طراحی نمای ساختمان | طراحی انواع نمای ساختمان

طراحی تخصصی نمای ساختمان

از مهم ترین قسمت های هر پروژه ساختمانی، نمای ساختمان می باشد. ساختمان ساز ها و کارفرمایان پروژه های ساختمانی معمولا به طراحی نمای ساختمان خود اهمیت زیادی می دهند. زیرا آنها اهمیت نمای ساختمان را می دانند و می دانند که نمای ساختمان علاوه بر اینکه اعتبار و ارزشی خاص به ساختمان می دهد، بر قیمت گذاری و ارزش پولی ساختمان نیز اضافه می کند.

طراحی نمای ساختمان

مسلما از مهم ترین بخشهای طراحی ساختمان ها، طراحی نمای ساختمان می باشد. طراحی نمای ساختمان بیشتر به خلاقیت طراحان نما برمیگردد. هرچقدر طراح با سلیقه تر و خلاق تر باشد طرح هایی زیباتر، جذابتر و خاص تر را طراحی می کند. به همین دلیل است که طراحانی که قوی کار می کنند و قوه تخیل بالایی دارند، همواره پروژه های مختلف را انجام می دهند. اما در مقابل طراحانی نیز وجود دارند که توقع دارند بدون استفاده از قوه تخیل خود و ارائه دادن طرح های ساده و پیش پا افتاده در بازار کار، کار داشته باشند که هیچ وقت همچین اتفاقی نمی افتد.

البته ناگفته نماند که طراحی نمای ساختمان یک سری اصول نیز دارد که همه طراحان بایستی به آن پایبند باشند تا بتوانند طرحی قابل قبول را ارائه کنند. توجه به این اصول می تواند اولین قدم برای موفقیت طرح طراح باشد.

طراحی نمای ساختمان
طراحی تخصصی نمای ساختمان

قیمت طراحی نمای ساختمان

مشخص کردن قیمت و هزینه طراحی نمای ساختمان باید بعد از بررسی های لازم انجام شود. به یکباره نمی توان قیمت طراحی نما را مشخص کرد چرا که عوامل مختلفی در این امر دخیل هستند. قیمت طراحی نما پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز شامل حجم پروژه، سبک طراحی نما، متریال مورد علاقه کارفرما، مکان پروژه و… محاسبه و اعلام می شود. معمولا هزینه های بالایی جهت طراحی نمای ساختمان توسط بسیاری از شرکت ها در نظر گرفته می شود. اما شرکت ایناب که به صورت تخصصی چندین سال است در زمینه تولید و اجرای نماهای نوین ساختمان و طراحی تخصصی نمای ساختمان فعال است، هزینه های بسیار پایین و مناسبی را بابت طراحی نما در نظر گرفته است.

طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی نما با جی اف ار سی
طراحی تخصصی نمای ساختمان
طراحی نما با جی اف ار سی

ایناب و طراحی نمای ساختمان | طراحی نما رایگان

شرکت ایناب موارد خاصی را در قرارداد های طراحی نمای خود قرار داده است. به عنوان مثال شرکت ایناب هر تعداد ویرایش طرح که کارفرما در نظر داشته باشد را بدون اینکه هزینه ای به طراحی نما اضافه کند، انجام می دهد. یعنی اگر طرح ارائه شده مورد پسند کارفرما نبود و درخواست ویرایش قسمت هایی از طرح را داشت بدون هزینه اضافی انجام خواهد شد. یکی دیگر از مواردی که ایناب در قرارداد های طراحی نمای ساختمان در نظر میگیرد این است که اگر چنانچه کارفرما بخواهد از متریال و محصولات فناور ایناب در نمای خود استفاده کند، هزینه طراحی نما از کارفرما دریافت نمیکند و هزینه های دریافت شده قبلی نیز بر روی فاکتور فروش ایشان منظور می شود. در این صورت عملا طراحی نمای ساختمان رایگان انجام می شود. 

 

جهت دریافت مشاوره رایگان جهت طراحی نمای ساختمان  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس حاصل نمایید.

 

طراحی نمای ساختمان gfrc
طراحی تخصصی نمای ساختمان gfrc

اصول طراحی نمای ساختمان

 1. کاربری ساختمان
  یکی از عواملی که به صورت مستقیم بر سبک طراحی نمای ساختمان اثر می گذارد، کاربری آن ساختمان می باشد. اولین سوالی که در ذهن طراح نما نقش می بندد نیز همین موضوع می باشد. زیرا باید طرح مورد نظر خود را مطابق با این موضوع پیش ببرد.
 2. شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه
  آب و هوا و اقلیم منطقه تأثیر مستقیم بر انتخاب متریال برای نماسازی می گذارد. بایستی متریال هایی در طراحی نمای ساختمان پیش بینی شود که دوام و پایداری خوبی در آن منطقه داشته باشند. 
 3. مقدار بودجه پروژه ( کارفرما)
  کارفرمایان از همان ابتدای پروژه بودجه خاصی را برای نمای ساختمان در نظر می گیرند. طراحان نما حتما باید طرحی را پیشنهاد بدهند که با بودجه کارفرما هم خوانی داشته باشد. در غیر این صورت مورد تایید کارفرما قرار نمی گیرد. 
 4. استفاده از نور در نما
  نورپردازی نمای ساختمان روز به روز مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. کارفرمایان و طراحان نما بیشتر به سمت متریال هایی سوق پیدا کرده اند که با نورپردازی زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان می دهند. به عنوان مثال پنل های مشبک جی اف ار سی یکی از متریال هایی هستند که بعد از نورپردازی جلوه منحصر به فردی دارند.

تعدای از مهم ترین اصول طراحی نمای ساختمان در این قسمت ذکر شد. لطفا اگر موردی را شما مدنظر دارید در کامنت ها برای ما ارسال کنید تا در ویرایش های بعدی مقاله به موارد بالا اضافه شود.

طراحی نمای ساختمان با سنگ جی اف ار سی GFRC – GRC

این سنگ که از ترکیب الیاف فلزی و الیاف گلس تشکیل شده است؛ با مقاومت بالای خود در برابر انواع ضربه و زلزله مقاوم بوده و با امکان ایجاد طرح های مختلف اسلیمی ،ایرانی اسلامی، مدرن  و مشبک بر روی آن ، برآورد کننده ی انتظارات و سلایق مختلف می باشد.

 

نصب بسیار سریع و راحت ، سبک سازی ساختمان ، ماندگاری بالای رنگ آن ، تنوع در رنگ و نقش و امکان تهیه ی این سنگ نما در اندازه و اشکال مختلف باعث شده که سنگ جی اف ار سی  تمام مزایای سنگ های طبیعی و مصنوعی موجود در بازار را در خود جای دهد و به عنوان محصولی تمام عیار مورد توجه فعالان صنعت ساختمان سازی در ابعاد وسیع قرار گیرد.

مقاله مرتبط: هر چیزی که باید در مورد gfrc بدانید و طرح های مختلف طراحی شده و اجرا شده را ببینید

اگر به دنبال گزینه ای مناسب برای نمای ساختمان خود هستید ، بی شک سنگ جی اف ار سی به عنوان یک نمای خشک ، از پیش ساخته و جدید همان انتخاب صحیح و کاربردی است که شما می تواند تمام نیازهای خود را در ایجاد یک نمای شیک و مقاوم از آن برآورده سازید. 

تعدادی از طرح های جی اف ار سی طراحی شده و اجرا شده در پروژه های مختلف را در زیر مشاهده می کنید. برای دیدن همه طرح های جی اف ار سی کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان جهت طراحی نمای ساختمان  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس حاصل نمایید.

طراحی نمای ساختمان سنگی | نمای رومی 

به جرأت می توان گفت که پرکاربرد ترین و پر طرفدار ترین نمای ساختمان در ایران، نمای رومی و نمای سنگی می باشد. یکی از مهم ترین دلایل این امر زیاد بودن سنگ و معادن سنگ در اکثر نقاط کشور می باشد. به عبارتی سنگ به راحتی در بسیاری از نقاط کشور یافت می شود. پیشنهاد می شود مقاله نمای ساختمان سنگ را مطالعه نمایید. 

مقالات مرتبط:

نمای ساختمان رومی                                                                 قیمت نمای رومی                                                   قیمت نمای سنگ طبیعی

 

 

طراحی نمای ساختمان آجری | آجری مدرن 

آجر یکی از قدیمی ترین متریال هایی است که در ساختمان مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه نیز این متریال در ساختمان ها مورداستفاده قرار می گیرد اما آجرها با تکنولوژی های جدیدتر تولید می شوند و ویژگی هایی خاص تر دارند. به همین دلیل می توان در کاربری های مختلف به خصوص در نمای ساختمان از آنها استفاده کرد. برای دیدن طرح های بیشتر نماهای آجری و همچنین اطلاعات کامل در نمای آجری، پیشنهاد می شود مقاله نمای آجری را مطالعه نمایید.

مقاله مرتبط: قیمت نمای آجری

جهت دریافت مشاوره رایگان جهت طراحی نمای ساختمان  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس حاصل نمایید.

طراحی نمای بتن اکسپوز | پنل بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یکی از جدیدترین متریال هایی است که امروز در ایران در نمای خارجی و نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این پنل ها در ابعاد و اندازه های مختلف و سفارشی در طرح های خاص تولید و عرضه می شوند. جهت کسب اطلاعات کامل و دیدن طرح های بیشتر در نمای بتن اکسپوز می توانید مقاله جامع بتن اکسپوز را مطالعه نمایید.

طراحی نمای کامپوزیت 

نمای کامپوزیت یکی از با انعطاف ترین نماهای ساختمانی است. با ورق های کامپوزیت می توان انواع طرح های خلاقانه و خاص را طراحی و به مرحله اجرا رساند. محدودیت در اجرای این نما کم می باشد. این نما یکی از بهترین نماهایی است که با استفاده از آن طراحان می توانند طرح های خلاقانه خود را به اجرا برسانند. جهت کسب اطلاعات کامل و جامع در در مورد این نما، مقاله جامع نمای کامپوزیت را مطالعه نمایید. 

مقاله مرتبط: همه چیز در مورد ورق های کامپوزیت | لیست قیمت ورق کامپوزیت

جهت دریافت مشاوره رایگان جهت طراحی نمای ساختمان  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس حاصل نمایید.

طراحی نمای ساختمان شیشه ای | کرتین وال | اسپایدر

نمای شیشه ای در سبک های مختلفی اجرا می شود. تفاوت در اجرا و پنل های شیشه ای باعث به وجود آمدن سبک های مختلف در طراحی و اجرای نمای شیشه ای شده است. نمای کرتین وال، اسپایدر، فریم لس و… از سبک های طراحی نماهای شیشه ای می باشند. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد نمای شیشه ای کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

نمای کرتین وال | نمای اسپایدر | نمای فریم لس  | قیمت نمای کرتین وال | قیمت نمای اسپایدر 

جهت دریافت مشاوره رایگان جهت طراحی نمای ساختمان  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس حاصل نمایید.

طراحی نمای چوب | ترمووود

چوب در گذشته به دلیل عدم دوام و مقاومت در شرایط مختلف محیطی و ضربه کمتر مورد استفاده در نمای ساختمان قرار می گرفت. اما برای رفع محدودیت های چوب، ترمووود تولید و عرضه شد که توانست بسیار از معایب چوب را پوشش دهد. امروزه ترموود طرفداران زیادی دارد و در نمای ساختمان های خاص و به عبارتی لاکچری استفاده می شود زیرا قیمت ترمووود نسبت بسیاری از متریال نمای ساختمان بسیار بالاتر می باشد. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات کامل در مورد ترموود مقاله جامع ترمووود را مطالعه نمایید.

ویژگی های نمای ساختمان خوب

 1. به عنوان محافظ باید عمل کند

  اولین هدف از ایجاد نمای ساختمان محافظت کننده از افراد داخل ساختمان بوده است. محافظی که باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد تا بتواند وظیفه ی حفاظت را به درستی انجام دهد، ویژگی هایی مثل: 1-عایق صوت و حرارت 2- مقاوم در برابر زلزله 3- مقاوم در برابر ضربه و شکست 4- عایق در برابر سرما و گرما 5- سبک 6- مقاوم در برابر آتش 7- مقاوم در برابر یخ زدگی و سرما

 2. نما معرف افراد داخل ساختمان

  همانطور که بیان شد نمای ساختمان نشان دهنده ی فرهنگ و شخصیت و خلق و خوی افراد آن ساختمان است و مردم با دیدن نمای ساختمان بسیاری از قضاوت ها را نسبت به آن ساختمان و افراد داخل ساختمان انجام می دهند. میتوان گفت که نمای ساختمان برای ساختمان مثل لباسی است که افراد می پوشند.

 3. نمای ساختمان عضوی از یک مجموعه ی شهری

  در شهرها نمی توان فقط به نمای ساختمان خود توجه داشت و هر طرح دلخواه را اجرا کرد بلکه باید نمایی که قرار است اجرا شود به تأیید کمیته نمای شهرداری برسد.

 4. نمای ساختمان باید زیبایی خاص خودش را داشته باشد

  نمای ساختمان به عنوان عضوی از ساختمان و سازه که همواره در دید عموم است و مردم با آن مواجه هستند، باید زیبایی و جذابیتی را داشته باشد که افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

 5. نمای ساختمان در مقابل شرایط جوی

  نمای ساختمان و متریال نمای ساختمان باید در مقابل شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی مقاومت و دوام خوبی را داشته باشد. با توجه به همین امر نماسازی در شهر ها با هم متفاوت است و نمای مختلف با متریال مختلف در شهرهای مختلف اجرا می شود.

 6. قیمت تمام شده ی نمای ساختمان

  شاید مهم ترین عاملی که طبق آن نمای ساختمان انتخاب می شود هزینه ای است که برای نمای ساختمان قرار است صرف شود.

 7. سرعت اجرای نمای ساختمان

  پروژه های عمرانی هرچقدر زودتر به پایان برسند، هزینه های کمتری صرف می شود. پس هرچقدر که سرعت اجرای نما بیشتر باشد، در اتمام پروژه تأثیر دارد و هزینه ها را کاهش می دهد.

مقاله مرتبط: بازسازی نمای ساختمان قدیمی | تعویض نمای ساختمان | نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان
کلینیک طب ماهان
اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با  شماره 05142222550 و یا 09913377500  تماس بگیرید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق  تلگرام  یا واتساپ با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

2 دیدگاه برای “طراحی نمای ساختمان | طراحی انواع نمای ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *