ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید


نمای رومی

نمای رومی می توان گفت که پر طرفدار ترین نما در ایران می باشد. این نما مورد توجه جمعیت کثیری از ایرانیان قرار گرفته و برای بسیاری از افرادی که ساختمان سازی دارند، متاسفانه این نما جزء اولین گزینه های آنها در نماسازی ساختمان است. گفته می شود که این نما به دلیل حس تجمل گرایی که در انسان ها وجود دارد رونق گرفته و مورد کاربرد زیادی قرار گرفته است. قیمت و هزینه ها در هر زمینه ای بسیار مهم است. در نماسازی هم به بحث قیمت ها و هزینه های نماسازی توجه زیادی می شود. قیمت نمای رومی نوسانات زیادی دارد و به صورت دقیق نمی توان برای آن قیمت خاصی تعیین کرد. به صورت کلی می توان با بررسی چند فاکتور حدود قیمت این نما را به دست آورد.


پیشنهادی بی نظیر برای زیبایی بیشتر هرچه بیشتر نما، چه به جای نمای رومی و چه در ترکیب با نمای رومی

جی اف ار سی جدیدترین متریال نمای ساختمان


نمای رومی | قیمت نمای رومی
ترکیب نمای رومی با جی اف ار سی | زیبایی بیشتر نماهای رومی

قیمت نمای رومی

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در قیمت گذاری نهایی نمای رومی دخیل است طرح نمای رومی است. همانطور می دانید نمای رومی از برجستگی ها و تورفتگی های زیادی برخوردار است و از طرح های نقش برجسته در آن به کار می رود. با توجه به این که تورفتگی ها و برجستگی های نما چقدر باشد، قیمت اجرای نما تغییر می کند. استفاده از طرح های نقش برجسته باعث بالارفتن هزینه های سی ان سی سنگ ها می شود. به صورت کلی مواردی از این قبیل روی قیمت نهایی نمای رومی تأثیرگذار هستند.


پیشنهاد می کنم ببینید: 

سرستون سنگی ایناب


نمای رومی
نمای رومی

قبل از اینکه قیمت نمای رومی رو مطالعه کنید لطفا در کامنت ها به سوال زیر پاسخ بدهید:

جدا شدن سنگ از نمای ساختمان | خطر نمای رومی
جدا شدن سنگ از نمای ساختمان | خطرات جدی نمای سنگ و نمای رومی

فاکتورهایی که در قیمت گذاری نمای رومی تأثیر گذار هستند: | قیمت سنگ نمای رومی

  • قیمت سنگ نما؛ سنگ های نما با توجه به کیفیت و خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلفی دارند. قیمت سنگ های نما موجود در بازار از متری حدود 250.000 هزار تومان شروع و تا متری 1.800.000هزار تومان نیز موجود می باشد.
  • هزینه سنگ های سی ان سی شده؛ قیمت و هزینه سنگ های نقش برجسته و طرح دار نمای رومی با توجه به طرح و نقشی که سنگ ها دارند مشخص می شوند. در هر صورت هزینه های سی ان سی کردن سنگ ها بالا می باشد. قیمت سی ان سی کردن سنگ ها از متری حدود 800 هزار تومن شروع می شود به بالا.

برای کاهش هزینه های سی ان سی پیشنهاد می کنم سنگ های نقش برجسته ایناب را ببینید:

سنگ های نقش برجسته ایناب


  • قیمت و هزینه زیرسازی نما؛ زیرسازی نمای رومی یکی از قسمت های پر هزینه دیگر این نما می باشد. زیرا باید با توجه به طرح پروفیل کشی شده و رابیتس بندی شود. هزینه های زیرسازی نمای رومی با توجه به طرح نما حداقل از متری حدود 150.000هزار تومن شروع می شود به بالا.
  • اجرت نصب و اجرا؛ اجرت نصب نمای رومی به مراتب از اجرت نصب نمای سنگ ساده بیشتر است. زیرا زحمت بیشتری نسبت به نمای سنگ دارد. اجرت نصب نمای سنگ حدود متری 150.000 تومان  تا 200.000 تومان می باشد. در صورتی که اجرت نصب نمای رومی حداقل از متری حدود 250.000 تومان شروع می شود.
  • سایر هزینه ها؛ سایر هزینه های نمای رومی هم مانند پرت مصالح، ابزارآلات و… با توجه به طرح نما از متری حدود 50 هزار تومان تا متری 120 هزار تومان می باشد.

با توجه به قیمت آیتم های گفته شده از نمای رومی می توانید حدود قیمت اجرا شده نمای رومی را به دست بیاورید. با توجه به این آیتم ها می توان گفت که قیمت تمام شده نمای رومی ازمتری حدود 650 هزارتومان شروع می شود.


لطفا اگر قیمت های بالا به نظرتون درست نیست، قیمت مدنظرتون رو برای ما کامنت کنید


حتما بخوانید:

البته یکی از مهم ترین مواردی که معمولا در برآورد قیمت نمای رومی به آن توجه نمی شود اضافه متراژ نمای رومی است. نمای رومی به دلیل تورفتگی و برآمدگی هایی که دارد باعث می شود متراژ نمای ساختمان حدود 15 تا 30 درصد بیشتر از سطح اصلی نما شود. از طرفی مقدار پرت سنگ در نما زیاد شده که در هر صورت باعث بالاتر رفتن هزینه ها خواهد شد.

جی اف ار سی gfrc
جی اف ار سی gfrc

قیمت سنگ های طبیعی نمای ساختمان

سنگ ها با توجه به خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلف و متنوعی دارند. کارفرمایان با توجه با سلیقه و بودجه ای که دارند سنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنند. قیمت سنگ های نما در بازار از متری حدود 250.000تومان شروع می شود و تا متری حدود 1.800.000 تومان نیز موجود می باشد.

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

 

کاربرد نمای رومی

نمای رومی بیشترین کاربرد را در نمای ساختمان های مسکونی دارند. خیلی کم پیش می آید که در نمای ساختمان های تجاری از نمای رومی استفاده شود. یکی از مشکلاتی در نمای رومی و نماهای سنگی که با ملات اجرا می شود وجود دارد این است که در ساختمان های بلند نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل این نما را بیشتر در نمای ساختمان های مسکونی و با ارتفاع مطلوب می بینیم. با وجود اینکه زیبایی و خاص بودن این نما بر هیچکس پوشیده نیست، اما افرادی هستند که با این نما و معماری این نما مخالف هستند.

 


اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینه نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500

09158757300  تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.

 

همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *