سنگ سی ان سی – سنگ cnc – سنگ طرح دار

سنگ طرحدار - سنگ سی ان سی - cnc

برای دیدن نمونه سنگ های نقش برجسته ایناب را در اینستاگرام دنبال کنید

با ورود ماشین آلاتی مثل سی ان سی (cnc) به صنعت، با توجه به قدرت و ظرافتی که این ماشین آلات داشتند، خیلی زود استفاده از آنها افزایش یافت و روز به روز هم بیشتر و بیشتر می شود. صنعت ساختمان سازی هم این ماشین آلات استفاده لازم را دارد تا با استفاده از آنها طرح و نقش هایی خاص را برای ساختمانها ایجاد کند.  سی ان سی ها تقریبا روی هر متریالی می توانند کار کنند و نقش های زیبا به وجود بیاورند. به عنوان مثال سنگ سی ان سی (cnc) شده تحولی در نمای ساختمان ایجاد کرد.

سنگ سی ان سی - سنگ طرحدار
سنگ طرحدار
سنگ نقش برجسته
سنگ نقش برجسته

تأثیر سی ان سی در نمای ساختمان ها

استفاده از سنگ در نمای ساختمان به دلیل خصوصیاتی که دارد مثل مقاومت زیاد، زیبایی، دوام و… زیاد است.  با گذشت زمان و استفاده زیاد از سنگ در نمای ساختمان، کم کم جذابیت نمای سنگی داشت از بین می رفت که سی ان سی ها وارد کار شدند. سی ان سی ها تحولی در نماهای سنگی و نمای ساختمان ایجاد کردند.  با  سی ان سی (cnc)، نماها از یکپارچگی و تشابه در آمدند. هر کس طبق سلیقه و نظر خود هر طرحی که دوست دارد برای نمای خود ایجاد می کند.  طرح های بسیار زیادی را می توان با سنگ سی ان سی (cnc)  ایجاد کرد که متناسب با هر سلیقه و فرهنگی باشد. 

نمای رومی
نمای رومی جدید

مشکلات و قیمت cnc  سی ان سی سنگ 

سی ان سی کردن سنگ ها در کنار مزایایی که دارد مثل ایجاد طرح های زیبا و دلخواه یک سری مشکلات برای سنگ نیز به دنبال دارد. مشکلاتی مثل کاهش مقاومت سنگ، از دست رفتن یکپارچگی سنگ و از همه مهمتر هزینه ی بالای سی ان سی (cnc) که با توجه به طرح مورد نظر بالاتر و بالاتر می رود. به طور مثال برای ایجاد طرحی مثل یک طرح گل معمولی، هزینه ی هر متر مربع سی ان سی (cnc) از حدود 800 هزار تومن شروع می شود. که با توجه به طرح ممکن است تا متری یک میلیون و پونصد و یا حتی بیشتر نیز برسد.

این هزینه فقط هزینه ی سی ان سی (cnc) است و باید سنگ جداگانه از طرف کارفرما تهیه شود تا سی ان سی (cnc) روی آن انجام شود. این هزینه ی بسیار بالا باعث می شود که بسیاری از کارفرمایان قید استفاده از سنگ سی ان سی در نمای ساختمان خود را بزنند و یک نمای معمولی را اجرا کنند.

 

 

نمای کلاسیک رومی | نمای رومی
نمای ساختمان مسکونی
سنگ سی ان سی
پنل بتن اکسپوز طرح زیگزاگ
سنگ طرحدار - سنگ سی ان سی
سنگ طرحدار

سنگ مناسب برای سی ان سی

سنگی که قرار است سی ان سی روی آن کار کند علاوه بر اینکه بایستی مقاومت بالایی داشته باشد و از سنگ های مرغوب باشد، باید ضخامت بیشتری نیز نسبت به سایر سنگ ها داشته باشد. زیرا سی ان سی با تراشیدن سطح سنگ ها باعث کاهش ضخامت آن می شود. با این وجود بایستی هزینه زیادی برای سنگ ها پیش بینی شود چون همانطور که اشاره شد هم بایستی کیفیت بالایی داشته باشد و هم ضخامت بیشتری نسبت به سنگ های معمولی داشته باشد.

سنگ دکورایتو | تریدی تایل دکورایتو | سه بعدی
سنگ های دکوراتیو سه بعدی ایناب

با توجه به توضیحاتی که در مورد cnc ها و مشکلات و هزینه ی بالای آن ارائه شد توصیه میکنم روی پیشنهاد شرکت ایناب کمی فکر کنید:

پیشنهاد گروه ایناب برای استفاده از سنگ های نقش برجسته

شرکت ایناب تولید ،کننده، طراح و مجری نماهای نوین ساختمانی، محصولی را تولید کرده است که بسیار ارزان تر، مقاوم تر، زیباتر و با دوام تر از طرح هایی است که سی ان سی (cnc) ارائه می دهد.  طرح های نقش برجسته ایناب از ترکیب سنگ دانه های مقاوم و مواد رزینی تحت تکنولوژی های جدید تولید می شود که  که باعث می شود مقاومت و دوامی بسیار بالاتر از سنگ طبیعی داشته باشد. این طرح ها در رنگ، ابعاد دلخواه تولید می شوند. همچنین طرح های دلخواهی که سفارش داده شود نیز با قیمت پایین تر از سی ان سی (cnc) تولید و ارائه می گردد. با صرف هزینه ی کمتر می توانید طرح های زیباتر، مقاوم تر و مدرن تر در نمای ساختمان خود استفاده کنید.

 

 

سنگ نقش برجسته
سنگ طرح دار
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
سنگ های دکوراتیو سه بعدی ایناب
سنگ های دکوراتیو سه بعدی ایناب

قرنیز های طرح دار 

قرنیز های طرح دار ایناب در طرح ها و اندازه های متفاوت موجود می باشد. البته نا گفته نماند که هر طرحی با هر ابعادی نیز طبق سفارش مشتریان تولید و عرضه می شود. قرنیز های ایناب دارای اسکوپ های نگه دارنده می باشد که درگیری بسیار بیشتری را ملات ایجاد می کند و مانع از جدا شدن سنگ از نما می شود. قیمت این قرنیزها با توجه به طرح و ابعادی که دارند از حدود هر متر 300.000 هراز تومان شروع می شود.

 

سر ستون های سنگی – سرستون های cnc

سرستون های ایناب نیز در طرح ها و اندازه های دلخواه و سفارشی تولید و عرضه می شود. با توجه به قیمت زیاد سرستون های سنگ های طبیعی سی ان سی شده توصیه بر استفاده از سرستون های صنعتی می باشد که علاوه بر مقاومت بسیار بالاتری که دارد، با داشتن اسکوپ های فلزی درگیری بیشتری را با ملات ایجاد کرده و مانع از جدا شدن سنگ می شود.

سنگ طرح سرباز هخامنش 

سنگ های طرح سرباز هخامنش در حال حاضر در دو ابعاد 90*190 و 50*120 در رنگ بندی های سفارشی تولید و عرضه می شود. این طرح ها در ابعاد و اندازه های دلخواه نیز تولید می شوند. قیمت سنگ های طرح سرباز از حدود هر عدد 600 هزار تومان شروع می شود.

سنگ طرحدار - سرباز هخامنش
سنگ طرح دار – سرباز هخامنش

سنگ طرحدار طرح شیر، طرح فروهر 

از دیگر تولیدات سنگ های سی ان سی و طرح دار ایناب، سنگ های طرح شیر بالدار و طرح فروهر می باشد. این سنگ های طرح دار بیشتر در ورودی ها و سردرها مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ ها نیز مانند سایر تولیدات ایناب مقاومت بسیار بالایی داشته و در ابعاد و اندازه های دلخواه و در رنگ های سفارشی تولید و عرضه می شود. در حال حاضر سنگ طرح شیر بالدار در ابعاد 50*70 و سنگ طرح فروهر در ابعاد 60*120 موجود می باشند.

سنگ نقش برجسته مدل شيربالدار
سنگ نقش برجسته مدل شير بالدار

کلام آخر 

به صورت کلی گروه ایناب توان تولید انواع سنگ های طرح دار و نقش برجسته را در ابعاد و اندازه های دلخواه و در رنگ های سفارشی را داشته و آمادگی کامل خود را برای همکاری در انواع پروژه های ساختمانی اعلام می دارد. از دیگر تولیدات نقش برجسته و طرح دار ایناب می توان به انواع کتیبه های سنگی ، تخت سنگ های طرح دار، انواع گلدان های بتنی و… نام برد.

معرفی نمای جی اف ار سی (gfrc)، جدیدترین محصول نمای ساختمان

نمای جی اف ار سی ( gfrc – grc) یکی از جدیدترین نماهای ساختمان می باشد که عده کمی با آن آشنایی دارند. ازآنجایی‌که بتن یک ماده ترد و شکننده هست برای تقویت شکنندگی آن تلاش‌های بسیاری شده است.  در طی تحقیقات اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اثر شگفت‌انگیزی داشته است. با استفاده از الیاف شیشه در بتن، محصولی مقاوم به نام بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete)، که مخفف آن می‌شود GRC  یا GFRC  ایجاد می‌شود.  نمای جی اف ار سی یک نوع کامپوزیت هست، که با داشتن تمام مزیت‌های بتن معمولی مقاومت کششی و خمشی بسیار بالایی دارد که… 

پنل جی ار سی - نمای جی ار سی - gfrc - grc
نمای جی ار سی – موزه دفاع مقدس مشهد

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق تلگرام و واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.
همکاری با ایناب
همکاری با ایناب
چرا ایناب
چرا ایناب

 

2 دیدگاه برای “سنگ سی ان سی – سنگ cnc – سنگ طرح دار

  1. حسین ربیعی گفته:

    با سلام و احترام
    در نظر دارم برای یک ساختمان شمالی دوطبقه نمای نمای رومی با هزینه مناسب وباتوجه به توضیحات شما ترکیبی از سنگ طبیعی و سنگ های صنعتی تولیدی شما اجرا کنم سئوال:
    1- آیا شما طراحی نما انجام میدهید و در صورت مثبت بودن پاسخ هزینه آن چقدر است؟
    2- آیا شما اجرای طرح را نیز بر عهده می گیرید البته برابر طرح و قرارداد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *