شود که بتوان آن را به صورت های مختلف در مکان های گوناگون مورد استفاده قرار داد. از مهم ترین استفاده های این نوع بتن هاکاربرد  آن ها در نمای ساختمان ها است. به دلیل صاف و صیقلی بودن این بتن ها دیگر نیازی نیست بر روی نماهای ساختمان و بنای مورد نظر تغییراتی ایجاد کرد. از دیگر کاربردهای این بتن می توان به دیوار باغ ها و ویلاها اشاره کرد.

بتن اکسپوز بسیار مقاوم است و به آسانی می توان ازآن در این مکان ها استفاده بهینه ای داشت. ایجاد صندلی و نشیمنگاه در طرح های گوناگون  ازدیگر استفاده این بتن ها می باشد. دیوارهای حامل از دیگر مواردی است که به دلیل مقاومت بالای این بتن می توان در آن ها استفاده کرد. این بتن ها می توانند در طراحی داخلی منازل نیز مورد استفاده قرار گیرند که بسته به نظر طراح دارد ودر ابعاد وطرح های گوناگون وابسته به سلیقه مشتری و طراحان مورد استفاده قرار بگیرد.

پنل های پیش ساخته اکسپوز نما | تولید بتن اکسپوز

پنل های بتن اکسپوز در کارگاه به صورت پیش ساخته تولید می شوند. تولید پنل های پیش ساخته در کارخانه این امکان را به ما می دهد که کیفیت این پنل ها را در تمام مراحل تولید کنترل کنیم.  این باعث می شود که پنل های بتنی اکسپوز نما با کیفیت بالا تولید شوند. تایل های بتن اکسپوز نما با توجه به شرایط، روش های متفاوتی برای اجرا دارند. این پنل ها را هم می توان به صورت خشک و هم تر (باملات) اجرا کرد.

 دیوار پوش بتن اکسپوز
پنل اکسپوز | بتن نمایان

مزایای بتن اکسپوز

دوام و مقاومت بالا

 نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین آیتم های ساختمان همواره در برابر نور خورشید و شرایط سخت جوی  قراردارد که تعمیر و ترمیم آن نه تنها هزینه های بالایی برای مالکان خواهد داشت بلکه مشکلاتی فراوانی برای مالکان و مجاوران پیش خواهد آورد. بتن نمایان یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین متریال های نمای ساختمان می باشد.

سرعت اجرای بالا

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب هر متریال سرعت اجرای آن می باشد. تایل های بتن اکسپوز مسلح به صورت پیش ساخته بوده و در نصب آن نیازی به ملات نمی باشد. به همین دلیل با سرعت زیادی نصب آن انجام می پذیرد.

زیبایی منحصر به فرد

یکی از دلایلی که پنل ها و نمای بتن اکسپوز را همه نمی پسندند، این است که زیبایی خاصی دارد. زیبایی خاص نمای بتن اکسپوز باعث می شود که افراد خاص و با سلیقه خاص این محصول را بپسندند.  این محصول معمولا مورد توجه و مورد تایید افرادی است که به معماری و سبک مدرن علاقه دارند.

مقاومت در سرما و یخبندان

بیشتر مناطق کشور ما سردسیر می باشد که در اجرای نما باید به مقاوم بودن آن در برابر یخبندان توجه کرد. بتن اکسپوز یا بتن نمایان چون سطحی صیقلی دارد، تقریبا می توان گفت جذب آبی نزدیک به صفر دارد. همانطور که می دانید ترکیدگی و پوکیدن مصالح ساختمانی در زمستان به دلیل یخ زدن و افزایش حجم آب داخل حفره های آنها می باشد. به همین دلیل چون بتن اکسپوز جذب آبی ندارد، در سرما و یخبندان کاملا مقاوم می باشد. 

 

بتن اکسپوز چیست
تایل بتنی نما

بدون محدودیت در ابعاد

پنل ها و تایل های بتن اکسپوز در ابعاد و اندازه های دلخواه و به صورت سفارشی توسط گروه ایناب تولید و عرضه می شود. کارفرکایان می توانند ابعاد تایل های بتن اکسپوز خود را سفارش دهند و در نمای خود به کار ببرند، بدون اینکه نگرانی از این بابت وجود داشته باشد.

بدون محدودیت در رنگ بندی

ایناب پنل های بتنی نما را در رنگ های سفارشی و خاص نیز تولید و عرضه می نماید. رنگ بتن اکسپوز ایناب به صورت عمقی بوده و به هیچ عنوان پوسته پوسته نمی شود و مانند رنگ های معمولی از بین نمی رود. رنگ پنل های بتنی نما معمولا به صورت معمولی و هم رنگ با بتن سفارش داده می شود.

دیوار پوش بتن اکسپوز ایناب | دیوار پوش پیش ساخته

ایناب به عنوان تولید کننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، تولید دیوارپوش های پیش ساخته اکسپوز نما را شروع کرد. دیوار پوش های پیش ساخته ایناب در ابعاد و اندازه های دلخواه و سفارشی و در رنگ بندی های دلخواه تولید و عرضه می شود. سطح پنل های بتن نمای ایناب بنا به سفارش، به صورت کاملا صیقلی و یا به صورت متخلخل (شبیه به سطح بتن معمولی) تولید و عرضه می شود. 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

ابعاد پانل های بتنی ایناب 

پانل های ایناب در حال حاضر در ابعاد 30*60، 60*120، 50*50، 50*90 و 60*60 موجود می باشد. این قالب های بتن اکسپوز آماده می باشد و نیازی به قالب سازی جدید ندارند. چنانچه هر ابعاد دیگری مورد نیاز کارفرما باشد، ایناب بدون هیچ محدودیتی توانایی تولید و عرضه را دارد. البته ناگفته نماند که ابعاد پنل ها باید به گونه ای باشد که توانایی باربری و مقاومت خود را از دست ندهد. به همین دلیل بایستی، درخواست و سفارشی که ارائه می شود توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 60 *60| دتایل پنل بتنی کف
دیتیل پنل بتنی کف با ابعاد 60 * 60
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*90| دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پنل بتنی نما ابعاد 50*90
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*100 | دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پنل بتن نما ابعاد 50*100
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 60 *120 | دتایل پنل بتنی نما
دیتیل | دتایل پنل بتن نما ابعاد 120 * 60
پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 60 *120 | دتایل پنل بتنی کف
دیتیل | دتایل پنل بتن کف ابعاد 120 * 60
پنل بتن اکسپوز کف با ابعاد 30 * 60
پنل بتنی کف با ابعاد 30 * 60
پنل بتن اکسپوز نما با ابعاد 50*50 | دتایل پنل بتنی نما
پنل بتن نما با ابعاد 50*50 | دتایل پنل بتنی نما
پنل بتن اکسپوز نما 50 * 50 | پنل بتنی کف 50 * 50
پنل بتنی نما 50 * 50 | پنل بتنی کف 50 * 50

تفاوت پنل های بتن اکسپوز مسلح و غیرمسلح ایناب

ایناب پنل های بتن اکسپوز را به دو صورت مسلح و غیر مسلح تولید می کند. پنل های مسلح به الیاف در جهت اجرا به صورت خشک تولید می شوند تا مقاومت و دوام کافی را در برابر شرایط مختلف اعم از ضربه، فشار، باد و… را داشته باشند. اما در صورت اجرا به روش تر یا همان با ملات نیازی به استفاده از پنل های مسلح نمی باشد. زیرا ملات پشت پنل مقاومت و پایداری لازم را برای پنل ها ایجاد می کند و در نتیجه نیازی به مقاوم سازی پنل ها در فرآیند تولید نمی باشد. پنل های مسلح به دلیل مقاوم سازی های انجام شده و تفاوت هایی در فرآیند تولید قیمت بالاتری نسبت به پنل های معمولی دارند.

اجرای بتن نما | روش و نحوه اجرای بتن نما
اجرای بتن نما | روش و نحوه اجرای بتن نما

نمایندگی های بتن اکسپوز ایناب در سراسر کشور 

در حال حاضر شرکت ایناب در حال همکاری با نماینده های مختلف در سراسر کشور می باشد. نماینده های تایید شده ایناب در حال حاضر در شهر های تهران ، اصفهان ، شیراز ، کرمان ، آبادان ، اهواز ، آزادشهر ، ارومیه ، بروجرد ، بیرجند ، بندرعباس ، همدان، اراک، کرج، دماوند ، کاشان، چالوس و یزد در حال فعالیت هستند. دفاتر فروش مرکزی شرکت ایناب هم در شهر های نیشابور و مشهد قرار دارد که می توانید جهت دیدن سمپل ها و نمونه های مختلف به صورت حضوری مراجعه نمایید. 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز | دیوار پوش بتن اکسپوز
پانل بتنی نما

آزمایشات کارگاهی پنل های بتن اکسپوز ایناب

نمای مغازه و فروشگاه با بتن نما 

مغازه ها یکی از مکان هایی هستند که نمای خوب بر زیبایی آنها تأثیر بسیار زیادی دارد و در بسیاری از موارد باعث افزایش مشتری و افزایش فروش آنها می شود. پنل های اکسپوز یکی از متریال هایی هستند که با استفاده از آنها می توان نمایی خاص و منحصر به فرد را برای مغازه ها ایجاد کرد. با توجه به اینکه اکثر مغازه ها و فروشگاه ها از نمای کامپوزیت استفاده می کنند، استفاده از این نما جذابیت و خاص بودن بیشتری خواهد داشت.  

بتن اکسپوز | تابلو مغازه
تابلوی مغازه

پنل دیوار پوش بتنی در نمای داخلی و خارجی ساختمان

پانل های بتنی اکسپوز در نمای داخلی و همچنین خارجی ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که یه نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند،  یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این پانل ها می باشند. در صورتی که از این پانل ها در نمای خارجی ساختمان استفاه شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند.  همانطور که اشاره شد، طرح های ساده ی پنل های اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب می باشد.

 

بتن اکسپوز داخلی

بتن اکسپوز داخلی در نمای ساختمان طرفداران زیادی دارد. افرادی که ساختمان های مدرن دارند معمولا از این متریال برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. زیرا علاوه بر اینکه متریال جدیدی هست، زیبایی خاصی نیز داشته و ساختمان را از سایر ساختمان ها متمایز می کند. پنل های بتن اکسپوز داخلی چون در شرایط محیطی خطرناک قرار نمی گیرند، نیاز آنچنانی به مقاوم سازی در برابر ضربه و شکست ندارد.

اقدامات لازم برای اجرای بتن اکسپوز در نما

برای استفاده از بتن اکسپوز در نمای درونی یا بیرونی ساختمان باید نکاتی انجام شود

 • استفاده از طرح های مختلف و مناسب
 • استفاده از روغن قالب و انتخاب تراکم مناسب
 • قالبهایی که استفاده می شوندباید سالم و نو باشند و استفاده آسیب ندیده باشند، چرا که قالب اسیب دیده باعث به صدمه دیدن سطح کار میشود.
 • از مهار مناسب برای بستن و کنترل قالب ها استفاده شود.
 • دقت در نصب درست و مناسب. محکم کردن و بستن صحیح قالب ها نیزاهمیت داردتا در زمان بتن ریزی جا به جا نشوند و نتیجه نهایی یک دست و زیبایی داشته باشند.
 • درز بندی درست و کامل قالب ها

جهت دیدن طرح های بیشتر اکسپوز در طراحی داخلی کلیک کنیدگروه ایناب با بیش از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان، پس از اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان تولید و اجرای نمای بتن اکسپوز را در دستور کار خود قرارداده است.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

 

معایب بتن اکسپوز 

بتن اکسپوز با توجه به این همه مزایایی که دارد منطقی است که معایب خاصی نداشته باشد. شاید بتوان یکدست و ساده بودن این نوع بتن را جزئی از معایب دانست.  در صورتی که این چنین نیست و این سادگی می تواند جذابیت خود را داشته باشد. یا مثلا روح سرد بتن شاید بتواند یکی از معایب بتن اکسپوز در طراحی داخلی به شمار رود که این موضوع را هم می توان با طراحی جذاب دکوراسیون داخلی از بین برد.

نکات قابل توجه در آماده سازی بتن اکسپوز

 • قالب ها باید استاندارد درزبندی شوند.
 • قالب ها با استفاده از بولت و رامکا مهار شوند.
 • از فوق روان کننده یا افزودنی های متراکم کننده استفاده شود.
 • در قالب گیری بتن از قالب های سالم و نو استفاده شود.
 • بیشترین دقت در تراز بودن قالب ها استفاده شود.
 • مناسب ترین روغن قالب استفاده شود.
 • برای خروج حباب های هوا از بتن خصوصاً در کنار قالب ها عملیات ویبره انجام شود.

اجزای بتن اکسپوز | مواد تشکیل دهنده

اجزای بتن اکسپوز، همان اجزا و مواد تشکیل دهنده بتن معمولی هستند. تفاوت بتن‌های اکسپوز با بتنهای موجود در مواد افزودنی و مواد پرکننده ای است که در طرح اختلاط بتن اکسپوز وجود دارد. در طرح اختلاط بتن‌های اکسپوز، مواد افزودنی و پرکننده برای کاهش تخلخل بتن و افزایش مقاومت آن به کار برده می شوند. همیچنین  این مواد باعث ایجاد سطح صیقلی و خاص برای پنل های بتن اکسپوز می شود. در نتیجه روش ساخت این بتن با بتن معمولی فرق آن چنان خاصی ندارد و تنها موادی که به طرح اختلاط آن اضافه می شود، باعث خاص و منحصر به فرد شدن بتن نما می شود. ویژگی هایی مثل جذب آب بسیار پایین، مقاومت بسیار بالا در برابر ساییدگی، سطح صاف و صیقلی و… پنل های اکسپوز را به محصولی خاص تبدیل می کند.

بتن اکسپوز
پانل بتنی نما | طراحی نمای داخلی

موارد کاربرد بتن اکسپوز | موارد کاربرد دیوارپوش های بتن اکسپوز

این بتن را در صورتی که در محل ریخته شود، می توان در کنار استخرها و مکان هایی که نیاز به سطح صیقلی دارند و همچنین در تماس با آب نیز هستند به کار برد. در صورتی که از پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز استفاده شود موارد کاربرد آن تفاوت دارد.  از این پنل ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. بیشتر برای نمای ساختمان هایی به کار برده می شود که طراحی به سبک مدرن دارند. به همین دلیل این پنل ها بسیار مناسب برای افرادی است که دوستدار سبک مدرن هستند.  از پنل های پیش ساخته نیز در طراحی محوطه و سطح دیوار ها می توان استفاده کرد.  پنل های پیش ساخته در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی کاملا مقاوم و پایدار هستند.

بتن اکسپوز
طراحی نمای داخلی

نحوه ساخت بتن اکسپوز | روش ساخت

هر بتن همانطور که می دانید طرح خاص خود را در اختلاط مواد مختلف دارد. در تولید بتن اکسپوز از مواد اضافه و مواد شیمیایی خاصی استفاده می شود که باعث می شود این بتن طرح اختلاطی (یا بهتر است بگوییم فرمول ) خاص و منحصر به فرد داشته باشد. در نتیجه برای ساخت بتن اکسپوز حتما باید به فرمول ساخت این بتن خاص دست پیدا کنید.

البته شرکت های تولید کننده این بتن به راحتی دانش تولید خود را (فرمول بتن اکسپوز) در اختیار بقیه نمی گذارند.

قیمت بتن اکسپوز

برای مشخص کردن قیمت نمای اکسپوز نمی توان به صورت دقیق قیمت مشخصی را عنوان کرد.  زیرا عوامل زیادی در مشخص کردن قیمت این محصول دخیل هستند. با بررسی همه این عوامل و اثر دادن آنها در قیمت کلی می توان قیمت هر مترمربع آن را به صورت تقریبی مشخص کرد.  برای مطالعه ی دقیق در مورد عوامل دخیل در قیمت گذاری بتن اکسپوز، می توانید مقاله ی مربوط به قیمت بتن اکسپوز را مطالعه فرمایید. اما به صورت کلی قیمت هر مترمربع پنل های پیش ساخته اکسپوز ایناب حدود 145 تا 330 هزارتومن می باشد.


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.

 

بتن اکسپوز
پانل بتنی نما

تعدادی طرح و عکس نمونه از دیوار پوش های اکسپوز

اجرای بتن اکسپوز | نحوه نصب پنل به روش خشک

پنل های بتن اکسپوز را می توان هم به صوت خشک و هم با ملات اجرا کرد. روش تر که دقیقا مثل سنگ طبیعی انجام می شود و تفاوتی ندارد. اما اجرا به روش خشک راه های مختلفی دارد. هم می توان پنل ها را از رو پیچ کرد که پنل باید از محل های مشخص سوراخ شود و هم می توان با استفاده از اسکوپ گذاری در پنل آنها را از بغل پیچ کرد که در این صورت یک درز بین پنل ها به وجود خواهد آمد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه نمایید.


پیشنهاد می شود مطالعه کنید: 

همه چیز در مورد روش های اجرای بتن اکسپوز


دتایل اجرای پنل های بتن اکسپوز | دیتیل اجرایی دیوارپوش اکسپوز 

روش اجرای با ملات که نیازی به دیتیل ندارد اما برای روش های اجرای خشک می توانید دتایل ها را از طریق لینک های زیر دانلود کنید.

جهت دانلود دتایل بتن اکسپوز با اسکوپ کلیک کنید

جهت دانلود دتایل اجرای بتن اکسپوز پیچ از رو کلیک کنید

دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز
اجرای دیوارپوش های بتنی نما
دیتیل اجرای بتن اکسپوز | دتایل اجرای بتن اکسپوز
اجرای نمای اکسپوز پیچ از بغل
بتن اکسپوز نما | بتن اکسپوز کف
پنل های بتنی نما و کف

بتن اکسپوز کف 

از دیگر محصولات ایناب بتن اکسپوز کف می باشد. این محصول می تواند جایگزین مناسب بسیاری کفپوش های آجری یا سنگی کم کیفیت باشد. بسیاری از کفپوش ها هستند که نه تنها دوام و زیبایی کمی دارند بلکه قیمت های بالایی نیز دارند. بتن اکسپوز کف ایناب در ابعاد و اندازه های سفارشی تولید می شود. این پنل ها دارای کیفیت و مقاومت بسیار خوبی هستند و در کاربری های مختلف به کار می روند. 

بتن اکسپوز کف | کفپوش بتنی
کفپوش بتنی

ویژگی های بتن های کف 

 • مقاوم در برابر فشار 
 • مقاوم در برابر ضربه 
 • سطح ضد سایش 
 • دوام بالا 
 • مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی و جوی 
 • ابعاد و اندازه دلخواه 
 • رنگ سفارشی 
 • تولید در ضخامت های دلخواه

 

بتن اکسپوز کف
کفپوش بتنی اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز کف

پنل های بتن اکسپوز کف به صورت سفارشی تولید می شوند، به همین خاطر نمیتوان به صورت دقیق قیمت آن را قبل از سفارش تعیین کرد. در این راستا باید ابتدا سفارش مشتریان توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس قیمت نهایی به مشتریان عزیز اعلام شود. البته نا گفته نماند که ایناب تعدادی پنل به صورت آماده دارد که قیمت آنها مشخص می باشد.

به عنوان مثال قیمت پنل های بتن اکسپوز کف با ابعاد 60*30 با ضخامت 3 سانتی متر با سطح معمولی حدود متری 145 هزار تومان می باشد.

راهنمای خرید بتن اکسپوز

1 – سایزتایل بتن اکسپوز :

 ابعاد تایل های بتن اکسپوز در دو گروه مربع و مستطیل وجود دارند، با توجه به زیبایی طرح مورد نظر، سایز دیوار یا کف و نیز تناسبات فضا می توان ابعاد تایل مورد نظر خود را انتخاب کرد، و همچنین با توجه به بیرون زدگی تایل ها از نمای اصلی و شکست های موجود در نما می توان از قطعات سفارشی ال شکل و یو شکل نیز استفاده کرد تا در این صورت درزهای کمتری در نما بوجود آید.

2 –  کیفیت تایل بتن اکسپوز :

کیفیت زیاد پنل ها در هنگام خرید باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد به دلیل این که کیفیت تایل ها در دوام و ماندگاری، تابیدگی و ناترازی، زیبایی به لحاظ بصری و همچنین سهولت نصب بسیار مورد توجه قرار میگیرد وتاثیر زیادی درفروش محصول دارد.

3 – روش نصب تایل:

قبل از خریدتایل های آن باید روش نصب مورد نظر را تعیین کرد و با توجه به آن تایل ها را خریداری نمود. انتخاب روش نصب پنل ها به دلایل گوناگونی بستگی دارد، بعضی  از این عوامل به این  دلایل می باشند : جنس دیوار، محدودیت های فضای نصب، ابعاد دیوار و …

4 –  قیمت تایل بتن اکسپوز :

یکی از مهمترین علت های  تاثیر گذار در مرحله خرید پنل بتن اکسپوز قیمت آن می باشد، با رعایت اصول اجرایی و حرفه ای در تولید، عواملی  مانند روش‌های مختلف تولید پنل آن، نوع قالب جهت قالب گیری بتن و نیز کیورینگ مناسب، تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده محصول نهایی دارند.

اجرای بتن اکسپوز کف
اجرای بتن کف

پله و زیرپله بتنی

یکی دیگر از جدیدترین تولیدات ایناب سنگ پله اکسپوز می باشد. سنگ پله های اکسپوز علاوه بر زیبایی بیشتر دارای مقاومت و دوام بیشتری نسبت به سنگ های طبیعی هستند. این سنگ پله ها در ابعاد و اندازه های دلخواه و همچنین در رنگ های سفارشی تولید و عرضه می شوند و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه ندارند. همچنین می توان بر روی این سنگ پله های اکسپوز طرح هایی نیز اضافه کرد که باعث زیبایی بیشتر آنها می شود.

قیمت پله و زیرپله بتنی

پنل های بتنی پله با توجه به ابعاد درخواستی قیمت های متفاوتی دارند. به عنوان مثال کف پله با ابعاد 120*35 حدود متری 310 هزارتومان است. زیرپله با ابعاد 120*15 حدود متری 220 هزارتومان می باشد. برای پله ها و کف پله های با ابعاد سفارشی نیز باید سفارش ثبت و بررسی شود.

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.  با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع … ادامه مطلب

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc
نمای جی اف ار سی gfrc
gfrc – grc


پیشنهاد میشه مقالات زیر را مطالعه کنید:

انواع نمای ساختمان

قیمت انواع نمای ساختمان


جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

21 دیدگاه برای “بتن اکسپوز چیست | مزایای بتن اکسپوز | پانل بتنی نما | بتن نما | کاربرد – روش های اجرا

 1. محمد اسلام دوست گفته:

  هر سوالی در مورد بتن اکسپوز دارید، اینجا در بخش کامنت بپرسید :)

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر
   پنل های بتن اکسپوز معمولا در طیف رنگی تیره تا روشن در رنگ بتن تولید می شوند.
   البته بعد از تولید و نصب می توانید پنل ها را رنگ پوششی بزنید، پنل های بتن اکسپوز رنگ پذیر هستند.

 2. الهام خدابخشی گفته:

  پروژه ما تویشهرستان هست. شما میتونید اجرا کنید؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام. بله اجرا می کنیم، ما در سراسر کشور فعالیت داریم.

 3. الهام خدابخشی گفته:

  ضخامت شون چقدره؟ استحکام کافی برای منطقه سرد دارند؟ ما سنندج هستیم

  • محمد اسلام دوست گفته:

   با توجه به ابعاد پنلی که انتخاب می کنید ضخامت ها متفاوت هست، هر چی پنل بزرگتر باشه ضخامت به تناسب بیشتر میشه .
   در مورد منطق سردسیر هم چون پنل ها جذب آب بسیار کمی دارند، در نتیجه در یخبندان آبی داخل پنل نیست که در صورت یخ زدن و افزایش حجم پیدا کردن بخاد پنل رو خرد کنه!
   در واقع بتن اکسپوز یکی از متریال های مناسب برای مناطق سردسیر هست

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقتتون بخیر جناب صدری
   بله یکی از کاربردهای اصلی پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز در معماری و نمای داخلی هست. این روزا معماران زیادی در طرح های داخلی خودشون از بتن اکسپوز برای طراحی دیوارهای داخلی استفاده می کنند.

 4. علیرضا سرچاهی گفته:

  ایا ابعاد سفارشی هم تولید میکنید؟ ابعاد بزرگتر میخوام

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   بله جناب سرچاهی بتن اکسپوز کاملا سفارشی تولید میشه، یعنی شما هر پنلی با هر ابعادی نیاز داشته باشید قابل تولید خواهد بود.

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر سرکارخانم فتحی
   در ترکیب همه پنل های بتن اکسپوز تولیدی مجموعه ایناب از الیاف pp استفاده شده است. تفاوت پنل های مسلح و غیر مسلح در استفاده از شبکه مش فلزی در پنل هاست.
   کارفرمایانی که قصد دارند نمای ساختمان خود را با ملات اجرا کنند توصیه می شود از پنل های غیر مسلح و کارفرمایانی که قصد دارند نمای ساختمان خود را به صورت خشک اجرا نمایند توصیه می شود از پنل های مسلح استفاده نمایند.
   قیمت پنل های مسلح و همچنین قیمت نهایی اجرای نما با ملات مناسب تر از نمای خشک است.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در تماس باشید: 09913377500

 5. مهرناز نیازی گفته:

  برای نصب پنل بتن اکسپوز باید نصاب مخصوص داشته باشیم ؟ نیاز به تخصص بالا داره؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   اگر بخواین نماتون با ملات اجرا کنید باید با سنگ کارهای نما و یا شرکت های مجری نمای ملاتی صحبت کنید.
   اما اگر قصد اجرای نمای خشک دارید، بله نیاز هست که فرد یا شرکتی که اجرای نمای شما را بر عهده دارد، متخصص و کاربلد باشد.
   جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید: 09913377500 – 05142222550

 6. علی صابری گفته:

  تایل بتن اکسپوز یک رو نما هستند یا از دو طرف نما دارند؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام جناب صابری
   از اونجایی که پنل ها روی نما و یا دیوار نصب می شوند از یک رو نما دارند و نیازی که هر دو طرف پنل نما داشته باشد.

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام وقت بخیر
   هرچقدر بتن در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است پنل های بتن اکسپوز نیز به همان اندازه مقاوم هستند:)

 7. محمد صادقی گفته:

  رنگ بتن اکسپوز بعد مدتی که مقابل نور خورشید هست تغییر نمیکنه؟

  • محمد اسلام دوست گفته:

   سلام
   خیر هیچگونه تغییر رنگی در بتن اکسپوز نداریم!!!
   در صورتی رنگ امکان دارد تغییر کند که پنل ها را بعد از نصب به صورت دستی رنگ آمیزی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه با کارشناس فروش
مکالمه در واتساپ
سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!