سرستون سنگی – سرستون سنگی نمای رومی

سرستون سنگی - ستون

نمای رومی یکی از پرطرفدارترین نماهای ساختمان در ایران می باشد. یکی از اجزای اصلی در نماهای رومی ستون ها هستند. ستون هایی که به اشکال مختلف طراحی و اجرا می شوند. در صورت استفاده از ستون ها تزئینی و خاص در نمای رومی باید از سرستون های سنگی خاص نیز استفاده شود. عملا یکی از آیتم هایی که زیبایی خاصی به ستون ها در نمای ساختمان می دهد، سرستون است.

نمای کلاسیک رومی - نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی

سر ستون سنگی

سرستون های سنگی همانطور که اشاره شد یکی از اساسی ترین قسمت های نمای رومی برای زیبایی بیشتر آن به شمار می روند. سر ستون ها در ابعاد و اندازه های مختلفی با توجه به طرح نمای ساختمان ساخته و در نما اجرا می شوند. سر ستون ها قالبا بر اساس طرح کلی نمای ساختمان طراحی می شوند تا با طرح نما همخوانی داشته باشند.

سر ستون سنگی - نمای رومی
سر ستون سنگی – نمای رومی

سرستون سنگی طبیعی

در صورتی که بخواهیم از سر ستون های سنگی طبیعی در نمای ساختمان استفاده کنیم باید از سی ان سی ها کمک بگیریم. سی ان سی کردن سنگ ها هم مشکلات خاص خودش را دارد. هزینه بسیار بالا، کاهش مقاومت سنگ و… از جمله مشکلاتی است که سی ان سی دارد. برای سی ان سی کردن سنگ علاوه بر اینکه باید خود سنگ خریداری شود، هزینه سی ان سی هم به آن اضافه می شود که در مجموع باعث بالا رفتن شدید قیمت نهایی می شود. از طرفی سنگی هم که قرار است سی ان سی روی آن کار کند بایستی مقاوم و مستحکم باشد.


محصول مرتبط: سنگ های نقش برجسته ایناب


سر ستون سنگی - نمای رومی
سر ستون سنگی – نمای رومی

سرستون های سنگی صنعتی

برای کاهش هزینه ها در تهیه سرستون های سنگی می توانیم از سرستون های سنگی صنعتی استفاده کنیم. این سرستون ها علاوه بر قیمت بسیار مناسب و کمتری که نسبت به نوع طبیعی دارند، مقاومت و پایداری بهتری نیز دارد. با توجه به مقاومت بالایی که این سرستون ها دارند، جابجایی و حمل و نقل آنها نیز راحت تر انجام می شود. همچنین می توان با جایگذاری اسکوپ در دل این سنگ ها از درگیری آنها با ملات اطمینان حاصل کرد. یکی دیگر از مشکلاتی که سنگ های طبیعی دارند در صورتی که به صورت صحیح و با دقت بالا اجرا نشوند بعد از مدتی از نمای ساختمان جدا می شوند.

سر ستون سنگی - نمای رومی
سر ستون سنگی – نمای رومی

مزایای سرستون ها صنعتی

  • مقاومت بالا
  • قیمت بسیار مناسب
  • طرح و رنگ و ابعاد سفارشی
  • دارای اسکوپ نگهدارنده فلزی

ایناب تولیدکننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی و سنگ های صنعتی آمادگی تولید هر طرح و شکلی در ابعاد و رنگ های سفارشی در قالب سنگ های صنعتی را دارد و هیچ گونه محدودیتی در این زمینه ندارد.

 

سر ستون سنگی - نمای رومی
سر ستون سنگی – نمای رومی
نمای جی اف ار سی - جی اف ار سی
پنل جی اف ار سی ایناب طرح نگار

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

جی اف ار سی مخفف عبارت “Glass Fiber Reinforced Concrete” به معنای بتن تقویت شده با الیاف شیشه می باشد. همانطور که از اسم این بتن پیداست، این بتن توسط الیاف شیشه مسلح شده و الیاف شیشه وظیفه تقویت مقاومت کششی و خمشی بتن را بر عهده دارد. بتن GFRC مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی در تست ها و آزمایشات انجام شده داشته است. از آنجایی که الیاف شیشه بر خلاف میلگرد در تمامی سطح بتن به صورت یکنواخت پخش می شود از به وجود امدن ترک های سطحی و ریزترک ها نیز جلوگیری می کند.

عکسی از نمای ساختمان با متریال سنگ و جی اف ار سی
نمای ترکیبی جی اف ار سی و سنگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *