لوگوی بارگذاری
بتن اکسپوز | نمای بتن اکسپوز | مزایای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز | نمای بتن اکسپوز | مزایای بتن اکسپوز

یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان بتن می باشد که با پیشرفت علم مواد و شیمی کاربردهای جدیدی از بتن به وجودآمده است. بتن اکسپوز به معنی بتن نما  نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. این بتن دارای سطحی صیقلی و صاف است، به گونه ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل کیفیت سطح نهایی این متریال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از اصلی ترین کاربردهای بتن اکسپوز در نمای ساختمان می باشد. استفاده از این متریال در نمای ساختمان ، نمایی مدرن و زیبا را ایجاد می کند که زیبایی خاص خودش را دارد.

 

"نمای

 

اکثر طراحان نمای ساختمان و ساختمان سازان در تلاش هستند به روز بودن ساختمان را با استفاده از جدیدترین متریال های نمای ساختمان به ببینده نشان دهند. در نتیجه بتن اکسپوز یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که با اجرای آن در نمای ساختمان جدید بودن و به روز بودن ساختمان را نشان می دهد.

مزایای بتن اکسپوز

نماي بتن اكسپوز

نماي بتن اكسپوز

دوام و مقاومت بالا

 نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین آیتم های ساختمان همواره در برابر نور خورشید و شرایط سخت جوی  قراردارد که تعمیر و ترمیم آن نه تنها هزینه های بالایی برای مالکان خواهد داشت بلکه مشکلاتی فراوانی برای مالکان و مجاوران پیش خواهد آورد.

بتن اکسپوز یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین متریال های نمای ساختمان می باشد.

سرعت اجرای بالا  یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب هر متریال سرعت اجرای آن می باشد.

قطعات بتن اکسپوز به صورت پیش ساخته بوده و در نصب آن نیازی به ملات نمی باشد. به همین دلیل با سرعت زیادی نصب آن انجام می پذیرد.

زیبایی منحصر به فرد

یکی از دلایلی که بتن اکسپوز و نمای آن را همه نمی پسندند، این است که زیبایی خاصی دارد.  زیبایی خاص بتن اکسپوز باعث می شود که افراد خاص و با سلیقه خاص این محصول را بپسندند.  این محصول معمولا مورد توجه و مورد تایید افرادی است که به معماری و سبک مدرن علاقه دارند.

مقاومت در سرما و یخبندان
 

بیشتر مناطق کشور ما سردسیر می باشد که در اجرای نمای باید به مقاوم بودن آن در برابر یخبندان توجه کرد.

 

"نمای

 

گروه ایناب با بیش از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان، پس از اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان تولید و اجرای نمای بتن اکسپوز را در دستور کار خود قرارداده است.

 

پنل های اکسپوز

پنلهای بتن اکسپوز در کارگاه به صورت پیش ساخته ساخته می شوند. تولید پنلهای بتن اکسپوز در کارخانه این امکان را به ما می دهد که کیفیت این پنلها را در تمام مراحل تولید کنترل کنیم.  این باعث می شود که پنلهای بتن اکسپوز با کیفیت بالا تولید شوند. پنلهای بتن اکسپوز با توجه به شرایط، روشهای متفاوتی برای اجرا دارند. این پنلها را هم می توان به صورت خشک و هم تر (باملات) اجرا کرد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

پنل بتنی اکسپوز در نمای داخل و خارج ساختمان

پانلهای بتن اکسپوز در نمای داخل و همچنین خارج ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که یه نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند، یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این پانلها می باشند. در صورتی که از این پانلها در نمای خارجی ساختمان استفاه شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند. همانطور که اشاره شد، طرح های ساده ی پنلهای اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب می باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

پنل های بتن اکسپوز

پنلهای تریدی

اجزای بتن اکسپوز

اجزای بتن اکسپوز، همان اجزا و مواد تشکیل دهنده بتن معمولی هستند. تفاوت بتن اکسپوز با بتنهای موجود در مواد افزودنی و مواد پرکننده ای است که در طرح اختلاط بتن اکسپوز وجود دارد. در طرح اختلاط بتن اکسپوز، مواد افزودنی و پرکننده برای کاهش تخلخل بتن و افزایش مقاومت آن به کار برده می شوند. همیچنین  این مواد باعث ایجاد سطح صیقلی و خاص برای پنلهای بتن اکسپوز می شود. در نتیجه روش ساخت این بتن با بتن معمولی فرق آن چنان خاصی ندارد و تنها موادی که به طرح اختلاط آن اضافه می شود، باعث خاص و منحصر به فرد شدن این بتن می شود. ویژگی هایی مثل جذب آب بسیار پایین، مقاومت بسیار بالا در برابر ساییدگی، سطح صاف و صیقلی و… بتن اکسپوز را به محصولی خاص تبدیل می کند.

https://www.instagram.com/inabco1/

panel expose

موارد کاربرد بتن‌اکسپوز

بتن اکسپوز را در صورتی که در محل ریخته شود، می توان در کنار استخرها و مکانهایی که نیاز به سطح صیقلی دارند و همچنین در تماس با آب نیز هستند به کار برد. در صورتی که از پنلهای پیش ساخته بتن اکسپوز استفاده شود موارد کاربرد آن تفاوت دارد.  از این پنلها در نمای داخل و خارج ساختمان استفاده می شود. بیشتر برای نمای ساختمان هایی به کار برده می شود که طراحی به سبک مدرن دارند. به همین دلیل این پنل ها بسیار مناسب برای افرادی است که دوستدار سبک مدرن هستند.  از پنلهای پیش ساخته نیز در طراحی محوطه و سطح دیوار ها می توان استفاده کرد.  پنلهای پیش ساخته در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی کاملا مقاوم و پایدار هستند.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز

برای مشخص کردن قیمت بتن اکسپوز نمی توان به صورت دقیق قیمت مشخصی را عنوان کرد.  زیرا عوامل زیادی در مشخص کردن قیمت این محصول دخیل هستند. با بررسی همه این عوامل و اثر دادن آنها در قیمت کلی می توان قیمت هر مترمربع آن را به صورت تقریبی مشخص کرد.  برای مطالعه ی دقیق در مورد عوامل دخیل در قیمت گذاری بتن اکسپوز، می توانید مقاله ی مربوط به قیمت بتن اکسپوز را مطالعه فرمایید. اما به صورت کلی قیمت هر مترمربع پنلهای پیش ساخته اکسپوز حدود 120 هزارتومن می باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

تعدادی طرح و عکس نمونه از پنل های اکسپوز

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.  با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع … ادامه مطلب

عکسی از نمای ساختمان با متریال سنگ و جی اف ار سی

نمای ترکیبی جی اف ار سی و سنگ

انواع  نمای ساختمان

 

قیمت انواع نمای ساختمان

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید…

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید