نمای آجری | آجر در نمای ساختمان | نمای آجری ساختمان | نمای ساختمان

نمای مدرن - نمای آجری مدرن - مسکونی

نمای آجری مدرن

آجر در گذشت زمان پیشرفت های زیادی داشته است و همین باعث شده است که هنوز هم از آجر در نمای ساختمان استفاده کنند. اما امروزه آجرها را به سبک های قدیمی به کار نمی برند و یا خیلی کم به سبک قدیم نمای آجری را اجرا می کنند. امروزه نمای آجری به سبک مدرن طراحی و اجرا می شود. نمای آجری مدرن یکی از نماهای خاص و منحصر به فرد است که در ترکیب با سایر متریال نمای ساختمان نمایی بسیار زیبا و خاص تر را ایجاد می کند.

خلاقیت در طراحی نمای ساختمان | نمای ساختمان
نمای ساختمان آجری مدرن

نمای آجری

آجر و نمای آجری قدمت بسیار زیادی در صنعت ساختمان دارد. امروزه نیز آجر به دلیل خصوصیاتی که دارد همچنان در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت ترکیب با نماهای مدرن و ایجاد یک نمای بسیار زیبا را دارد. در صورتی که از آجرهای مرغوب استفاده شود، نمای آجری نیاز  به نگهداری و مراقبت تا مدت زیادی را ندارد و لازم نیست برخلاف نماهایی مثل شیشه ای در فاصله های زمانی کوتاه تمیز شود و اینکه از قیمت نسبتا خوبی برخوردار است.

نمای ساختمان آجری مدرن
نمای ساختمان آجری مدرن | نمای مسکونی

نوع آجر در نمای آجری مدرن

آجرهایی که امروزه در نماهای آجری به کار می رود آجرهای نسوز است. آجرهای نسوز در ابعاد مختلف و همچنین دلخواه، رنگ های متنوع و با ضخامت های مختلفی تولید و عرضه می شوند. تولیدکنندگان آجرهای نسوز علاوه بر طرح های تولیدی خود که تولید و عرضه می کنند، طرح های آجر به سفارش مشتریان را نیز تولید می کنند. 

نرده مشبک بالکن
پنل بتنی طرح چلیپا-GFRC ایناب
کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 ، 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با همکاران ما در ارتباط باشید.

ظاهر نمای آجری مدرن

برخی از نماهای آجری در سطح شهرها از آجرهای قدیمی به سبک های قدیمی استفاده شده اند که هنوز بازسازی نشده اند. این ساختمان ها ذهنیت افراد در مورد نمای آجری را تحت تأثیر قرار می دهند. در صورتی که نمای آجری مدرن نمایی بسیار زیبا و خاص است. نمای آجری مدرن با استفاده از سبک معماری مدرن طراحی و اجرا می شود و نمای ساختمان را از حالت ساده و بی روح خارج می کند. همچنین می توان با ترکیب این نما با سایر نماهای ساختمان نماهایی خاص و منحصر به فرد را ایجاد کرد.

طراحی نمای ساختمان مسکونی
نمای آجری در ساختمان مسکونی

قیمت نمای آجری 

قیمت در نمای آجر به عواملی همچون قیمت آجرنما، هزینه زیرسازی، اجرت نصب و اجرا و سایر هزینه ها بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان قیمت دقیق از این نما را تعیین کرد. اما خب با توجه به عوامل و آیتم هایی که اشاره شد می توان قیمت حدودی این نما را محاسبه کرد. آجرهای نما در بازار با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که دارند، قیمت های مختلفی نیز دارند. هزینه های نصب و اجرا نیز متفاوت است. در مورد قیمت نمای آجری به طور مفصل در مقاله قیمت نمای آجری شرح داده شده است. می توانید برای اطلاع از قیمت نمای آجری این مقاله را مطالعه فرمایید.

جی اف ار سی gfrc
تایل بتنی طرح گلسا-GRC ایناب

نمای جی اف ار سی (GFRC) طرح اجر

محبوبیت نمای جی اف ار سی، باعث شده که امروزه هم در نمای ساختمان ازاین متریال استفاده شود. با توجه به این که سبک نمای ساختمان ،جهت سبک سازی وزن نمای، به سمت و سوی نصب خشک پیش رفته است؛ شرکت ایناب با ترکیب علم و تکنولوژی با متریال های سنتی ، توانسته محصولی تولید کنه که کاملا شبیه به متریال سنتی و اسلامی باشد و همچنین نیاز های روز ساخت ساز اعمم از وزن سبک، سرعت بالا در اجرا، امنیت، استحکام و … را پاسخ گو باشد. 

شکل پذیر بودن متریال جی اف ار سی GFRC این امکان را به وجود آورده که میتوان در ابعاد های مختلف و اشکال مختلف را تولید و اجرا کرد. هم اکنون شرکت ایناب دو طرح متفاوت از طرح نمای اجری ساختمان را با ابعاد مختلف تولید کرده و به مخاطبان و مشتریان خود ارائه میدهد

مزایای پنل جی اف ار سی gfrc طرح اجر

یکی از بهترین متریال های برای استفاده در نمای ساختمان، تایل های جی اف ار سی gfrc  هستند. این متریال با داشتن خاصیت شکل پذیری، توانسته تمامی انوع مختلف نما را پوشش دهد. با تایل های مشبک جی اف ار سی gfrc میتوان نمای های مدرن را به زیباترین شکل ممکن طراحی و اجرا کرد. همچنین با استفاده از این متریال می توان در نماهای سنتی و اسلیمی هم طرح های خاص و بی نظیری را خلق کرد.

مزیت دیگر پنل جی اف ار سی gfrc سبک بودن و سرعت زیاد در اجرا است . در نمای آجری ساختمان علاوه بر وزن متریال نما، ملات و موادی که باعث چسبیدن متریال به نمای ساختمان می شوند نیز بار اضافی به ساختمان وارد میکنند. اما با خلاقیت و ترکیب نمای آجری با متریال جی اف ار سی gfrc ، می توان همان نمای اسلیمی و زیبا را با وزن بسیار کمتر و با ماندگاری بالا تر اجرا کرد.

سرعت اجرا در متریال جی اف ار سیgfrc چندین برابر بیشتر از متریال های سنتی است . به همبن دلیل اکثر کارفرمایان و ساختمان سازان، جی ار سی را برای اجرای نمای ساختمان خود انتخاب می کنند.

پیشنهاد مطالعه: مقاله روش های اجرای نمای جی اف ار سی gfrc

ترکیب نمای آجری با سایر متریال های نمای ساختمان

ترکیب متریال های مختلف با یکدیگر از روش ها و ایده هایی برای خلق نماهای خاص می باشد و همانطور که اشاره شد ترکیب آجر با متریال های دیگر می تواند نمایی جذاب را ایجاد کند. ترکیباتی مثل آجر و ترمووود، آجر و سنگ طبیعی، آجر و سنگ جی اف ار سی و… .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 و 09913367500 تماس بگیرید.

 

نمای اجری - بالکن ساختمان - تایل جی اف ار سی gfrc
نمای اجری – بالکن ساختمان – تایل اجری جی اف ار سی gfrc و سنگ

 

طراحی نمای اجری و سنگ
طراحی نمای آجری
پنل بتنی
پنل بتن اکسپوز ایناب

مزایای نما آجری

  • عایق حرارتی و برودتی
  • زیبایی خاص و منحصر به فرد
  • قیمت مناسب نسبت به بقیه متریال ها

معایب نما آجری

  •  وزن زیاد و عدم استفاده در ساختمان های مرتفع
  •  ایجاد لکه و شوره در سطح نما بعد از گذشت زمان

طرح نمای آجری مدرن | عکس


کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 05191007707 و یا 09913377500 ، 09913367500 تماس بگیرید.
همچنین می توانید از طریق واتساپ یا تلگرام با همکاران ما در ارتباط باشید.
چرا ایناب              همكاري با ايناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *