نمای سنگ | نمای ساختمان سنگ | نمای سنگی

سنگ مناسب برای نما - نمای ساختمان سنگ

نمای سنگ

استفاده از سنگ در نمای ساختمان سابقه‌ای بسیار طولانی دارد. شاید بهتر باشد بگویم در طول تاریخ از سنگ به‌عنوان نما استفاده می‌شده است.
جدا از خصوصیات فوق‌العاده سنگ برای استفاده در نما، این متریال به دلیل اینکه از همان ابتدا در دسترس بوده است، در نمای ساختمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است.
این متریال همچنان نیز پرکاربردترین متریال برای نمای ساختمان است و در سراسر دنیا از آن استفاده می‌شود.

 

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان سنگی

 

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان سنگی

سنگ های نقش برجسته در نمای ساختمان سنگ

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ماشین‌آلات صنعتی برای اجرای انواع طرح‌ها بر روی سنگ‌ها، نماهای بسیار زیبا و شیک سنگی را در سراسر دنیا مشاهده می‌کنیم.
همچنین با افزایش دامنه طراحی‌های خاص برای سنگ‌ها با توجه به استفاده از ماشین‌آلات صنعتی مانند سی ان سی (CNC)، باعث شده است که طراحان نیز با خلاقیت بیشتری نماهای موردنظر خودشان را طراحی و پیاده‌سازی کنند. سنگ های طرح دار به المانی دائمی در نماهای سنگی تبدیل شده اند و کمتر نمای سنگی را می بینیم که از سنگ های نقش برجسته در آن استفاده نشده باشد.

 

چرا نمای سنگی روز به روز پرکاربرد تر می شود؟

سنگ های نقش برجسته می‌تواند دلیلی باشد که استفاده از نمای سنگ همچنان رو به افزایش است و سنگ از رده متریال‌های نمای ساختمان خارج نشده است. باوجوداینکه طرح‌های بسیار زیبایی با سنگ قابل‌اجرا است، این مورد را نمی‌توانیم نادیده بگیریم که بازهم باگذشت زمان نماهای سنگی تقریباً تکراری می‌شوند و جذابیت و مدرن بودنشان را از دست می‌دهند.  و با توجه به اینکه نمای ساختمان از فاکتورهای مهم هر ساختمان به‌خصوص در مبحث بازاریابی و فروش آن ساختمان محسوب می‌شود، اگر بتوانیم چاره‌ای بیندیشیم که نمای سنگ ساختمانمان از بقیه ساختمان‌ها متمایز باشد و علاوه بر آن، هم زیبایی بیشتری داشته باشد و هم مدرن‌تر و جدیدتر باشد مسلما بسیار بهتر است.

 

نمای ساختمان مسکونی | طرح نمای ساختمان مسکونی
نمای ساختمان سنگی

چرا نمای سنگی در ایران بسیار کاربرد دارد؟

مهم ترین عاملی که باعث شده است نمای سنگی برای ساختمان ها در ایران بسیار پرکاربرد باشد، وجود متریال سنگ در سراسر کشور است. ایران به عنوان کشوری که دارای کوه های بسیار و رشته کوه های بسیار در سراسر کشور است، دارای معادن استخراج سنگ زیادی است. سنگ یکی از متریال هایی است که به راحتی در بیشتر نقاط کشور در قیمت ها و انواع مختلف یافت می شود. 

 

نمای ساختمان هتل ترکیبی
طرح نمای ساختمان هتل

مزایای نمای ساختمان سنگ

  • در دسترس بودن مصالح 
  • اجرای نسبتا آسان 
  • قیمت مناسب (انواع قیمت ها موجود است)
  • زیبایی خاص
  • عمر طولانی 
  • مقاومت در برابر شرایط محیطی 
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

معایب نمای ساختمان سنگ 

  • سنگین کردن ساختمان
  • احتمال سقوط سنگ از نما و ارتفاع 
  • عدم مقاومت در برابر زلزله 

 

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ
نمای ساختمان سنگ

سنگ جی اف ار سی (GFRC)

ما در گروه ایناب با اجرای بیش از 1000 پروژه نمای ساختمان در سراسر کشور، بعد از انجام تحقیقات و پژوهش‌های فراوان توانسته‌ایم محصولی را تولید و عرضه کنیم که باعث تحولی شگرف در صنعت نمای ساختمان می‌شود. سنگ جی اف آر سی (GFRC) ایناب، سنگی است که از ترکیب سنگ‌دانه‌های طبیعی و الیاف شیشه، الیاف فلز، مواد نانویی و… و به‌صورت مشبک تولید و عرضه می‌شود. این به‌صورت ترکیبی با هر متریال دیگری در نما اجرا می‌شود و محدودیتی در این زمینه ندارد. یکی از این متریال‌ها سنگ است. با ترکیب کردن سنگ مشبک جی اف ار سی (GFRC) با سنگ‌های طبیعی نمایی خاص و منحصربه‌فرد ایجاد می‌شود.

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

نمای جی اف ار سی
نمای جی اف ار سی

این متریال خصوصیات بسیار زیاد و منحصربه‌فردی دارد که توضیح در مورد آن‌ها از حوصله این مقاله خارج است اما شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول مقاله اطلاعات کامل در مورد نمای جی اف ار سی  را مطالعه فرمایید.

تعدادی از نماهای اجرا شده سنگی در سطح شهر مشهد

نمای ساختمان سنگی در شهر مشهد از نماهای پر طرفدار می باشد که می توان گفت که همه ی سازندگان ساختمان، انتخاب اولشان برای نوع نما، سنگ می باشد. این متریال در سطح شطح شهر مشهد به صورت گسترده استفاده می شود. در بیشتر ساختمان ها مشاهده می شود که این متریال به صورت تک اجرا شده است اما ساختمان هایی هستند که با ترکیب این متریال با متریال های دیگر نماهای زیباتر و جذاب تری را به وجود آورده اند.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

چرا اینابهمکاری-با-ایناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *