مواردی که در این مقاله مطالعه می کنید:

قیمت انواع نمای ساختمان | قیمت ارزانترین نمای ساختمان

قیمت هر محصول و یا خدمت یکی از مهمترین مواردی هست که مورد توجه همگان قرار می گیرد.  البته هیچ وقت نمی توانیم بگوییم کالا یا خدماتی گران یا ارزان است مگر با چیزی دیگری مقایسه کنیم.در اینجا با توجه به اهمیت موضوع قيمت نمای ساختمان ، قیمت چند نوع نمای ساختمان را با هم مقایسه می کنیم و لازم است بدانیم که نمای ساختمان ترکیبی از کالا و خدمات است یعنی برای اجرای نمای ساختمان باید متریال ها و محصولاتی خریداری شود و اجرت هایی برای اجرا پرداخت شود تا کار نمای ساختمان انجام شود به همین دلیل نمی توان قیمت ثابت و پایه برای نمای ساختمان ارائه کرد.

چون تنوع محصولات نمای ساختمان با توجه به کیفیت ها، مقدار و زمان و نوع خرید بسیار متفاوت است و از سویی اجرت نصب با توجه به حجم پروژه ، طرح پروژه مکان و زمان اجرا و از همه مهمتر کیفیت اجرای پروژه بسیار متفاوت بوده و به همین دلیل قیمت های حدودی جهت مقایسه شما ارائه می گردد.

عکسی از نمای ساختمان با متریال سنگ و جی اف ار سی

نمای ترکیبی جی اف ار سی و سنگ

قیمت نمای سنگ صنعتی ایناب | ارزانترین نمای ساختمان

سنگ ایناب از ترکیب مجدد سنگدانه های طبیعی با مواد پلیمری و پیگمنتها تحت تکنولوژی خاص تولید می گردد. سنگ ایناب از مقاومت بسیار بالایی برخودار است و در برابر یخبندان و سرماهای شدید کاملا مقاوم شده است.

همچنین رنگ این سنگ ها کاملا عمقی بوده و در اثر سایش یا نور آفتاب از بین نخواهد رفت و مزیت برتری که دارد نصب ان بسیار سریع و ارزانتر از سنگ های طبیعی بوده به همین دلیل قیمت تمام شده آن در نمای ساختمان کاهش پیدا می کند.

 

قیمت نمای ساختمان سنگ صنعتی ایناب

قیمت نمای سنگ صنعتی ایناب

قیمت ارزان ترین و مقاوم ترین سنگ نمای ساختمان | سنگ صنعتی ایناب

قیمت این سنگ حدودا متری 75 هزار تومان می باشد و حدود متری 40 تا 60 هزار تومان هزینه اجرت نصب می باشد.  که با در نظر گرفتن هزینه مصالح حدودا متری 130 تا 150 هزار تومان قیمت اجرا شده این نما می شود. البته یکی از ارزانترین متریال های نمای ساختمان می باشد که بر خلاف قیمت ارزانش هم دوام بالاتری از سنگ های طبیعی دارد و هم زیبایی خاصی نسبت به سنگ طبیعی دارد.

قیمت نمای ساختمان جی اف ار سی

قیمت نمای ساختمان جی اف ار سی

قیمت نمای جی اف ار سی | قیمت نمای gfrc

قیمت نمای جی اف ار سی با  نوع طرح نما ، اندازه پانل ها ، حجم پروژه ، میزان مصرف پروفیل زیرسازی ، ارتفاع پروژه و … ارتباط مستقیم داشته و تا وقتی همه این مواد مشخص نگردد نمی توان قیمت نمای جی ار سی را مشخص کرد.

اما اگر قرار باشد نمای جی اف ار سی با کیفیت بالا انجام شود حدود قیمت ها از هر متر مربع 350 هزار تومان شروع و با توجه به خاص بودن طرح قالب و ابعاد و رنگ مد نظر شما تا متری یک میلیون تومان  با توجه با موارد فوق قابل اجرا می باشد. در نظر داشته باشد نمای gfrc بر خلاف نمای کلاسیک و کامپوزیت اضافه متراژی نداشته و معمولا سطح نمایان محاسبه می گردد که از نظر متراژ حدود 20 الی 40 درصد کمتر از نماهای کلاسیک و کامپوزیت می باشد.

پنل جی اف ار سی | gfrc | grc

پنل جی اف ار سی | gfrc | grc

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

قيمت نمای کامپوزیت | قيمت اجرای نمای كامپوزيت

برای نمای کامپوزیت نیاز به خرید ورق کامپوزیت ، پروفیل فلزی برای زیرسازی ، اجرت نصاب ، هزینه طراحی و نقشه کشی ، هزینه خرید نبشی ها و پیچ ها ، پیچ و پرچ و سایر مصالح ریز مصرفی می باشد.

  • قیمت ورق کامپوزیت در ایران از حدود متری 100.000 هزار تومان شروع می شود تا حدود متری 300 هزار تومان
 • حدود مصرف پروفیل فلزی در نمای ساختمان از متری 15 هزار تومان شروع و برخی پروژه ها با توجه به نوع طرح و ارتفاع تا 50 هزار تومان فلز مورد نیاز است.
 • معمولا نصاب های نمای کامپوزیت با توجه به نوع طرح و حجم پروژه و سختی کار و ارتفاع پروژه از متری 40 هزار تومان تا 100 هزار تومان اجرت نصب دریافت می کنند.
 • مصالح ریز مصرفی نیز حدودا از متری 5000 تومان تا 10000 تومان می باشد.
 • طبیعی است که معمولا حدود 3 الی 7 درصد مصالح پرت می شود.

در کل اجرای نمای کامپوزیت ساختمان با توجه به طرح ، نوع پروژه ، حجم و ارتفاع پروژه ، کیفیت اجرا و مصالح و ….از متری 180 هزار تومان شروع و تا متری 400 هزار تومان می باشد.

البته اجرای نمای کامپوزیت نسبتا با کیفیت برای یک پروژه معمولی می تواند با متری حدودا 250 هزار تومان انجام شود.

البته لازم به ذکر است که نمای کامپوزیت حدود 30 تا 50 درصد اضافه متراژ دارد. سبک اجرای نمای کامپوزیت به این صورت است که ورق ها باید به صورت باکس اجرا می شوند یعنی علاوه بر سطح نما، متراژ هایی هم برای باکس کردن ورق ها به سطح نما اضافه می شود.

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

سنگ مناسب برای نما | نمای ساختمان سنگ

 

قيمت نمای ساختمان | قیمت اجرای نمای سنگ طبیعی

  • قیمت انواع سنگ های نمای ساختمان در ایران بسیار متفاوت می باشد ولی سنگی که قابل اجرا برای نمای ساختمان باشد از حدود متری 80هزار تومان شروع می شود که به توجه به نوع و کیفیت آن تا متری 350 هزار تومان نیز می باشد.
  • اجرت سنگ کاران نیز با توجه به کیفیت اجرا، نوع طرح و حجم پروژه از متری 40 هزار تومان شروع و تا متری 100 هزار تومان متفاوت می باشد.
  • هزینه های مصالح و ملات مصرفی نیز از متری 8000 تومان تا 20000 تومان می باشد.
  • طبیعی است که مقداری از سنگ پرت می گردد و هزینه های خرده ریزه دیگری نیز می باشد.
  • با این تفاسیر برای اجرای نمای ساختمان معمولی قیمت از متری 140 هزار تومان شروع و تا متری 250 هزار تومان می باشد.
برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها و مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.
قيمت نماي ساختمان رومي

قيمت نماي ساختمان رومي

قیمت اجرای نمای کلاسیک | قیمت اجرای نمای سنگ کلاسیک یا رومی

نمای رومی که اخیرا مورد استقبال ساختمان سازان قرار گرفته یک نوع نمای سنگ می باشد که پیچیدگی هایی داشته و با نورپردازی نمایی زیبا ایجاد می گردد ،ولی از نظر برخی مهندسین قابل دفاع نمی باشد.

  • قیمت سنگ رومی از متری 80 هزار تومان شروع و تا متری 350 هزار تومان می باشد.
  • هزینه مصالح و مواد مصرفی از متری 8000 تومان تا 20000  تومان می باشد.
  • هزینه ی  اجرت رابیس بندی با توجه به طرح نما از متری 35000  تومان تا 100 هزار  تومان می باشد.
  • هزینه آهن و مصالح مصرفی رابیس بندی از متری 15 تا 70 هزار تومان می باشد.
  • اجرت سنگ نمای کلاسیک یا نمای رومی از متری 50 هزارتومان شروع و با توجه به  نوع طرح و حجم پروژه تا 150000  تومان می باشد.

باید این را هم در نظر گرفت که در نمای کلاسیک مصرف سنگ و مصالح و متراژ کلی نما نیز از بیشتر از نماهای سنگ معمولی خواهد شد.

با توجه به موارد فوق قیمت اجرای سنگ کلاسیک یا نمای رومی از متری 200 شروع و تا متری 400000  تومان می باشد. اما یک نمای کلاسیک معمولی را می توان با حدود متری 300 هزار تومان اجرا کرد.

در صورت استفاده از سنگ های سی ان سی هر متر  مربعی 500 تا 700 هزار تومان اضافه می گردد. اما گروه ایناب می تواند سنگ های نقش برجسته و cnc شده را به صورت صنعتی تولید و با کیفیت بهتر و قیمت مناسبتر عرضه نماید.

سنگ نقش برجسته

سنگ cnc

برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها و مشاوره رایگان با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس بگیرید.

قیمت نمای آجری | اجرای نمای آجر

قیمت نمای آجری را می توانیم با توجه به آیتم های زیر محاسبه کنیم:

 1. قیمت آجر نما؛ با توجه به نوع آجر، قیمت آجر نماهای موجود در بازار از متر مربعی  40 هزار تومان تا متر مربعی 120 هزار تومان است.
 2. اجرت اجرای نمای آجری؛ اجرت اجرای از حدود متر مربعی 80 هزار تومان شروع می شود. بستگی به طرح، ارتفاع و… دارد.
 3. هزینه زیرسازی نما؛ برای هر متر اجرای نما 25 هزار تومان برای هزینه زیرسازی در نظر گرفته خواهد شد.
 4. هزینه های دیگر؛ سایر هزینه ها نیز در اجرای نمای آجری مثل هزینه پرت مصالح، هزینه ابزارآلات و… تقریبا متری 10 هزار تومان در نظر گرفته می شود.

با توجه به هزینه های اشاره شده در آیتم های بالا قیمت تمام شده نمای آجری از مترمربعی 140 هزار تومان تا 230 هزارتومان است.

طراحی نمای ساختمان مسکونی

نمای آجری در ساختمان مسکونی

پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید:

نمای ساختمان آجری | بیش از 40 طرح نمای آجری

قیمت نمای اسپایدر | نمای شیشه ای 

قیمت نمای اسپایدر نیز مانند بسیاری از نماهای دیگر برحسب مترمربع تعیین می شود. عواملی مانند نوع شیشه مورد استفاده در نما، کیفیت شیشه، ابعاد، ارتفاع نما، مواد و وسایل نگهدارنده نما، سیستم نگهداره نما و… در این قیمت گذاری تأثیر گذار می باشد. قیمت شیشه های مورد استفاده در نمای اسپایدر قیمتی حدود 450 تا 800 هزار تومان دارند. با توجه به این عوامل و آیتم ها قیمت نهایی و تمام شده نمای اسپایدر چیزی حدود 1.300.000 به بالا می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد قیمت نمای اسپایدر می توانید مقاله قیمت نمای اسپایدر را مطالعه فرمایید.

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر

قیمت نمای ترموود | ترمووود | چوب

قیمت نمای ترمووود هم مانند سایر نماهای ساختمانی به عوامل و آیتم های خاص خودش بستگی دارد. در این قسمت از این عوامل نام برده می شود و قیمت نهایی و تمام شده نمای ترمووود ذکر می شود. برای کسب اطلاعات ریزتر در مورد قیمت آیتم های مختلف و عوامل دخیل در قیمت نمای ترمووود می توانید مقاله قیمت نمای ترموود را مطالعه فرمایید.

آیتم ها و عوامل مهم در قیمت نمای ترموود عبارتند از: قیمت چوب ترمو، هزینه زیرسازی، هزینه رنگ آمیزی، اجرت نصب و اجرای نما، سایر هزینه ها. با توجه به این عوامل می توان قیمت نهایی و تمام شده نمای ترمووود را حداقل 600 هزار تومن در نظر گرفت.

ترمووود | قیمت نمای ترمووود

نمای ترمووود

قیمت نمای کرتین وال | نمای شیشه ای

قیمت اجرای نمای کرتین وال به نوع روش اجرای نما، متراژ نما، ارتفاع نما، مدول های موجود در نمای ساختمان و… بستگی دارد. روش اجرای نما از بین روشهای اجرای نمای کرتین وال طبق نظر طراح و کارفرما انتخاب می شود. عوامل و آیتم هایی نیز در قیمت گذاری نمای کرتین وال دخیل هستند که پرداختن به این عوامل از حوصله این مقاله خارج است. قیمت نهایی و تمام شده نمای کرتین وال با توجه به همه آیتم های موجود در قیمت گذاری این نما از متری 750 هزار تومن تا متری 1.200.000 تومن می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد نمای کرتین وال می توانید مقاله قیمت نمای کرتین وال را مطالعه فرمایید.

https://www.instagram.com/namasaz1/

نمای کرتین وال

مقالات مرتبط به نمای کرتین وال:

نمای کرتین وال شیشه ای 

نمای فریم لس 

نمای لامل 

قیمت طراحی نمای ساختمان | شرکت طراحی نمای ساختمان

برای محاسبه قیمت طراحی نمای ساختمان بایستی موارد مختلفی توسط شرکت طراح نما یا فرد طراح مورد بررسی قرار بگیرد. عوامل زیادی مثل حجم پروژه، سبک پروژه، متریال پروژه و… در محاسبه قیمت طراحی نما مهم و دخیل هستند. جهت بررسی هزینه و قیمت طراحی نمای خود باید طرح و اطلاعات لازم را به طراح ارائه نمایید تا بعد از بررسی قیمت نهایی به شما اعلام گردد.

ایناب به عنوان یک شرکت فعال و با تجربه در زمینه نمای ساختمان، می تواند یکی از بهترین گزینه ها جهت طراحی تخصصی نمای ساختمان باشد. یکی از بزرگترین مزیت های بخش طراحی نمای ساختمان ایناب این است که علاوه بر سرعت بالای تحویل کار، با قیمت بسیار مناسبی نیز کار می کند. حتی اگر چنانچه مایل باشید از محصولات فناور ایناب در نمای ساختمان خود استفاده کنید، هزینه ای بابت طراحی نمای ساختمان از شما دریافت نخواهد شد. جهت کسب اطلاعات کامل در مورد قیمت گذاری طراحی نمای ساختمان و شرایط طراحی نمای ایناب می توانید مقاله قیمت طراحی نمای ساختمان را مطالعه نمایید.

طراحی تخصصی نمای ساختمان

طراحی تخصصی نمای ساختمان

اگر نیاز به مشاوره رایگان درزمینهٔ نمای ساختمان دارید با شماره 05142222550 و یا 09913377500 تماس حاصل نمایید.
و یا بار ارسال عدد 5 به شماره 09913377500 همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت.
همچنین می توانید از طریق  تلگرام و یا واتساپ با همین شماره ارتباط برقرار کنید.

چرا ایناب                همكاري با ايناب

سوالی دارید؟ اينجا بپرسيد!
مکالمه را شروع کنید
براي شروع مكالمه در whatsapp روي آيكن كارشناس فروش كليك كنيد
ما معمولاً در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

کلیدواژه خود را وارد کنید