قیمت نمای رومی – قیمت نمای کلاسیک – قیمت سنگ نمای رومی

ترکیب جی اف ار سی GFRC و نمای رومی در طراحی نما

نمای رومی

نمای ساختمان رومی می توان گفت که پر طرفدار ترین نما در ایران می باشد. این نما مورد توجه جمعیت کثیری از ایرانیان قرار گرفته و برای بسیاری از افرادی که ساختمان سازی دارند، متاسفانه این نما جزء اولین گزینه های آنها در نماسازی ساختمان است. گفته می شود که این نما به دلیل حس تجمل گرایی که در انسان ها وجود دارد رونق گرفته و مورد کاربرد زیادی قرار گرفته است. قیمت و هزینه ها در هر زمینه ای بسیار مهم است. در نماسازی هم به بحث قیمت ها و هزینه های نماسازی توجه زیادی می شود. قیمت نمای رومی نوسانات زیادی دارد و به صورت دقیق نمی توان برای آن قیمت خاصی تعیین کرد. به صورت کلی می توان با بررسی چند فاکتور حدود قیمت این نما را به دست آورد.

پیشنهادی بی نظیر برای زیبایی بیشتر هرچه بیشتر نما، چه به جای نمای رومی و چه در ترکیب با نمای رومی

جی اف ار سی؛ بدون محدودیت در طرح و اجرا

نمای رومی | قیمت نمای رومی
ترکیب نمای رومی با جی اف ار سی | زیبایی بیشتر نماهای رومی

قیمت نمای رومی

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در قیمت گذاری نهایی نمای رومی دخیل است طرح نمای رومی است. همانطور می دانید نمای رومی از برجستگی ها و تورفتگی های زیادی برخوردار است و از طرح های نقش برجسته در آن به کار می رود. با توجه به این که تورفتگی ها و برجستگی های نما چقدر باشد، قیمت اجرای نما تغییر می کند. استفاده از طرح های نقش برجسته باعث بالارفتن هزینه های سی ان سی سنگ ها می شود. به صورت کلی مواردی از این قبیل روی قیمت نهایی نمای رومی تأثیرگذار هستند.

پنل مشبک بتنی - جی ار سی ایناب
پنل مشبک بتنی grc ایناب

 

نمای رومی
نمای رومی
پنل بتنی
پنل بتنی اکسپوز ایناب

قبل از اینکه قیمت نمای رومی رو مطالعه کنید لطفا در کامنت ها به سوال زیر پاسخ بدهید:

جدا شدن سنگ از نمای ساختمان | خطر نمای رومی
جدا شدن سنگ از نمای ساختمان | خطرات جدی نمای سنگ و نمای رومی

 

پیشنهاد مطالعه: بتن اکسپوز؛ نمایی مدرن، خاص و جذاب

فاکتورهایی که در قیمت گذاری نمای رومی تأثیر گذار هستند: – قیمت سنگ نمای رومی

 • قیمت سنگ نما؛ سنگ های نما با توجه به کیفیت و خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلفی دارند. قیمت سنگ های نما موجود در بازار از متری حدود 300.000 تومان شروع و تا متری 1.800.000 تومان نیز موجود می باشد.
 • هزینه سنگ های سی ان سی شده؛ قیمت و هزینه سنگ های نقش برجسته و طرح دار نمای رومی با توجه به طرح و نقشی که سنگ ها دارند مشخص می شوند. در هر صورت هزینه های سی ان سی کردن سنگ ها بالا می باشد. قیمت سنگ های سی ان سی شده از 1.00.000 تا 1.500.000+ تومان می باشد.
پنل مشبک سیمانی - جی اف ار سی gfrc
پنل بتنی نما – gfrc ایناب
 • قیمت و هزینه زیرسازی نما؛ زیرسازی نمای رومی یکی از قسمت های پر هزینه دیگر این نما می باشد. زیرا باید با توجه به طرح پروفیل کشی شده و رابیتس بندی شود. هزینه های زیرسازی نمای رومی با توجه به طرح نما حداقل از متری 110.000  تومان تا 300.000 تومان میباشد.
 • اجرت نصب و اجرا؛ اجرت نصب نمای رومی به مراتب از اجرت نصب نمای سنگ ساده بیشتر است. زیرا زحمت بیشتری نسبت به نمای سنگ دارد. اجرت نصب نمای سنگ نمای کلاسیک یا نمای رومی از متری 280.000 تومان شروع و با توجه به  نوع طرح و حجم پروژه تا 500.000 تومان می باشد.
 • سایر هزینه ها؛ سایر هزینه های نمای رومی هم مانند پرت مصالح، ابزارآلات و… با توجه به طرح نما از متری حدود 50 هزار تومان تا متری 120 هزار تومان می باشد.
با توجه به قیمت آیتم های گفته شده از نمای رومی می توانید حدود قیمت اجرا شده نمای رومی را به دست بیاورید. با توجه به این آیتم ها می توان گفت که قیمت تمام شده نمای رومی از حداقل متری 1.000.000 تومان شروع می شود.

اضافه متراژ در نمای رومی 

البته یکی از مهم ترین مواردی که معمولا در برآورد قیمت نمای رومی به آن توجه نمی شود اضافه متراژ نمای رومی است. نمای رومی به دلیل تورفتگی و برآمدگی هایی که دارد باعث می شود متراژ نمای ساختمان حدود 15 تا 30 درصد بیشتر از سطح اصلی نما شود. از طرفی مقدار پرت سنگ در نما زیاد شده که در هر صورت باعث بالاتر رفتن هزینه ها خواهد شد.
آخرین پروژه های ایناب
نمای جی ار سی grc برج آپاسای مشهد
نمای جی ار سی grc برج آپاسای مشهد
نمای برج مسکونی هنرور کیش - جی ار سی grc
نمای grc برج مسکونی هنرور کیش
نمای برج ادیما شهر نور - جی اف ار سی gfrc
نمای grc برج بزرگ ادیما – شهر نور
نمای جی ار سی grc زایر شهر رضوی مشهد زائرشهر
نمای grc زائرشهر رضوی – مشهد

قیمت سنگ های طبیعی نمای ساختمان

سنگ ها با توجه به خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلف و متنوعی دارند. کارفرمایان با توجه با سلیقه و بودجه ای که دارند سنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنند. قیمت سنگ های نما در بازار ازحدود متری 330.000 تومان شروع می شود که با توجه به نوع و کیفیت آن تا متری 1.450.000 تومان نیز می باشد.

 

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
سنگ مناسب برای نما – نمای ساختمان سنگ

انتخاب نمای رومی یا نمای سنگی با توجه به قیمت

کاملا مشهود است که نمای سنگی از نمای رومی ارزان تر است اما در زیر به مواردی که دلیل تفاوت قیمت است میپردازیم:

نمای سنگی؛

 • سنگ‌های ارزان قیمت: سنگ‌های ساختمانی با کیفیت و قیمت های مختلف در بازار وجود دارند. اما، سنگ‌های تراورتن ارزان‌تر از سنگ‌های مرمریت و گرانیت هستند.
 • سنگ‌های گران قیمت: سنگ‌های مرمر و اونیکس در دسته سنگ‌های گران قیمت  موجود در بازارهستند که قیمت آنها از سنگ‌های تراورتن، مرمریت و گرانیت بالاتر است.
 • متراژ نما:

بدیهی است که هرچه متراژ نمای پروژه بیشتر باشد، قیمت آن هم افزایش خواهد یافت که این مورد در نمای رومی به علت طرح و ستون های این سبک مقدار مصرفی بیشتری استفاده می شود.

 • سبک طراحی:

معمولا طرح‌های ساده در نمای ساختمان قیمت کمتری نسبت به طرح‌های پرکار و پیچیده و پرجزئیات دارند.

 • هزینه نصب:

قیمت اجرای نمای سنگی به دستمزد سنگکار هزینه های حمل و نقل مصالح، هزینه زیرسازی و  ابزار و… بستگی دارد.

 • منطقه جغرافیایی:

به طور کلی هزینه سنگ، مصالح و نصاب در مناطق مختلف جغرافیایی متفاوت است.

نمای رومی؛

 • مصالح: در سبک نمای رومی به جزسنگ، از مصالح دیگری مانند آجر، سیمان سفید ، گچ و … نیز می توان اجرا کرد.
 • طراحی: اجرای سنگکاری در نمای رومی از جزئیات بیشتری از نمای سنگی است و مطمئنا مدت ازمان اجرا و مهارت نصاب در نمای رومی حائز اهمیت است.
 • قیمت: همان طور که مشهود است نمای رومی به علت استفاده از مصالح مختلف و طراحی پیچیده تر و مدت زمان اجرایی بیشتر، قیمت این نما از نمای سنگی بیشتر است.
قیمت نمای سنگی
نمای سنگ
قیمت نمای رومی
نمای رومی

کاربرد نمای رومی

نمای رومی بیشترین کاربرد را در نمای ساختمان های مسکونی دارند. خیلی کم پیش می آید که در نمای ساختمان های تجاری از نمای رومی استفاده شود. یکی از مشکلاتی در نمای رومی و نماهای سنگی که با ملات اجرا می شود وجود دارد این است که در ساختمان های بلند نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل این نما را بیشتر در نمای ساختمان های مسکونی و با ارتفاع مطلوب می بینیم. با وجود اینکه زیبایی و خاص بودن این نما بر هیچکس پوشیده نیست، اما افرادی هستند که با این نما و معماری این نما مخالف هستند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
همکاری-با-ایناب
همکاری-با-ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *