قیمت نمای رومی | هزینه های دخیل در قیمت نمای رومی

قیمت نمای رومی | هزینه های دخیل در قیمت نمای رومی

نمای رومی

نمای رومی می توان گفت که پر طرفدار ترین نما در ایران می باشد. این نما مورد توجه جمعیت کثیری از ایرانیان قرار گرفته و برای بسیاری از افرادی که ساختمان سازی دارند این نما جزء اولین گزینه های آنها در نماسازی ساختمان است. گفته می شود که این نما به دلیل حس تجمل گرایی که در انسان ها وجود دارد رونق گرفته و مورد کاربرد زیادی قرار گرفته است. قیمت و هزینه ها در هر زمینه ای بسیار مهم است. در نماسازی هم به بحث قیمت ها و هزینه های نماسازی توجه زیادی می شود. قیمت نمای رومی می توان گفت که نوسانات زیادی دارد و به صورت دقیق نمی توان برای آن قیمت خاصی تعیین کرد. به صورت کلی می توان با بررسی چند فاکتور حدود قیمت این نما را به دست آورد.

نمای رومی | نمای ساختمان

نمای رومی | نمای ساختمان

قیمت نمای رومی

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در قیمت گذاری نهایی نمای رومی دخیل است طرح نمای رومی است. همانطور می دانید نمای رومی از برجستگی ها و تورفتگی های زیادی برخوردار است و از طرح های نقش برجسته در آن به کار می رود. با توجه به این که تورفتگی ها و برجستگی های نما چقدر باشد، قیمت اجرای نما تغییر می کند. استفاده از طرح های نقش برجسته باعث بالارفتن هزینه های سی ان سی سنگ ها می شود. به صورت کلی مواردی از این قبیل روی قیمت نهایی نمای رومی تأثیرگذار هستند.

نمای رومی

نمای رومی

فاکتورهایی که در قیمت گذاری نمای رومی تأثیر گذار هستند:

  • قیمت سنگ نما؛ سنگ های نما با توجه به کیفیت و خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلفی دارند. قیمت سنگ های نما موجود در بازار از متری حدود 100 هزار تومن شروع و تا متری 400 و 500 هزار تومن نیز موجود می باشد.
  • هزینه سنگ های سی ان سی شده؛ قیمت و هزینه سنگ های نقش برجسته و طرح دار نمای رومی با توجه به طرح و نقشی که سنگ ها دارند مشخص می شوند. در هر صورت هزینه های سی ان سی کردن سنگ ها بالا می باشد. قیمت سی ان سی کردن سنگ ها از متری حدود 600 هزار تومن شروع می شود با بالا.
  • قیمت و هزینه زیرسازی نما؛ زیرسازی نمای رومی یکی از قسمت های پر هزینه دیگر این نما می باشد. زیرا باید با توجه به طرح پروفیل کشی شده و رابیتس بندی شود. هزینه های زیرسازی نمای رومی با توجه به طرح نما از متری حدود 80 هزار تومن تا 110 هزار تومن می باشد.
  • اجرت نصب و اجرا؛ اجرت نصب نمای رومی به مراتب از اجرت نصب نمای سنگ ساده بیشتر است. زیرا زحمت بیشتری نسبت به نمای سنگ دارد. اجرت نصب نمای سنگ حدود متری 50 تا 70 تومن می باشد. در صورتی که اجرت نصب نمای رومی از متری حدود 80 هزار تومن شروع می شود.
  • سایر هزینه ها؛ سایر هزینه های نمای رومی هم مانند پرت مصالح، ابزارآلات و… با توجه به طرح نما از متری حدود 20 هزار تومن تا متری 50 هزار تومن می باشد.

با توجه به قیمت آیتم های گفته شده از نمای رومی می توانید حدود قیمت اجرا شده نمای رومی را به دست بیاورید. با توجه به این آیتم ها می توان گفت که قیمت تمام شده نمای رومی ازمتری حدود 350 هزارتومن شروع می شود.

قیمت نمای رومی

نمای رومی

قیمت سنگ های طبیعی نما

سنگ ها با توجه به خصوصیاتی که دارند قیمت های مختلف و متنوعی دارند. کارفرمایان با توجه با سلیقه و بودجه ای که دارند سنگ مورد نظر خود را انتخاب می کنند. قیمت سنگ های نما در بازار از متری حدود 70 هزار تومن، 80 هزار تومن شروع می شود و تا متری حدود 500 هزار تومن نیز موجود می باشد.

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

قیمت سنگ صنعتی ایناب

سنگ صنعتی ایناب سنگی مقاوم شده و با کیفیت بسیار بالا می باشد که نسبت به سنگ های طبیعی مقاومتر و قیمت بسیار کمتری دارد. قیمت این سنگ متری 60 هزار تومن می باشد که در مقایسه با سنگ های طبیعی بسیار کمتر است. اما در مقابل کیفیت بسیار بالاتری دارد.

قیمت نمای سنگ صنعتی ایناب

قیمت نمای سنگ صنعتی ایناب

کاربرد نمای رومی

نمای رومی بیشترین کاربرد را در نمای ساختمان های مسکونی دارند. خیلی کم پیش می آید که در نمای ساختمان های تجاری از نمای رومی استفاده شود. یکی از مشکلاتی در نمای رومی و نماهای سنگی که با ملات اجرا می شود وجود دارد این است که در ساختمان های بلند نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل این نما را بیشتر در نمای ساختمان های مسکونی و با ارتفاع مطلوب می بینیم. با وجود اینکه زیبایی و خاص بودن این نما بر هیچکس پوشیده نیست، اما افرادی هستند که با این نما و معماری این نما مخالف هستند.

نمای ساختمان هتل ترکیبی

طرح نمای ساختمان هتل

اگر نیاز به مشاوره  رایگان درزمینهٔ  نمای ساختمان دارید  با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا  تلگرام با همکاران ما در ارتباط  باشید.
محمد اسلام دوست

کارشناس عمران. مدیر تولید محتوای وب سایت ایناب. تلاش می کنم محتوایی ارزشمند و مفید برای بازدیدکنندگان وب سایت ایناب تهیه و تولید نمایم. از شما تقاضا دارم برای بهبود محتوا نظراتتان را پایین هر مطلب برام ارسال کنید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد.
Praesent ut lectus Phasellus porta. id id,

کلیدواژه خود را وارد کنید