قیمت نمای سنگ – قیمت انواع سنگ های موجود در بازار

سنگ مناسب برای نما - نمای ساختمان سنگ

نمای سنگ

سنگ در نمای ساختمان و ساختمان یک متریال کاملا جا افتاده و پرکاربرد (می توان گفت پرکابردترین) می باشد. فراوانی سنگ در کشور و وجود معادن سنگ متعدد، در دسترس بودن در تقریبا تمام نقاط کشور، قیمت مناسب سنگ، دوام و… باعث شده است که سنگ به متریالی پرکابرد در ساختمان تبدیل شود. در تمامی شهرهای ایران نمای سنگ بیشترین نمایی است که برای ساختمان ها به کار رفته است.  در گذشته نیز سنگ متریالی بوده است که در ساختمان بسیار پرکاربرد و پر مصرف بوده است.

قیمت نمای سنگ

انواع مختلفی از سنگ ها در بازارهای سنگ وجود دارد. سنگ ها با توجه به ویژگی ها و کیفیتی که دارند دسته بندی می شوند. قیمت سنگ ها نیز با توجه به خصوصیات سنگ ها تغییر می کند. قیمت نمای سنگ به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. پارامترهایی مثل قیمت سنگ مصرفی، هزینه ای که برای ملات می شود، اجرت اجرای نما و… در این قیمت گذاری دخیل هستند. 
قیمت سنگ های نما با توجه به خصوصیاتی که دارند متفاوت است. قیمت سنگ ها از متری 230.000 هزار تومن شروع می شوند و تا متری حدود 1.450.000 هزار تومن در بازار موجود هستند.

قیمت سنگ نما - قیمت سنگ ساختمانی
نمای سنگی
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
پیشنهاد مطالعه مقاله: : قیمت نمای جی اف ار سی

آیتم های مهم در قیمت نمای سنگ

  1. قیمت سنگ نما؛ قیمت سنگ های نما با توجه به خصوصیاتی که دارند متفاوت است. قیمت سنگ ها از متری 330.000 هزار تومن شروع می شوند و تا متری حدود 1.450.000 هزار تومن در بازار موجود هستند.
  2. هزینه زیرسازی؛ هزینه های زیرسازی نمای سنگی معمولی می توان گفت که همان هزینه ی ملاتی است که استفاده می شود. به صورت کلی و با توجه قیمت هایی که مصالح در بازار دارند برای هر مترمربع نمای سنگی هزینه زیرسازی حدود متری 60 هزار تومان تا 110 هزار تومان در نظر گرفته می شود.
  3. اجرت نصب و اجرا؛ اجرت نصب و اجرای نمای سنگی با توجه به طرح نمای ساختمان متفاوت است. به صورت کلی اجرت نصب نمای سنگی چیزی حدود متری 250 هزار تومان تا متری 350 هزار تومان می باشد.
  4. سایر هزینه ها؛ منظور از سایر هزینه ها، هزینه ی پرت مصالح، ابزارآلات و… می باشد که تقریبا حدود متری 20 تا 50 هزار تومن در نظر گرفته می شود.
نمای ساختمان سنگ
نمای ساختمان سنگ

کاربرد نمای سنگ

بیشترین کاربرد نمای سنگ در نمای ساختمان مسکونی و ساختمان های با ارتفاع کم مانند ساختمان های ویلایی می باشد. نمای سنگ به دلیل سنگینی مشکلاتی که دارد در نمای ساختمان های بلند مرتبه کاربرد ندارد و اجرای آن توجیه ندارد. البته نا گفته نماند که سنگ را می توان به صورت اجرای خشک در ساختمان های بلند مرتبه نیز به کار برد. با اجرای خشک سنگ، ملات از نمای سنگ حذف شده و باعث سبکتر شدن نما می شود. حتی ممکن است باعث اقتصادی تر شدن نما نیز بشود.

قیمت نمای سنگ - قیمت سنگ نما
اجرای نمای سنگی

انتخاب سنگ نمای ساختمان براساس قیمت:

با توجه به این که نمای ساختمان نمادی از هویت و به نوعی یکی از اصلی ترین بخش های پروژه است، انتخاب طرح و متریال اجرایی از مهم ترین فاکتورها می باشد.

انتخاب سنگ برای نما به عوامل مختلفی از جمله نوع سنگ، کیفیت سنگ، رنگ، ابعاد، فرآوری و برند آن بستگی دارد.

  • سنگ های ارزان قیمت نمای ساختمان:

سنگ های آهکی؛ که شامل سنگ تراورتن و سنگ آهکی می باشد.

سنگ های مرمریت؛ که شامل سنگ دهبید و مرمریت نجف آباد می باشد.

  • سنگ های گران قیمت نمای ساختمان:

سنگ های گرانیت، مرمر و سنگ های چینی جزو سنگ های گران محسوب می شوند.

پیشنهاد مطالعه: مقاله جامع بتن اکسپوز

 

قیمت نمای سنگ - قیمت سنگ
اجرای نمای مدرن سنگی
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
نمای ساختمان سنگ
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *