بتن اکسپوز چیست | نمای بتن اکسپوز | مزایای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز چیست | نمای بتن اکسپوز | مزایای بتن اکسپوز

یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمان بتن می باشد که با پیشرفت علم مواد و شیمی کاربردهای جدیدی از بتن به وجودآمده است. بتن اکسپوز به معنی بتن نما  نوع جدیدی از بتن است که با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید با کاربردهای جدید ایجاد شده است. این بتن دارای سطحی صیقلی و صاف است، به گونه ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. به همین دلیل کیفیت سطح نهایی این متریال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از اصلی ترین کاربردهای این نوع بتن در نمای ساختمان می باشد. استفاده از این متریال در نمای ساختمان ، نمایی مدرن و زیبا را ایجاد می کند که زیبایی خاص خودش را دارد.

 

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

 

اکثر طراحان نمای ساختمان و ساختمان سازان در تلاش هستند به روز بودن ساختمان را با استفاده از جدیدترین متریال های نمای ساختمان به ببینده نشان دهند. در نتیجه پنلهای بتنی اکسپوز یکی از جدیدترین متریال های نمای ساختمان است که با اجرای آن در نمای ساختمان جدید بودن و به روز بودن ساختمان را نشان می دهد.

مزایای بتن اکسپوز

نماي بتن اكسپوز

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

دوام و مقاومت بالا

 نمای ساختمان به عنوان یکی از مهمترین آیتم های ساختمان همواره در برابر نور خورشید و شرایط سخت جوی  قراردارد که تعمیر و ترمیم آن نه تنها هزینه های بالایی برای مالکان خواهد داشت بلکه مشکلاتی فراوانی برای مالکان و مجاوران پیش خواهد آورد.

بتن اکسپوز یکی از مقاوم ترین و با دوام ترین متریال های نمای ساختمان می باشد.

سرعت اجرای بالا  یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب هر متریال سرعت اجرای آن می باشد.

قطعات بتنی اکسپوز به صورت پیش ساخته بوده و در نصب آن نیازی به ملات نمی باشد. به همین دلیل با سرعت زیادی نصب آن انجام می پذیرد.

زیبایی منحصر به فرد

یکی از دلایلی که پنل های اکسپوز و نمای آن را همه نمی پسندند، این است که زیبایی خاصی دارد.  زیبایی خاص نمای بتنی اکسپوز باعث می شود که افراد خاص و با سلیقه خاص این محصول را بپسندند.  این محصول معمولا مورد توجه و مورد تایید افرادی است که به معماری و سبک مدرن علاقه دارند.

مقاومت در سرما و یخبندان
 

بیشتر مناطق کشور ما سردسیر می باشد که در اجرای نما باید به مقاوم بودن آن در برابر یخبندان توجه کرد. بتن اکسپوز چون سطحی صیقلی دارد، تقریبا می توان گفت جذب آبی نزدیک به صفر دارد. همانطور که می دانید ترکیدگی و پوکیدن مصالح ساختمانی در زمستان به دلیل یخ زدن و افزایش حجم آب داخل حفره های آنها می باشد. به همین دلیل چون بتن اکسپوز جذب آبی ندارد، در سرما و یخبندان کاملا مقاوم می باشد. 

 

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

 

گروه ایناب با بیش از ده سال سابقه در طراحی و اجرای نمای ساختمان، پس از اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان تولید و اجرای نمای بتن اکسپوز را در دستور کار خود قرارداده است.

 

پنل های اکسپوز

پنلهای بتن اکسپوز در کارگاه به صورت پیش ساخته ساخته می شوند. تولید پنلهای بتن اکسپوز در کارخانه این امکان را به ما می دهد که کیفیت این پنلها را در تمام مراحل تولید کنترل کنیم.  این باعث می شود که پنلهای بتنی اکسپوز با کیفیت بالا تولید شوند. پنلهای بتنی اکسپوز با توجه به شرایط، روشهای متفاوتی برای اجرا دارند. این پنلها را هم می توان به صورت خشک و هم تر (باملات) اجرا کرد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

پنل بتنی اکسپوز در نمای داخل و خارج ساختمان

پانلهای بتنی اکسپوز در نمای داخل و همچنین خارج ساختمان به کار برده می شوند. طراحان و کارفرمایانی که یه نماهای مدرن و ساختمان های مدرن علاقه مند هستند، یکی از متریال هایی که به راحتی می تواند نیاز آنها را برطرف کند، این پانلها می باشند. در صورتی که از این پانلها در نمای خارجی ساختمان استفاه شود جای هیچ نگرانی نیست و کاملا در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم هستند. همانطور که اشاره شد، طرح های ساده ی پنلهای اکسپوز برای ایجاد طرح های مدرن و زیبا بسیار مناسب می باشد.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی

طراحی نمای داخلی و خارجی با پنل های بتنی

اجزای بتن اکسپوز

اجزای بتن اکسپوز، همان اجزا و مواد تشکیل دهنده بتن معمولی هستند. تفاوت بتنهای اکسپوز با بتنهای موجود در مواد افزودنی و مواد پرکننده ای است که در طرح اختلاط بتنهای اکسپوز وجود دارد. در طرح اختلاط بتنهای اکسپوز، مواد افزودنی و پرکننده برای کاهش تخلخل بتن و افزایش مقاومت آن به کار برده می شوند. همیچنین  این مواد باعث ایجاد سطح صیقلی و خاص برای پنلهای بتنی اکسپوز می شود. در نتیجه روش ساخت این بتن با بتن معمولی فرق آن چنان خاصی ندارد و تنها موادی که به طرح اختلاط آن اضافه می شود، باعث خاص و منحصر به فرد شدن این بتن می شود. ویژگی هایی مثل جذب آب بسیار پایین، مقاومت بسیار بالا در برابر ساییدگی، سطح صاف و صیقلی و… پنل های اکسپوز را به محصولی خاص تبدیل می کند.

https://www.instagram.com/inabco1/

panel expose

موارد کاربرد بتن‌اکسپوز

بتنهای اکسپوز را در صورتی که در محل ریخته شود، می توان در کنار استخرها و مکانهایی که نیاز به سطح صیقلی دارند و همچنین در تماس با آب نیز هستند به کار برد. در صورتی که از پنلهای پیش ساخته بتن اکسپوز استفاده شود موارد کاربرد آن تفاوت دارد.  از این پنلها در نمای داخل و خارج ساختمان استفاده می شود. بیشتر برای نمای ساختمان هایی به کار برده می شود که طراحی به سبک مدرن دارند. به همین دلیل این پنل ها بسیار مناسب برای افرادی است که دوستدار سبک مدرن هستند.  از پنلهای پیش ساخته نیز در طراحی محوطه و سطح دیوار ها می توان استفاده کرد.  پنلهای پیش ساخته در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی کاملا مقاوم و پایدار هستند.

https://www.instagram.com/namasaz1/

پنل اکسپوز

قیمت بتن اکسپوز

برای مشخص کردن قیمت نمای اکسپوز نمی توان به صورت دقیق قیمت مشخصی را عنوان کرد.  زیرا عوامل زیادی در مشخص کردن قیمت این محصول دخیل هستند. با بررسی همه این عوامل و اثر دادن آنها در قیمت کلی می توان قیمت هر مترمربع آن را به صورت تقریبی مشخص کرد.  برای مطالعه ی دقیق در مورد عوامل دخیل در قیمت گذاری بتن اکسپوز، می توانید مقاله ی مربوط به قیمت بتن اکسپوز را مطالعه فرمایید. اما به صورت کلی قیمت هر مترمربع پنلهای پیش ساخته اکسپوز حدود 120 هزارتومن می باشد.

https://www.instagram.com/inabco1/

پنل اکسپوز

تعدادی طرح و عکس نمونه از پنل های اکسپوز

بتن اکسپوز کف 

از دیگر محصولات ایناب بتن اکسپوز کف می باشد. این محصول می تواند جایگزین مناسب بسیاری کفپوش های آجری یا سنگی کم کیفیت باشد. بسیاری از کفپوش ها هستند که نه تنها دوام و زیبایی کمی دارند بلکه قیمت های بالایی نیز دارند. بتن اکسپوز کف ایناب در ابعاد و اندازه های سفارشی تولید می شود. این پنل ها دارای کیفیت و مقاومت بسیار خوبی هستند و در کاربری های مختلف به کار می روند. 

ویژگی های بتن اکسپوز کف 

  • مقاوم در برابر فشار 
  • مقاوم در برابر ضربه 
  • سطح ضد سایش 
  • دوام بالا 
  • مقاومت در برابر شرایط مختلف محیطی و جوی 
  • ابعاد و اندازه دلخواه 
  • رنگ سفارشی 
  • تولید در ضخامت های دلخواه

 

بتن اکسپوز کف

بتن اکسپوز کف

قیمت بتن اکسپوز کف

پنل های بتن اکسپوز کف به صورت سفارشی تولید می شوند، به همین خاطر نمیتوان به صورت دقیق قیمت آن را قبل از سفارش تعیین کرد. در این راستا باید ابتدا سفارش مشتریان توسط کارشناسان فنی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس قیمت نهایی به مشتریان عزیز اعلام شود. البته نا گفته نماند که ایناب تعدادی پنل به صورت آماده دارد که قیمت آنها مشخص می باشد. به عنوان مثال قیمت پنل های بتن اکسپور کف با ابعاد 60*40 با ضخامت 3 سانتی متر با سطح معمولی حدود متری 45 هزار تومن می باشد.

 

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است.  با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع … ادامه مطلب

عکسی از نمای ساختمان با متریال سنگ و جی اف ار سی

نمای ترکیبی جی اف ار سی و سنگ

انواع  نمای ساختمان

 

قیمت انواع نمای ساختمان

 

ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید…

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

فاطمه معقولی

فاطمه معقولی هستم. کارشناس it مدیر وب سایت ایناب تلاش می کنم این وب سایت بستری مفید برای تمام بازدید کنندگان و اعضای سایت باشد و مطالبی مفید در زمینه نمای ساختمان به اشتراک گذاشته شود. شما هم می توانید عضو وب سایت ایناب شوید و خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

کلیدواژه خود را وارد کنید